Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Konya

çekya vize merkezi konya

Konya'dan Çek Cumhuriyeti vizenizi kolay bir şekilde alabilmeniz için aşağıda belirtilen bilgilere dikkatlice göz atmanızı öneririz. Konya ofisimizle iletişime geçmek ve Konya'dan vizenizi alabilmeniz için +90 (332) 225 43 91 nolu numarandan ya da [email protected] mail adresimizden Vize Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz. Aksaray, Karaman, Niğde, Isparta, Afyonkarahisar ve Mersin illerinde ikamet eden vatandaşlar, Çek Cumhuriyeti vizesi işlemlerini Vize Merkezi Konya şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Çek Cumhuriyeti vizesi Almak İçin Konya Vize Merkezi

Konya'dan Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapacak kişiler, aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında kolayca vize alabilirler:

1. Adım: Vize Merkezi Çağrı Merkezi'ni arayarak başvurunuzu başlatın. Vize Merkezi ile +90 (332) 225 43 91 nolu numarandan ya da [email protected] mail adresimizden iletişim kurabilirsiniz.

2. Adım: İletişim bilgilerinizin yer aldığı bilgi mailinde belirtilen evrakları hazırlayın.

3. Adım: Hazırladığınız evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.

4. Adım: Onaylanan randevu tarihinde ve saatinde biyometrik verilerinizi beyan edin.

5. Adım: Başvurunuz hakkında son durumu öğrenmek ve pasaportunuzu teslim almak için temsilcilerimizi arayın.

Bu adımları takip ederek, Vize Merkezi danışmanlığında Çek Cumhuriyeti vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Ofisimiz Pazartesi ve Cuma günleri 08:30-18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Cumartesi günleri ise 09:00-14:00 saatleri arasında ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru sahipleri, çalışma saatlerimiz içerisinde uygun bir zaman diliminde ofisimize gelerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Eğer yeterli vaktiniz yoksa, randevu talebinde bulunarak temsilcilerimizle zaman kaybetmeden görüşme yapabilirsiniz.

Konya'dan yapılacak Çek Cumhuriyeti vize başvurularında randevu alma zorunluluğu vardır. Randevu talepleri temsilcilerimizin sorumluluğundadır.

Vize randevusuyla ilgili zaman kaybı yaşamamak ve randevu tarihinizi belirlemek için önceliklerinizi temsilcilerimize iletebilirsiniz.

Vize Kaç Günde Çıkar?

Başvurularınızın sonuçlanma süresi genellikle 5 ila 15 iş günü arasında değişir. Bu süre tahminidir ve kesin bir garantisi bulunmamaktadır.Yabancı pasaportla yapılan başvurular, belirtilen sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Başvurunuzun sonuçlanma süresi göz önünde bulundurarak yeterli zamanınızın olduğundan emin olun. Konya'dan yapılacak Çek Cumhuriyeti vize başvuruları, İstanbul ve Ankara'dan yapılan başvurulara göre daha uzun bir süreye ihtiyaç duyabilir.Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için en erken başvuru süresi 3 aydır. Konya'dan yapılacak başvurular için önerilen en geç süre ise 1 aydır. Temsilcilerimizin başvurunuzun değerlendirme sürecine müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır. Bundan dolayı, başvurunuzu zamanında yapmak ve gereken süreyi göz önünde bulundurmak önemlidir.

Çek Cumhuriyeti İçin Vize Gerekli mi? - Konya

Çekya, bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen kriterlerini uygulamaktadır. Bu bağlamda, vize başvurusu yapacağınız tür ve sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize işlemleri ve istisnaları aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

Çekya'ya seyahat edeceğiniz vize başvuru türüne bağlı olarak vize işlemleri farklılık gösterebilir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, Çekya Schengen vizesi almak zorundadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) veya Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 günden kısa süreli Çekya ziyaretlerini vize almadan gerçekleştirebilirler.

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler Nelerdir? - Konya

Çekya Schengen vize başvuruları için farklı türler bulunmaktadır ve her bir vize türü için gereken belgeler değişmektedir. Vize Merkezi ile +90 (332) 225 43 91 nolu numarandan ya da [email protected] mail adresimizden iletişime geçerek size en uygun evrak listesini temin edebilirsiniz.

Çekya Turist Vizesi

  • Tamamlanmış ve imzalanmış başvuru formu
  • Pasaport (en az 3 ay geçerlilik süresi olan ve son 10 yılda alınmış)
  • Biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Uçuş rezervasyonu
  • Konaklama rezervasyonu
  • Seyahat planı veya programı
  • Finansal durumu gösteren belgeler (banka hesap özeti, maaş bordrosu, sponsorluk mektubu vb.)

Çekya Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp