Çek Cumhuriyeti Vizesi Ücretleri

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ücretleri

Çek Cumhuriyeti vizesi ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. Çek Cumhuriyeti vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Çek Cumhuriyeti vize ücretinin Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Çek Cumhuriyeti vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi 2024 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 100 Euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ücretleri 2024

Vize TürüKonsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Turistik Vize120€
Ticari Vize120€
Transit Vize120€
Ziyaret Vizesi120€
Kültürel Vize120€
Şoför Vizesi120€
0-6 Yaş Arası75€
6-12 Yaş Arası90€
Erasmus VizesiMüşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

*Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 100 euro danışmanlık bedeli almaktadır.

HizmetHizmet Bedeli
Genel Vize Danışmanlık Hizmeti
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası
100 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak 500 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30 €

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Çek Cumhuriyeti seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20€ karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi Ofisleri

Çek Cumhuriyeti ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Çekya vizesi kaç para?
  D.G, 25 May 2022, 09:43

  Merhabalar; Ben ve eşim emekliyiz, kızımız öğrencidir. Çek Cumhuriyetine yapmak istediğimiz Avrupa seyahatini sağlık nedenin den dolayı 2022 yılına erteledik. Tatil planı yaptığımız ülke olan Çekya vizesi kaç para olmuştur? Evrak bilgisinde değişiklikler nelerdir? Ödeme yaptıktan sonra karşılığında her hangi bir belge almam mümkün müdür? Yapılan işlemler için bana detay vermenizi rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya vizesi ücreti
  D.Ş, 19 May 2022, 16:36

  Çekya vizesi ücreti yılı içinde yapacağım seyahat için sizden destek almak istiyorum. Bu işlemler için bizden ne kadar danışmanlık ücreti talep edilir. Konsolosluk ve başvuru merkezi ne kadar talep eder? İşlem nasıl yürür iyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çek Cumhuriyeti vizesi kaç para 2022
  CEMRE, 21 Şub 2022, 14:20

  Ben ve eşim emekliyiz, kızımız öğrencidir. Çek Cumhuriyetine yapmayı planladığımız Avrupa seyahatimizi sağlık nedenin den dolayı 2022 yılına erteledik. Gitmek istediğimiz ülke almak istediğimiz vize olan Çek Cumhuriyeti vizesi kaç para 2022 yılında ne kadar olmuştur? Aynı şekilde evrak da değişti mi? Ödeme yaptıktan sonra karşılığında her hangi bir belge alabilir miyim? İyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çek Cumhuriyeti vize fiyatları 2022
  HALE, 17 Şub 2022, 14:49

  Çek Cumhuriyeti vize fiyatları 2022 değişen fiyat bilgisi hakkında bilgi almak isterim. Yapılacak ödemeler ne kadarı size ne kadarı Konsolosluğa ödenmektedir. Tam olarak siz ne yapmaktasınız. Fiyat hakkında evrak hakkında bilgiye nasıl ulaşacağım bana bilgi vermeniz rica edeceğim iyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çek Cumhuriyeti vize ücreti 2022
  DİNÇER, 16 Şub 2022, 16:34

  Çek Cumhuriyeti vize ücreti 2022 bilgisi alabilir miyim? Yapacağım seyahat için sizden destek alarak ilerlemek isterim. Bu işlemler için siz tarafımızdan ne kadar danışmanlık ücreti talep etmektesiniz. Konsolosluk ve başvuru merkezi ne kadar talep eder?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çek Cumhuriyeti Vize Fiyatı
  A. AYDIN, 02 Nis 2020, 11:12

  Merhaba, ben ve eşim emekliyiz, kızımız ise öğrencidir. 2019 yılında yapmayı planladığımız Avrupa seyahatimizi sağlık nedenlerinden dolayı 2020 yılına erteledik. Gitmek istediğimiz ülke ve almak istediğimiz vize olan Çek Cumhuriyeti vize fiyatı bu yıl değişti mi? Vize fiyatına ek olarak ücretler var mıdır? Aynı şekilde evraklar da değişti mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Prag Vize Ücreti
  E. Taşoluk, 25 Mar 2020, 20:30

  Merhaba. Tatil amaçlı Prag’a gitmek istiyorum, Prag vize ücreti ne kadar ödemem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya Vize Ücreti
  G. Kahraman, 25 Mar 2020, 20:06

  Merhaba. Çekya vize ücreti 2020 yılında ne oldu? Turistik vize almayı planlıyorum, öğrenmek istedim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti 2020
  S. Gürpınar, 25 Mar 2020, 19:53

  Merhaba. Çek Cumhuriyeti vize ücreti 2020 yılı için kaç para ödeniyor? Hangi belgeler hazırlanacak?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Çek Cumhuriyeti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp