3 günde Rusya Vizesi Alabileceğinizi Biliyor musunuz?

Rusya Ekspress Vize

Rusya Federasyonu, Bordo, Gri ve Yeşil pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamakla birlikte Türk vatandaşlarına birtakım kolaylıklar sunmaktadır. Türk vatandaşlarına sunulan bu kolaylıklardan biri ise Rusya ekspres vize uygulamasıdır.

Rusya’ya acil seyahat etmek isteyen ve vize işlemlerinde zaman kaybetmeden başvurularının sonuçlanmasını isteyenler Rusya Ekspres vize başvurusu yaparak Rusya vize işlemlerini hızla gerçekleştirmektedirler.

Rusya Ekspres vize başvurularında normal vize başvuruları için istenen evraklarla aynı evraklar talep edilmektedir ve turistik amaçlı seyahatler için geçerli olmaktadır. Rusya Ekspres vize uygulamasında başvuru işlemleri daha hızlı gerçekleştirildiğinden harç bedellerine ek olarak ekstra koordinasyon bedelleri alınmaktadır.

Normal vize başvurularında vize işlemlerinde bir sorun yaşanmaması halinde Rusya vizesinin çıkış süresi vize türüne göre ortalama 7 ila 10 iş günü olmaktadır. Ancak turistik amaçlı seyahat planlarında Rusya ekspres vize 3 iş günü içinde sonuçlanabilmekte olup eksiksiz ve tam evraklarla yapılan başvurular 3 iş günüden daha kısa sürede de sonuçlanabilmektedir.

Rusya’ya bütün vize türlerinde Voucher belgesi istemektedir. Voucher otel rezervasyonu belgesi olarak kabul edilen ve orijinali talep edilen bir belgedir. Voucher temini Rusya vizesi işlemlerinde Vize Merkezimiz üzerinden yapılabilmektedir.

Rusya ekspres vize başvuruları sadece turistik amaçlı seyahatler için geçerlidir. Rusya’da ticari faaliyette bulunulacak firma tarafından Rusya ticari vize başvuru sahibine gönderilmektedir.

Unutulmamalıdır ki, Rusya ekspres vizesi hakkında karar verme yetkisine sadece Rusya Konsolosluğu sahiptir. Konsolosluk hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kapalı olup, söz konusu günler iş günü olarak sayılmamaktadır. Evrakların eksik olarak teslim edilmesi, teslim edilen evraklarda hatalı bilgilerin olması, konsolosluğun evrak istemesi ya da yoğun olması durumunda vize işlem süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle güncel evraklarla başvuru yapmaya özen gösterilmelidir.

Rusya turistik vize için ekspres vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda Rusya turistik vizesi 3 iş gününde çıkabilmektedir. Rusya turistik vize ekspres başvuru için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak gerekli evrak listesini talep ediniz ve evrakları kısa sürede kargo veya elden ofisimize teslim edin. Vize Merkezi şubelerimize randevu almadan gelerek evrak teslimi yapabilir veya vize prosedürüne dair bilgi aldıktan sonra başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ancak seyahat planınızı ve seyahat tarihleriniz hakkında detaylı bilgi vermeniz size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından önemlidir.

Vize Merkezi’nin Rusya vizesi temsilcileri ile iletişime geçtiğinizde temsilcilerimiz Rusya vize başvurusu için size daha detaylı bilgi verip size yardımcı olmaktadırlar.

Ekspres vize uygulamasıyla kısa sürede Rusya vizesini alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Vize Merkezi Rusya Vize Departmanı çağrı merkezi için buraya tıklayınız

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp