Çek Fahri Konsolosluğu İzmir

İzmir ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularınızı Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir.
 
Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Çek Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgesi
İzmir Çanakkale, Balıkesir, Denizli, Manisa, Uşak, Kütahya, Aydın, Muğla illerinde ikamet ediyorsanız,  Çek Cumhuriyeti vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekecektir.
 
İzmir Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri
Türkiye’de bulunan Çek Cumhuriyeti temsilcilikleri, Türkiye resmi tatil günlerinde ve Çek Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize işlemlerinizi ve diğer konsolosluk işlemlerinizi yaparken konsolosluğun ve büyükelçiliğin aşağıda belirtilen günlerde kapalı olduğunu göz önünde bulundurunuz.
 
1 Ocak 2015
Yeni Yıl Tatili
6 Nisan 2015
Paskalya Tatili
1 Mayıs 2015
İşçi Bayramı
8 Mayıs 2015
Zafer Günü
5 Temmuz 2015
Aziz Cyril ve Aziz Metodej Günü
6 Temmuz 2015
Hiristiyan Reformist Jan Hus'u Anma Günü
28 Eylül 2015
Çek Ulusallaşma Günü
28 Ekim 2015
Bağımsız Çekoslavakya Devletinin Kuruluş Günü
17 Kasım 2015
Özgürlük ve Demokrasi için Mücadele Günü
24-25-26 Aralık 2015
Noel(Christmas) Tatili
 
İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim
Adres: Yali Cad. No: 348/15 Karşıyaka / İZMİR
Telefon: +90 (232) 368 09 44
Faks: +90 (232) 368 09 44
E mail: Izmir@honarary.mzv.cz  / eozsoy@etemozsoy.com

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 09
Cep: 0532 476 25 16
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 28
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 28
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com