Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve güncel evrak listelerine ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmek için arayabilir ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. İlerleyen sayfalarımızda başta Diyarbakır Silvan, Kulp, Lice, Bağlar, Hani, Çermik, Kayapınar, Bismil, Kocaköy, Dicle, Çınar, Ergani, Yenişehir, Sur, Eğil, Çüngüş, Hazro ve Kocaköy ilçelerimiz başta olmak üzere Muş, Şanlıurfa, Batman ve Mardin gibi çevrede yer alan şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimlere Gerekir? Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti vizesi almak isteyen Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) veya Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinizde vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Daha önceden Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerin birisinden alınan Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Çek Cumhuriyeti ziyaretinde bulunabilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi iseniz Çek Cumhuriyeti ziyaretinizden önce güncel bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinize başlamadan önce seyahat amacınızı tespit etmeniz ve konaklama gün sayınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vize işlemeleri için hizmet verdiğimiz vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

Çek Cumhuriyeti konsolosluğunun seyahatiniz için sizden talep edeceği belge listelerine sahip olmak için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli bir vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi vize başlığı altında olacağını belirlemekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için, diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti ziyaretiniz için en gerekli belge olan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve internetten doldurabilirsiniz. Hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. İsterseniz size bu konuda tecrübe sahibi olan yetkililer gereken desteği sağlayarak sizlerden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri belgelerinizde bir hata ya da eksiklik olması halinde çıkış süresi yaklaşık olarak 15 iş günü sürmektedir. Çek Cumhuriyeti konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Çek Cumhuriyeti konsolosluk dönemsel yoğunuluğu ya da Çek Cumhuriyeti resmi tatilleri gibi nedenlerle bu süre değişim gösterebilir. Çek Cumhuriyeti vizesinde herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen vatandaşların seyahatlerinden en az 1 ay önce Diyarbakır şube yetkilileri ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.
Diyarbakır şubesinde görevli olan yetkililerle iletişime geçmek için diyarbakir@vizemerkez.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da isterseniz +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine sahip olabilmek için yapılması gereken 5 prosedür mevcuttur. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için yapılması gereken prosedürleri aşağıda açıklayarak sizlerle paylaştık.

  • Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin ziyaretiniz için sizlerden talep edeceği belgelerin listesini sizlerle paylaşırız. Paylaştığımız bu belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz hususunda sizi bilgilendiririz. Hazırlayıp şubeye ilettiğiniz belgeler eksiksiz bir şekilde kontrol edilir. Hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde arayarak sizi bilgilendiririz.
  • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizin sürdürülmesi için yapılması gereken ilk prosedür vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru ücreti Diyarbakır şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç bedellerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi şubeye uğrayarak kendiniz ödeyebilir ya da isterseniz bizden temin edeceğiniz banka hesap numarasına transfer ederek kolaylıkla ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için randevunuzun alınması şarttır. Diyarbakır şubesinde görevli olan yetkililer sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak seyahat planlamanızı yapar. 
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize ayrımında yer alması sebebiyle Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izi verme prosedürünüzün tamamlanmasının ardından yetkililer zaman kaybetmeden evraklarınızı konsolosluk çalışanlarına teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Çek Cumhuriyeti konsolosluk çalışanları tarafından vize işlemlerinizin bitmesi ile birlikte pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır. Pasaportunuzu şubeye ziyarette bulunarak kendiniz teslim alabilirsiniz ya da Diyarbakır şube yetkilileri ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Diyarbakır

Schengen vize uygulamasına taraf olan 26 ülkeden biri olması sebebiyle Çek Cumhuriyeti vizesine sahip olmak isteyen daha önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri şartı bulunmaktadır. Diyarbakır şubesi tarafından sağlanacak danışmanlık hizmet bedeli kapsamında parmak izi verme aşamanızda sizi bir yetkili karşılayarak rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilmiş olan parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kayıt altına alınmaktadır. Çek Cumhuriyeti hükümeti her vize başvurusunda yeniden parmak izi vermenize istemektedir.

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için şahsen gelmeniz gereken bir başka durum ise konsolosluk çalışanları gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu konsolosluk görevlilerinin her zaman yaptığı bir uygulama olmayıp az da olsa yaptığı bir durumdur.
 

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Diyarbakır

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Diyarbakır M. Çelik 11/04/20, 11:49
İyi günler, Çek Cumhuriyeti vizesi Diyarbakır ilinde turistik amaçlı Schengen vizemi yapmam için yetkili bir kurum var mıdır? Eğer yok ise en yakın nerede işlem yapabilir veya yaptırabilirim? Parmak izi daha öncesinde vermiştim tekrar alınması gerekir mi? Web sitenizi inceledim gerekli evrakların hepsini hazırlamam gerekir mi, sizler neler yapıyorsunuz dosyamızın hazırlığı için? Başvuru formumu sizlerin doldurmasını ve dilekçemi yazabilir misiniz? Eksik belgem olmasını ve zaman kaybetmek istemiyorum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle