Danimarka vizesi için gerekli evraklar

S.K 22/04/20, 20:24
Selamlar, İstanbul’da bir firmada 3 senedir inşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Önümüzdeki ay içerisinde iş arkadaşım ile 3 günlük bir seyahat için Danimarka’ya gitmeyi düşünüyorum. Aynı zamanda beraber gideceğim arkadaşımın geçerli bir vizesi mevcut kısaca öğrenmek istediğim. Danimarka vizesi için gerekli evraklar nelerdir? İşyerimden çalışan olarak almam gereken belgeler nelerdir? Bilgi rica ediyorum, Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Danimarka vizesi evrakları başvuru sahibinin gidiş amacına ve çalışma durumuna göre değişmektedir. Danimarka’ya yapacağınız turistik seyahat için iş yerinizden almanız gereken evraklara ek olarak zorunlu belgelerinizi hazırlamanız gerekmektedir. Danimarka vize başvurusu esnasında gidiş amacınıza ve statünüze uygun gerekli evrakları vize merkezi çağrı merkezini arayarak mail yolu ile temin edebilirsiniz. Vize başvurularında başvuru sahibinin zorunlu belgelerine ek olarak gelir belgeleri ve işyeri belgelerini sunması gerekmektedir.

Çalışan olarak turistik vize başvurunuzda iş yerinden temin etmeniz gereken belgeler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • Şirket evrakları ( imza sirkleri fotokopisi, Güncel faaliyet belgesi, Ticaret sicil gazetesi fotokopisi, Vergi levhası fotokopisi)Danimarka Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi izin tarihleri belirtilmiş yetkili tarafından kaşe ıslak imzalı olmalıdır)
  • İşe giriş bildirgesi 
  • Son 3 aylık kaşe ıslak imzalı maaş bordosu

Aynı zamanda Danimarka vizesi evraklarınıza ek olarak mutlaka beraber seyahat edeceğiniz arkadaşınızın geçerli Schengen vize fotokopisini eklemeniz ve otel uçak rezervasyonlarında her iki kişinin adı geçiyor olması gerekmektedir. Aksi takdirde eksik evrak olarak dosyanız işleme alınmamaktadır.

Danimarka vizesi için gerekli evraklar Vize merkezi tarafından gidiş amacınıza ve statünüze göre detaylı evrak listesini size mail yolu iletmektedir. Hazırlamış olduğunuz evrakları teslim etme durumunuzda dosyanızı eksiksiz hazırlayarak oline vize başvuru formunu sizin verdiğiniz beyanlara göre eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak, Danimarka online vize randevunuzu gidiş amacınıza göre almakta ve vize başvurunuzda size eşlik etmektedir. Hazırlamış olduğunuz evrakları şahsen ofisimize veya kargo, kurye ile teslim etmeniz gerekmektedir.

Daha fazla ve detaylı bilgi için vize merkezini arayarak veya ziyaret ederek müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Vize Merkezi

Kübra Uluoğlu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.