Çek Cumhuriyeti Vizesi Ücretleri

Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Çek Cumhuriyeti Vizesi başvurusu esnasında 0-6 yaş arası çocuklardan vize harç ücreti talep edilmemektedir. 

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunda bulunmak ve Çek Cumhuriyeti vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. 

Çek Cumhuriyeti vizesi ücreti Konsoloslukların belirlediği şekildedir ve durumunuzla ilgili olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Çek Cumhuriyeti vize ücretleriyle ilgili olarak Vize Merkezi Çek Cumhuriyeti temsilcimizle +90 212 9700528 numaralı telefondan iletişime geçerek güncel ücretleri öğrenebilirsiniz. Aracı kurum hizmet bedelleri ve kargo ücreti gibi masraflar vize harcına ek olarak talep edilebilmektedir. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. 

Çek Cumhuriyeti Vize Ücretleri

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir. 

Vize Türleri

Vize Harç Ücreti

Başvuru Hizmeti Ücreti

Danışmanlık Hizmeti Ücreti

Toplam Vize Başvuru Ücreti

Turistik Vizesi       60 Euro            20 Euro                 30 Euro              110 Euro
Turistik VIP Vize               170 Euro+KDV
Ticari Vizesi       60 Euro            20 Euro                 30 Euro              110 Euro
Ticari VIP Vize               170 Euro+KDV
Aile Arkadaş Ziyareti        60 Euro            20 Euro                 30 Euro              110 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti VIP Vize                170 Euro+KDV
Şoför Vizesi      60 Euro            20 Euro                 60 Euro              140 Euro
Şoför Vizesi VIP Vize                190 Euro+KDV
6-12 Yaş Arası Schengen Vizesi      35 Euro            20 Euro                30 Euro  

 

Önemli Not:

   *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

  • Çek Cumhuriyeti vize ücreti iade edilmez
  • Çek Cumhuriyeti vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
  • Çek Cumhuriyeti vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • Çek Cumhuiyeti vize ücretini sadece Çek Cumhuriyeti vizesi için kullanabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon