Rusya Vizesi 2021

G. C. 30/09/20, 14:05
Merhaba, Rusya’ya turist olarak gezmeye gitmek istiyorum. Daha önce vize almadan Rusya’ya seyahatlerim oldu. Rusya vizesi 2021 yılı için hazırlanması gereken evraklar nelerdir? Süreç için bilgi verir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Rusya’ya yapılan seyahatlerde, Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vize almaları gereklidir. Hususi Pasaport veya Hizmet pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Rusya’ya vize almadan seyahat edebilirler fakat 30 günden fazla kalamazlar. 30 günden fazla kalınacak ise Rusya vizesi alınması gereklidir. Diplomatik pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Rusya’ya vize almadan seyahat edebilirler ve 90 gün ikamet edebilirler.

Rusya vize 2021 yılı vize işlemlerinde önemli olan konu, seyahatinizin amacı (ticari, turistik, ziyaret, çalışma vizesi) ile başvuru yaptığınız vize türüne göre Rusya Konsolosluğunun belirlediği evrakları hazırlamanız gereklidir. Seyahatinizin amacından farklı evraklar sunarak başvuru yaparsanız başvurunuz kabul edilmez veya vizeniz olumsuz sonuçlanır. Vize başvurularınızda problem yaşamamak ve vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için acentemizden hizmet almanızı tavsiye ederiz.

Turistik olarak Rusya vize başvurusunda bulunacaksanız. Otel randevunuzun mutlaka otelden ıslak imzalı ve kaşeli belge olması gereklidir. Otel rezervasyonu yapılan internet sitelerinden yapılan rezervasyon belgeleri kabul edilmemektedir. Acentemiz aracılığı ile yapılan Rusya vize başvurularında orijinal otel voucherinizi düzenliyoruz ve ülkeye giriş yaparken sorun yaşamamanız için otel voucherinin bir nüshası vizeniz onaylandığında tarafınıza verilecektir. 
2021 Rusya vize işlemleri için başvuru sırasında şahsen gelmenize gerek yok. Evraklarınızı ofisimize şahsen bırakabilirsiniz veya kargo ile acentemize gönderebilirsiniz. Rusya Konsolosluğu istisnai durumlarda kişileri şahsen görmek isteyebilir. Sizi görmek isterlerse şahsen Rusya Konsolosluğuna gitmeniz gerekiyor. 

Rusya vize işlemleri normal başvuru yapıldıktan sonra 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya vize 2021 yılında ekspres vize başvurusu da yapılabilir. Ekspres olarak yapılan başvurular, başvurular sonrasında 1 iş gününde sonuçlanmaktadır. Fakat bu durum resmi tatil günleri ve Rusya Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişebilir. Seyahatinizin aksamaması için seyahatinizden 15-20 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Rusya vizesi 2021 işlemleri için 0212 970 05 72 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Dilek Gürkan

rusya vizesi 2021

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x