Fransa Vize Evrakları

Bilgi Sayfasına Dön
 • E. N 16 Eki 2023, 13:23
  Merhaba, devlet memuruyum, 25 Aralıkta Fransa’ya aile ziyaretinde bulunacağım. Erkek arkadaşım orada yaşıyor kendisi bana davet mektubu gönderecek kargo ile. Fransa vize evrakları memurlar için nedir, neleri hazırlamalıyım? İnternetten çok araştırma yaptım, sizinle karşılaştım, sizden hizmet almak istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 16 Eki 2023, 13:23

  Merhaba, Vize Merkezi olarak sizlere memnuniyetle hizmet sunmak isteriz. Özel danışmanlık şirketi olarak Türkiye’nin birçok bölgesinde şubelerimiz ile siz değerli başvuru sahiplerine hizmet vermekteyiz. Fransa vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibine göre talep edilir. Devlet memuru olduğunuz için size özel bir evrak listesi hazırlanmıştır.

  Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Kurum tarafından Fransa Konsolosluğuna sunulmak üzere seyahat tarihlerinizde izinde olacağınızı bildiren dilekçe.
  • Varsa kurum kartınız.
  • Son 3 aya ait imzalı kaşeli maaş bordrolarınız.

  Seyahatiniz kişisel bir seyahat olduğu için finansmanınızı belgeleyecek banka dökümleri şahsınıza ait olmalıdır. Fransa vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan banka dökümleri;

  • Son 3 aya ait ayrıntılı bankadan alınmış; imzalı, kaşeli maaş hesaplarınızdır. Bankanın imza sirküsü kopyasını da muhakkak istemelisiniz. Ayrıca var ise vadesiz farklı hesaplarda sunabilirsiniz TL hesabı dışında döviz hesaplarınızı da ekleyebilirsiniz. Banka hesaplarınızda, seyahatinizde oluşabilecek tüm masrafları karşılayabilecek bakiye olması önemlidir. Bankanızda ne kadar bakiye olması gerektiğini; bizler ile çalışmanız halinde uzmanlarımız seyahat programınız ile karşılaştırarak sizleri bilgilendirecektir.

  Vfs Fransa vize evrakları Konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Konsolosluk sizden belirtmiş olduğu liste dışında ek belge isteyebilme hakkına sahip olmaktadır. Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır.

  Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar arasında bulunan ve aşağıda yer alan belgeler de sizin tarafınızdan hazırlanmalıdır.

  • Geçerli pasaport varsa eski pasaportunuz.
  • 3 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraflarınız.
  • E-devlet sistemi üzerinden alınan yerleşim yeri, nüfus kayıt örneği ve Sgk hizmet dökümleri.
  • Kimlik kartınız kopyası ve varsa tapu ruhsat gibi belgelerinizin kopyasını sunmalısınız.

  Seyahatiniz amacı aile ve arkadaş ziyareti başvuru olduğu için Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar ek olarak davet mektubunun orijinalini sunacaksınız. Davet gönderen kişi aynı zamanda oturum veya pasaport görselini de tarafınıza iletmelidir.

  Sizlere hizmet veremez için bizlere 0216 391 16 16 telefonlardan ulaşabilirsiniz. Fransa vize evrakları detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp