Danimarka vize başvurusu

c.c 22/04/20, 20:58
Merhaba, Eşim ve kızım ile birlikte yıllık iznimde 1 haftalığına ablamı ziyaret amaçlı Danimarka’ya seyahat düşünüyoruz. Danimarka vize başvurusu esnasında kızım ve eşime ben sponsor olacağım. Sizden bu süreçte danışmanlık almak istiyorum. Danimarka vize başvurum esnasında Danimarka’daki ablamdan hangi belgeleri talep etmeliyim? Ve Danimarka vize başvurum esnasında 3 yaşında olan kızım ve eşim için ne kadar ücret ödemem gerekecek? Bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar şimdiden teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Danimarka’ya vize başvurusu 2020 yılı şubat ayı başında vize ücretlerinde zam uygulaması getirilmiştir. Vize ücretleri başvuru sahibinin yaşına ve gidiş amacına göre değişiklik göstermektedir. Vize ücreti 0-5 yaş çocuklar için Konsolosluk harç ödemesi almazken Danimarka başvuru merkezi koordinasyon ücreti 10 € ve Vize Merkezi hizmet bedeli 30 euro olmak üzere 40 € ödeme yapılması gerekmektedir. 6-11 yaş arası ekstra olarak konsolosluk harcı olan 80 € yarı ücreti olan 40 € ücret alınmakta ve 80 € ödeme yapılmaktadır. 11 yaş ve üzeri yetişkinler için ise 80 € Konsolosluk harcı ve 10 € Danimarka vize başvuru merkezi koordinasyon ücretine ek olarak Vize Merkezi hizmet bedeli 30 € alınmakla birlikte toplam 120 € ücret alınmaktadır. Danimarka’ya vize başvurusu 2020 yılında ücret değişikliğine giderek güncel fiyat bilgileri bu şekil değişiklik göstermiş bulunmaktadır. 

Vize başvurunuz esnasında zorunlu belgelere ek olarak gelir belgeleri ve Danimarka’daki ablanızdan almanız gereken belgeler bulunmaktadır.

  • Danimarka’daki ablanız tarafından imzalı davet mektubu, Danimarka kimlik kartı ve pasaport fotokopisi mutlaka eklenmelidir.

Belgelerinize ek olarak mutlaka davetiye yazısını talep etmeniz gerekmektedir. 

Danimarka vize başvurusu Vize merkezi tarafından gidiş amacınıza ve statünüze göre detaylı evrak listesini size mail yolu iletmektedir. Hazırlamış olduğunuz evrakları teslim etme durumunuzda dosyanızı eksiksiz hazırlayarak vize başvuru formunu sizin verdiğiniz beyanlara göre eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak, Danimarka vize randevunuzu gidiş amacınıza göre almakta ve vize başvurunuzda size eşlik etmektedir. Hazırlamış olduğunuz evrakları şahsen ofisimize veya kargo, kurye ile teslim etmeniz gerekmektedir.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
C.T 26/06/20, 16:30

Merhabalar, Danimarka için ufak bir gezi planlıyoruz. Yapacağımı gezi hangi tür vize tipine ilişkin olduğunu sorabilir miyiz? Belki bir şirket ile iş anlaşması içinde görüşmemiz olabilir? Ayrıca tanıdıklarımız var fakat biz otelde kalacağız. Vize başvurumuzu destek almak adına sizlerden yardım istiyoruz. Teşekkür ederiz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/06/20, 16:31

İyi günler, öncelikle başvurularınıza ilişkin Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Danimarka seyahati düşünen başvuru sahiplerimiz 10 yıldan eski olmayan ve planlanan seyahat dönüş tarihlerinden en az 3 ay geçerliliği olan pasaportları olması durumunda seyahat nedenini göz önünde bulundurularak ve geçim kaynaklarını belirlememiz gereklidir. Ardından Vize Merkezi tarafından e-mail ve kısa mesaj yoluyla sizlerden talep etmiş olduğumuz evraklarınız ile başvurunuzu gerçekleştirme işlemlerinizi yapabilmekteyiz. Danimarka C tipi Schengen vizesi başvuru türleri 6 aylık periyotlarda en fazla 90 güne kadar kalış hakkı sağlayan vize uygulamaları; turistik, aile veya arkadaş ziyareti, ticari veya kültürel vize olarak açıklayabiliriz.

Açıklamış olduğunuz seyahat planlarınızda belirlemeniz gereken vize türleriniz; şirket görüşmesi adına davetli ticari vize, arkadaş ziyareti için adınıza gönderilecek olan davet mektubu veya otelde konaklayacağınızı dile getirme sebebiniz ile turistik vize başvuruları olarak söyleyebiliriz. Her zaman için gerçek amaç neyse ona göre vize işlemlerinizi yapmalıyız.

Danimarka vize başvurusu hakkında vize işlemleri detaylarına, durumunuza ilişkin gerekli evrak bilgilerinin ayrıntılı hallerine Vize Merkezi uzman müşteri temsilcilerimizden ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.