Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Çek Cumhuriyeti vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Çek Cumhuriyeti vizenizi kolay bir şekilde Konya’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Konya ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Konya’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Aksaray, Karaman, Niğde, Isparta, Afyonkarahisar, Mersin illerinde ikamet eden vatandaşlar Çek Cumhuriyeti vizesi işlemlerini Vize Merkezi Konya şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın ya da konya@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Çek Cumhuriyeti vizesi Konya Vize Merkezi

Konya’dan Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapacak kişiler aşağıdaki adımları izleyerek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

 1. Adım: Vize Merkezi Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Konya Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Konya Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişiler çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendilerine uygun olan zaman diliminde ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Konya’dan yapılacak Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Çek Cumhuriyeti vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Konya Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuruları için Gereken Evraklar

 • Çek Cumhuriyeti vizesi Konya başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Çek Cumhuriyeti vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.
 • Lütfen dikkat! Çek Cumhuriyeti vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.
 • Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazılması talep edilebilir.
 • Dikkat! Konsolosluk tatil günlerini ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.
 • Çek Cumhuriyeti vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin.
 • Çek Cumhuriyeti’nde bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Çek Cumhuriyeti aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.
 • Çek Cumhuriyeti’nde bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Çek Cumhuriyeti turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Çek Cumhuriyeti ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.
 • Çek Cumhuriyeti vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.
 • Çek Cumhuriyeti vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.
 • Çek Cumhuriyeti vizesine Konya’dan yapacağınız başvurularda biometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Konya Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konya’dan yapacağınız Çek Cumhuriyeti vize başvurularınız 5 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Çek Cumhuriyeti vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Çek Cumhuriyeti vizesi Konya’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Çek Cumhuriyeti vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Çekya Vize Merkezi Konya

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Konya S. Nizam 10/04/20, 11:36
Konya’da devlet üniversitesinde öğrenciyim. Ev arkadaşım ile beraber Prag’a Çek Cumhuriyeti’ne turistik seyahat etmek istiyoruz. Çek Cumhuriyeti vizesi Konya ilinde yaşayan kişilerin başvurması gereken kurum neresidir? Fazlasıyla yanlış bilgiler var hazırlamam gereken evrakları özetiyle öğrenebilir miyim? Zamanım kısıtlı ve geç kalmamak adına sizlerden yardım isteyerek danışmanlığınızın içeriği ve ücretlendirme konusunda bilgilerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle