Rusya için vize gerekli mi

L.Çakmak 09/01/21, 17:26
Selamlar, Türk vatandaşları için bir ara vize şartı aranmıyordu diye hatırlıyorum. Şuan Rusya için vize gerekli mi öğrenmek istiyorum. Benim bordo pasaportum var bu durumda yapılmasına gerekenlere dair bilgi verebilir misiniz? Eğer gerekiyorsa başvuru nasıl yapılıyor ve ne kadar sürüyor bunu da öğrenmek istiyorum. İyi çalışmalar dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, Rusya vize gerekli mi sorunuzu güncel bilgiler doğrultusunda yanıtlayarak tarafınıza yardımcı olmaya çalışacağız. Rusya Federasyonu tarafından alınan yine vize prosedür kararına bağlı olarak vize muafiyetlerinde değişiklikler meydana gelmiş bulunmaktadır. Yeni düzenleme ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerin seyahatleri için Rusya vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri 30 günü aşmayan Rusya ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu ziyaret süresinin vizesiz seyahate izin verilen süreyi aşacak olması durumunda Hususi ve Hizmet pasaportu sahiplerinin de vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Rusya vize gerekli mi sorusu Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için kesin olarak, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri için uzun süreli seyahatleri için gerekli olması yönünde yanıtlanabilmektedir. Kurumumuz vize başvuru işlemleri konusunda profesyonel bir bakış açısıyla sunduğu hizmet sayesinde başvuru sahipleri adına tüm sürecin en doğru şekilde yönetilmesini sağlamaktadır.

Rusya vizesi başvuruları için seyahat başlangıcı olarak planlanan tarihin en az 2 hafta kadar öncesinde vize temsilcilerimiz ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. Rusya Konsolosluğu tarafından kabul edilen ve değerlendirilen vize talepleri ortalama 4 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemlerinin seyahat planını etkilemeyecek bir tarihte tamamlanması önem arz etmektedir.

Rusya için vize gerekli mi sorunuzu size yardımcı olacak ve bilgi sağlayacak şekilde yanıtlamaya çalıştık. Sürece dair diğer merak ettiğiniz soruları sormak veya başvuru işlemlerini kurumumuz desteği ile başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz ile ikamet bölgenize en yakın ofislerimizden birini ziyaret ederek veya iletişim adreslerimizi kullanarak görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Bizi tercih etmenizden dolayı teşekkürlerimizi sunar ve iyi günler dileriz.

Vize Merkezi

Rusya Vizeni Tecrübeyle Al!

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 53388
Telefon
x