Rusya Vize

G.H. 30/09/20, 14:18
Merhaba, Rusya’ya seyahat etmeyi planlamaktayım. Rusya vize işlemleri için hazırlanması gereken evraklar ve detaylar hakkında bilgi verebilir misiniz? Başvuruya şahsen gelmem gerekli mi?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Sayın İlgili,

Rusya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının pasaportu Bordo Pasaport (Umuma Mahsus Pasaport) ise Rus vizesi almaları gereklidir. Türk vatandaşlarının Yeşil pasaportu ( Hususi Pasaport) veya Gri pasaportu (Hizmet Pasaportu) var ise Rusya’ya vizesiz seyahat edebilir ve 30 gün ülkede ikamet edebilirsiniz. Ayrıca Türk vatandaşlarının Kırmızı Pasaportu (Diplomatik Pasaport) var ise Rusya’ya vizesiz seyahat edebilir ve 90 gün ülkede kalabilirler.

Rus vize başvurularında dikkat edilmesi gereken bir konu da; seyahat amacınızı (turistik, ticari, ziyaret vb.) net olarak belirlemeniz ve seyahatinizin amacına göre Rus vizesi başvurusu yapmalısıdır. Hatalı olarak yapılan Rus vizesi başvurularında, başvurunuz kabul edilmez veya vizeniz olumsuz sonuçlanır. Bu gibi olumsuzlar yaşamamak için acentemizden danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Turistik olarak seyahat edecekseniz, Rusya’da kalacağınız otelden orijinal otel rezervasyonunuzun (Voucher) olması gereklidir. Otel rezervasyonu mutlaka kaşeli ve ıslak imzalı olmak zorundadır. Acentemiz aracılığı ile yapacağınız turistik Rus vizesi başvurularında otel rezervasyon belgenizi biz temin ediyoruz. Otelden Ülkeye giriş yaparken sorun yaşamamanız için otel rezervasyonunun bir nüshasını vizeniz onaylanınca pasaportunuz ile birlikte sizlere veriyoruz. 

Rus vize başvurusunu acentemiz aracılığı ile yaparsanız, başvuru sırasında gelmek zorunda değilsiniz. Acentemiz sizin adınıza başvuru yapabilir. Fakat bazı istisnai durumlarda Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliği kişileri görmek isteyebilir. Bu durumda Rusya Büyükelçiliğine veya Rusya Başkonsolosluğuna gitmeniz gereklidir. 

Normal başvuru olarak yapılan Rusya için vize başvuruları, başvuru yapıldıktan sonra 5. İş gününde sonuçlanmaktadır. Ekspres olarak yapılan Rusya için vize başvuruları da başvuru yapıldıktan sonra ertesi iş gününde sonuçlanmaktadır. İşlem süreleri resmi tatil günlerine ve konsolosluklarda ki yoğunluğa göre uzayabilir. Seyahatinizde aksilik yaşamamak için seyahatinizden en az 20 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Rusya vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimize +90 2129700572 numaralı acente telefonumuzu arayarak görüşebilirsiniz

Saygılarımla

Dilek Gürkan

Rusya vize, rusya vize ücretleri

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x