Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair Vize Merkezi Çorlu şubesi ile görüşme yapabilmek için bizi arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devam etmekte olan sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Muratlı, Çerkezköy, Malkara, Ergene, Kapaklı, Hayrabolu, Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Şarköy ve Saray ilçelerimiz başta olmak üzere Edirne, Kırklareli ve Çanakkale gibi çevrede yer alan illerimizden yapılmak istenen Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları için vize başvuru formuna ve güncel belge listelerine ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimlere Gerekir? Çorlu

Çek Cumhuriyeti Schengen vize ayrımında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi almak isteyen Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ya da Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarında gerek bulunmamaktadır. Daha önceden herhangi bir Schengen vizesi aldıysanız güncelse ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanız gerekmeden Çek Cumhuriyeti seyahati yapabilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşların Çek Cumhuriyeti ziyaretlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Çorlu

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizden önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat gerekçenizi tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vizesi için hizmet verilen vize başlıkları aşağıda listelenmiştir.

Çek Cumhuriyeti vizesi için hazırlanması gereken evrak listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat amacınıza göre ilgili bir başlık yukarıda belirtilmediyse ya da seyahat amacınızın hangi vize başlığı ile eşleştiğini belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Çorlu

Çek Cumhuriyeti konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması nedeniyle seyahatiniz için en gerekli olan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu sitemizden temin edilir ve internet üzerinden doldurulabilir. Seyahatinizde herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için yanlış, hatalı veya gerçeğe uymayan bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Dilerseniz bu konuda deneyim sahibi olan yetkililerimiz sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Çorlu

Belgelerinizde bir hata ya da eksiklik olmaması halinde Çek Cumhuriyeti vize işleminizin karara bağlanma süresi yaklaşık olarak 15 iş günü sürmektedir. Çek Cumhuriyeti resmi tatilleri, Çek Cumhuriyeti konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi veya Çek Cumhuriyeti konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilir. Seyahatlerinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak istemeyen vatandaşların seyahatlerinden en az 1 ay önce Çorlu şubesi yetkilileri ile görüşmesi tavsiye edilmektedir. +90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayarak ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek Çorlu şubesinde görev yapan yetkililerle görüşebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Çorlu

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için uygulanması gereken 5 aşama söz konusudur. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için söz konusu olan bu aşamaları açıklamalı olarak aşağıda listeledi.

  • Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Çek Cumhuriyeti seyahatiniz için gerekli olan belgelerin listesini sizlerle paylaşırız. Paylaştığımız bu belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda gerekli olan bilgilendirmeleri yaparız. Çek Cumhuriyeti seyahati için belgelerinizi hazırlayıp Çorlu şubesine göndermenizin ardından yetkililerimiz belgelerinizi dikkatlice inceler. İncelenen belgelerinizde hata olması halinde arayarak sizi durumdan haberdar ederiz.
  • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti tüm harç işlemlerinden, Çorlu şubesinden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi sizlerle paylaşacağımız hesaba transfer ederek kolaylıkla ödeyebilirsiniz ya da isterseniz şubeye uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için randevu alınması gerekir. Şubede bulunan yetkililer sizlerle görüşerek sizin için uygun zamana randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için parmak izi vermeniz gerekir. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra yetkililer hazırlanan evraklarınızı alarak Çek Cumhuriyeti konsolosluk çalışanlarına teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizin karara bağlanması ile birlikte konsolosluktan pasaportunuzu teslim alırız ve arayarak sizi bilgilendiririz. Pasaportunuzu şubeye ziyarette bulunarak kendiniz alabilir ya da Çorlu şubesi ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Çorlu

Schengen vize ayrımında yer alması nedeniyle Çek Cumhuriyeti vizesi almak isteyen 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde Çorlu şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkili karşılar ve rehberlik yapar. 26 Schengen uygulamasına üye ülkenin aldığı karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedilmektedir ama Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yaparken her seferinde tekrar parmak izi vermeniz gerekmektedir.

Bizzat gelmeniz gereken bir diğer durum ise konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye konsolosluğa davet edebilir. Bu Çek Cumhuriyeti konsolosluk yetkilileri tarafından sürekli yapılan bir olay olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi Çorlu Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Çorlu N. Sarıkaya 10/04/20, 09:24
Merhabalar, Biz eşimiz ile iki emekli olarak Çorlu’da yaşamaktayız. Merkezi şehirlere uzağız ve vize işlemlerimiz zorlu geçmektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi Çorlu ve çevresinde bulunan bir başvuru merkezinden yapılıyor mu? İşlemlerimiz için İstanbul’a gelinmesi zorunlu mu? Kaç gün öncesinde başvuru yapmalıyız ve banka hesaplarımızda ne kadarlık bir bakiye bulunması gerekir? Sizler bizim için nasıl bir kolaylık sağlıyorsunuz?
Cevabı Görüntüle