Rusya vize son dakika

Ş.Yavuz 09/01/21, 17:20
İyi günler, Rusya vize son dakika kararlarına dair bilgi almak istiyorum. Hangi pasaport sahiplerinin Rusya için sahibi olması gerektiğine dair bilgilendirme yapabilir misiniz? Vize başvurusunda bulunmam gerekiyor mu gerekmiyor mu emin olamıyorum. Alınan kararlara dair buradan yanıt verebilirseniz memnun olurum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, Rusya Federasyonu kararına bağlı olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya arasındaki vize prosedürüne dair güncel bilgileri tarafınız ile paylaşarak konu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlamayı amaçlıyoruz. Son dakika Rusya vize prosedürüne bağlı olarak vize muafiyetleri ile ilgili yeni kararlar olduğunu bildirmek isteriz. Yeni düzenlemeye göre Rusya Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahatleri öncesinde vize sahibi olmalarını talep etmektedir.

Hususi Pasaport (Yeşil), Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri 30 ikame gününü aşmayacak olan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu ziyaretin 30 günü aşacak şekilde planlanması halinde Hususi ve Hizmet pasaportu hamili kişilerin de vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Son dakika Rusya vize prosedürü içerisinde yer alan bir diğer bilgi Leningrad Bölgesi ve St. Petersburg bölgelerine ziyaret gerçekleştirecek kişiler başvuru işlemlerini online olarak elektronik vize sistemi üzerinden tamamlayabilmektedir.

Rusya Bordo Pasaport sahibi T.C. vatandaşlarından talep etmekte kurumumuz ise söz konusu başvuru işlemleri sürecinde danışmanlık hizmeti sağlayarak vize talebinin en doğru şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır. Rusya seyahati için vize başvuru işlemleri konusunda kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alınacak olması halinde başvuru sahiplerinin seyahat tarihinden 2 hafta kadar öncesinde tarafımız ile iletişime geçmelerini tavsiye etmekteyiz. Vize uzmanlarımız başvuruya dair tüm adımları şahsınız adına tamamlayarak sürecin eksik veya hata bulunmayacak şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Rusya vize son dakika kararlarına dair kurumumuza yöneltmiş olduğunuzu sorunuzu size yardımcı olacak şekilde yanıtlamaya çalıştık. Başvuru işlemleri, vize bedeli, gerekli evrakları gibi ayrıca merak ettiğiniz konular için yeni bir soru oluşturabilir, vize uzmanlarımız ile size en yakın ofisimizi ziyaret ederek görüşebilir veya iletişim adreslerimiz üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Kurumumuzu tercih etmeniz nedeniyle Vize Merkezi olarak teşekkürlerimizi sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla

Rusya Vize Son Dakika!

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 53387
Telefon
x