Fransa Hakkında Sorular & Yorumlar

Fransa ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. Meric 13/01/17, 16:25
Merhabalar, Fransa ve İspanya'ya arkadaş ziyareti planlıyoruz, ben İngiliz pasaportumla seyahate katılacağım. Bu soru Türkiye'den başvuru yapacak arkadaşım için. Türk pasaportlu 71 yaşındaki mimar arkadaşım ile iki Avrupa ülkesindeki arkadaşlarımızı ziyaret etmek niyetinde. İlk seyahat Fransa ve ikincisi de İspanya olacak. Planladığımız tarih Mart ortası (iki ayrı ziyaret dahil toplam 8-9 gün düşünüyor) Biletlerimizi, masraflarımızı kendimiz karşılayacağız. Schengen vizesi alınan ülkeye ilk giriş önemli, onu biliyoruz ama girilen kentin hangisi olduğu önemli mi? (Mesela Fransa için once Paris'e uçup, oradan Güney Fransa'ya tren ile gitmek istersek olur mu?) Teşekkürler..
Cevabı Görüntüle
s. güngör 04/01/17, 11:38
Merhabalar, kamu çalışanıyım ve eşim Fransız vatandaşı. Biz kısa turistik gezi ve eşimin ailesini ziyaret için 4-5 günlüğüne Fransa'ya gtmek istiyoruz. Pasaportumu aldım şimdi vize işlemi var. Ne yapmam gerekiyor sizin aracılığınızla gerçekleşebiliyor mu? Eskişehir'de yaşadığım için Ankara konsolosluğa mı gitmem gerekiyor? tşk ederim.
Cevabı Görüntüle
O. 28/12/16, 15:07
Merhabalar, İstanbul'dan Küba'ya gitmeyi düşünüyorum ama Paris aktarmali. Pariste terminal degişikligi olmayacak.
Tranzit Vize alma zorunlulugum var midir.

Tesekkurker.
Cevabı Görüntüle
F. YÜCE 20/12/16, 11:55
Merhaba Sayın Vize Merkezi Yetkilisi,
18 Mayıs 2017 tarihinde Fransa'ya gitmeyi planlıyorum. Vize için şimdiden müracaat edebilir miyim ? Fransa vizesi alırken nasıl bir yol izlemeliyim? Vize Merkezi bana bu konuda nasıl yardım edebilir?
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
N. Özel 12/12/16, 08:43
1951 doğumlu Nurettin Özel’im. İnşaat mühendisiyim ve emekliyim. 1987’den bu yana sinema sektöründe senarist, yönetmen ve oyuncu olarak çalışmaktayım. Daha önce Almanya’ya sanatçı girişi yaptım ve Fransa’dan çıkış yaptım. Kızım Fransa’da ikamet ediyor. Şimdi film yapımcılığından emekli olan eşim ile birlikte hem kızımızı ziyaret etmek hem de "FRANSIZCA KONUŞUYOR MUSUNUZ" adlı hikâyemi senaryolaştırmamda daha geniş bakış açısı sağlayabilmek için bir aylığına Fransa’ya gitmek istiyoruz. Bu konuda bilgi verirseniz seviniriz. Saygılarımla...
Cevabı Görüntüle
E. ERTURAL 28/11/16, 15:20
İyi günler. Ben T.C. vatandaşıyım ve Türkiye'de ikamet ediyorum.Doğum yerim Fransa ve doğum belgem ile uzun süreli oturum izni almak istiyorum nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
h. KAHRIMAN 23/11/16, 22:50
Ben turistik amaçlı tek başıma gideceğim. Amacım aile akraba ziyareti değil ancak kalacağım yer akraba sayıldığım kişilerin evi. Dolayıyla aile ziyareti kısmına mı giriyor almam gereken vize?
Cevabı Görüntüle
A. Öz 06/11/16, 15:56
Merhabalar,
Daha önce İspanya vizesi almıştım. Önceki ay bitti ve Schengen ülkelerinde bulundum. Genelde de çıkışlarımı ispanya dışında yaptım. Şuan Fransa’ya gitmem gerekiyor. Ama planım ilk Hollanda’ya gitmek. Fransa vizemle Türkiye’den direk Hollanda’ya gidebiliyor muyum? Çünkü daha önceden ayni pasaportumla Schengen ülkelerine giriş çıkış yaptım. Ilgınız için şimdiden teşekkürler
Cevabı Görüntüle
A. İhsan Üstündağ 05/11/16, 11:15
Merhaba Fransa Vize Merkezi Yetkilisi,
Eşim ve benim Fransa'dan alınmış 5 yıllık Shengen vizemizin bulunmaktadır. Pasaportumuz geçen yıl Belçika'da hırsızlık olayı nedeniyle çalındı. Karakol tutanağımız mevcuttur. Vizemizin halen aynı sürede geçerli mi? Yeni pasaportumuza tekrar işletmek için ne yapmalıyız? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
m. tınç 01/11/16, 11:33
Merhaba Fransa Vize Merkezi
Fransa Schengen Vize Başvuru formunu Fransızca olarak mı doldurmamız tercih ediliyor? İngilizce versiyonunu doldurup yollasak kabul edilir mi?
Cevabı Görüntüle
H. Bahtiyar ULUER 31/10/16, 13:16
Ben Didim-AYDIN da oturuyorum. Fransa vatandaşı olan eşimle 26/06/2014 tarihinde evlendim. Aile cüzdanım 14/10/2014 tarihli. (Fransa istanbul konsolosluğu tarafından veriliş tarihi). Uzun süreli vize için başvurumu yapmak istiyorum.Nereye başvuracağım?Gerekli evraklar neler? Doldurulması gereken formları nasıl temin edeceğim? Bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılarımla, Havva Bahtiyar ULUER
Cevabı Görüntüle
U. celik 28/10/16, 00:23
Üniversitede öğrenciyim.
Fransa’ya teyzemlerin yanına turistik amaçla ziyaret etmek istiyorum. Hangi belgelere ihtiyacım var. En fazla ne kadar süre kalabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
P. Türkeş 24/10/16, 16:48
Merhaba,
Seyahat yazarı, emekli avukat ve turist rehberiyim. Daha önce 2 yıllık aldığım Schengen Vizemin bu kez 5 Yıl olarak almak istiyorum. Yardımınızı rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
T. Bengüer 17/10/16, 19:56
Paris Charles De Gaulle havaalanında 1 saat 15 dakika transfer için bekleme sürem var. Ardından USA San Francisco ya uçacağım. Transit vizesi gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
Aslı 16/10/16, 22:05
Merhaba öğrenciyim. Aylık 1.000 tl kira gelirim var. Ev,araba vs tapularım var. Başka hesaba 6.000 tl para yatırsam sponsor göstermesem bana vize verirler mi?