Danimarka vize reddi

L.M 30/04/20, 00:00
Merhabalar, geçen sene bu aylarda Danimarka’ya Turistik vize başvurusu yaptım. Yalnız o zaman emeklilik yaşımı beklediğim için sigortalı bir yerde çalışmıyordum. Şuan emekliyim ve tekrar başvuru yapmak istiyorum. Sorum Danimarka vize reddi aldıktan sonra vize başvurusu yapma durumumda onay gelme ihtimali var mı? Ret aldıktan ne zaman sonra vize başvurusu yapılabilir? Ret almamak için ne gibi belgeler sunabilirim? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Danimarka vizesine ret alma durumunda vize başvurusu istenilen tarihte yapılabilir. Vize ret alması bir daha o ülkeye vize başvurusu yapılamayacağı anlamına gelmemektedir. Ret süreniz 1 yıl olma sebebi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu Başvuru sahibinin geri dönüş garantisi görmediği takdirde genellikle ret ile sonuçlandırılmaktadır. Danimarka Konsolosluğu aylık net bir gelir görmek istemektedir. Daha önce yapılan vize başvurunuzda aylık geliriniz olmama sebebi ile Türkiye’ye sizi bağlayan soyut bir sebep görülmemesi olasıdır. Şuan için emekli olmanız vize başvurunuzda size avantaj sağlayabilmektedir. Danimarka vizesine ret alma durumunda tekrar bir başvuruda vize başvurunuz onay olma durumu söz konusu olabilmektedir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken vize talep dilekçenizde gidiş amacı net olarak yazılmalı ve evraklarınızın eksiksiz ve doğru sunulmasıdır. Emekli olan başvuru sahipleri zorunlu belgelerine ek olarak

  • Emekli maaşının yattığı banka ya da postaneden son 3 aylık banka hesap dökümü kaşe ıslak imzalı güncel olmalı aynı zamanda minimum banka bakiyesi 5000 tl olmalıdır.
  • Emekli olduğunuza dair emekli aylık bilgisi dökümü (e devletten barkotlu alınmalıdır.)
  • Varsa tapu, ruhsat, Kira kontratı vb. gelir belgeleri sunulması gerekmektedir.

Danimarka vize reddi olan başvuru sahipleri başvurularını seyahate 30 gün kala yapmaları önerilmektedir. Danimarka Konsolosluğu ek evrak talep etme durumu söz konusu olabilmektedir. Danimarka vize işlem süresi Danimarka Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmekte olup ortalama 5-15 iş günü sürmektedir. Seyahate 15 günden az kalan başvurular Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Danimarka Konsolosluğu ek belge veya mülakat talep etme durumu göz önüne alınmakla birlikte başvuruların 30 gün önceden yapılması önerilmektedir.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.