Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 28

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi, Edirne ofisine hoş geldiniz. Bu yazı; Çek Cumhuriyeti vizesine, Edirne’den vize başvurusu yapacak, başvuru sahipleri için hazırlanmıştır. Çek Cumhuriyeti vizesi için, kolayca ve yorucu detaylarla uğraşmadan başvuru yapmak istiyorsanız, Vize Merkezi Edirne şubesi ofisi ile irtibata geçebilirsiniz. Vize almanız için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız, müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Edirne, Çorlu, Tekirdağ, Keşan, İpsala, Enez, Saray, Çerkezköy’de ikamet eden vatandaşlar, Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularını, Vize Merkezi Edirne şubesi aracılığı ile gerçekleştirebilirler. Detaylı bilgi almak isterseniz çağrı merkezimizi arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Edirne Vize Merkezi

Edirne’den Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapacak kişiler, aşağıda verilen aşamaları takip ederek kolayca başvuru yapabilirler. Vize Merkezi danışmanlığında takip etmeniz gereken aşamalar:

 1. Adım: Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayarak, yapacağınız başvuru hakkında istenen evrak listesi mailini talep ediniz.
 2. Adım: Sizden istenen evrak listesini hazırlayınız.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları, Vize Merkezi Edirne şube ofisine kendiniz gelerek ya da kargo yoluyla bize ulaştırınız.
 4. Adım: Müşteri temsilcimiz ile birlikte onaylamış olduğunuz randevuya gelerek, biyometrik verilerinizi ibraz ediniz.
 5. Adım: Edirne Vize Merkezi müşteri temsilcinizi arayarak, başvurunuzu takip ediniz ve başvurunuz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuzu teslim alınız.

Edirne Vize Merkezi Ofisi

Çek Cumhuriyeti vizesi için başvurularını Edirne’den gerçekleştirecek kişiler için, Vize Merkezi Edirne şubesi irtibat numaraları ve adresi aşağıda verilmiştir.

Adresimiz: İstasyon Mh. İstasyon Cd. No: 15 Merkez, Edirne

Telefon Numaramız: 0 850 460 15 28

E – Posta Adresimiz: edirne@vizemerkezi.com

Öneri ve şikayetlerini için bize: destek@vizemerkezi.com adresinden yazabilirsiniz.

Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi – Cuma: 08 – 30 – 18.00
 • Cumartesi: 10.00 – 14.00 arasında hizmet vermektedir. Pazar günler ofisimiz çalışmamaktadır.

Edirne Vize Merkezi ofisine mesai saatleri içerisinde randevu almadan gelebilirsiniz. Çok fazla zamanı olmayan, başvuru sahipleri, çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybetmeden, başvuru görüşmelerini gerçekleştirebilirler.

Edirne’den yapılan Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularında, biyometrik verilerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Parmak izini beyan etmek için, konsolosluk randevusu alınması gerekmektedir. Vize randevusunu, müşteri temsilcilerimiz sizin adınıza, onayladığınız saat ve tarihte almaktadırlar. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra, randevunuz seyahat planınıza göre alınmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için, randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız, almak istediğiniz randevu tarihi hakkında bilgileri danışmanlarımızla paylaşabilirsiniz.

Edirne Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Edirne’den Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapacak kişilerin, en merak ettiğin konulardan birisi de, vize başvurusu için gerekli evrak listesidir. Çek Cumhuriyeti için istenen evrak listesi, başvuru yapacağınız vize türüne göre farklılık gösterir. Bu nedenle, öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve buna uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Her vize türü için farklı evrak listesi bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti kısa süreli seyahatlerde alınan vize kategorileri aşağıda belirtilmiştir:

 • Çek Cumhuriyeti turistik vize
 • Çek Cumhuriyeti aile/arkadaş vizesi
 • Çek Cumhuriyeti ticari vizesi türlerinden birisine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan arkadaş veya aile üyesinden davetiye gelmişse; Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yaparken, aile/arkadaş ziyareti vizesi kategorisine başvuru yapmalı ve bu kategoriye uygun evraklar hazırlamalısınız. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan arkadaş veya aile üyesine sahip değilseniz ve kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Edirne Vize Merkezi şubesine Çek Cumhuriyeti turistik vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyet’ne kısa süreli bir iş gezisi için seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Çek Cumhuriyeti’nde bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, müşteri ziyaretleri yapacaksanız, Çek Cumhuriyeti ticari vizesine başvuru yapmalı ve bu kategoriye uygun evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Aile/arkadaş ziyareti vizesi ve ticari vize başvurularında, davetiye gerekmektedir. Bu davetiye Çek Cumhuriyeti’ndeki yetkili makamlardan onaylanmış olmalı ve sizi Çek Cumhuriyeti’ne davet eden kişinin pasaport ve kimlik bilgilerini içermelidir.

Yapacağınız vize başvurusu sadece bir tane olmaktadır. Örnek vermek gerekirse; aynı anda hem ticari hem de turistik vize başvurusu yapamazsınız. Vize başvurunuzu yaparken, yaptığınız başvuru türüne göre evraklar hazırlamalısınız. Hazırladığınız evraklar ile seyahat amacınız tutarlı olması gerekmektedir.

Başvuru için istenen evrak listesi meslek durumunuza göre de farklılık göstermektedir. Çek Cumhuriyeti için istenen evrak listesini öğrenmek için, Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi Edirne ofisi ile iletişime geçin ve güncel evrak listesini talep edin. Bizi aramanız halinde, sizden istenen güncel evrak listesi tarafınıza gönderilmektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularında her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesi bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Evrak Listesi

 • Pasaport, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. En az 2 sayfası boş olmalıdır. Seyahat sonrası en az 3 aylık geçerliliği devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun kimlik bölümünün okunaklı olmasına özen göstermelisiniz.
 • 2 adet Fotoğraf, daha önce kullanılmamış bir fotoğraf olmalı ve güncel olmalıdır. Fotoğraf beyaz arka fon üzerine çekilmelidir.
 • Banka hesap dökümü, son 3 aya ait aktif hesap dökümü olmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi
 • Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu ve taahhütname
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Pasaportunuzun fotokopisi.
 • Konaklama bilgileri ve uçak rezervasyonu
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Edirne Vize Merkezi şubesi olarak tarafımızca temin edilmektedir.

Edirne Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Edirne’den gerçekleştireceğiniz Çek Cumhuriyeti vizesi başvuruları, ortalama olarak 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu öngörülen bir süredir ve herhangi bir kesinlik taşımamaktadır. Çek Cumhuriyeti vizesinin kaç günde sonuçlanacağı, Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları’nın yetkisindedir.

Edirne Vize Merkezi ofisi müşteri temsilcilerinin, vize başvuru sonucuna etki etme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin, yapacağı başvurular daha uzun süre içerisinde sonuçlanabilir.
Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri, en erken 3 ay öncesinden başvuru yapabilirler. Çek Cumhuriyeti vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda en geç 1 ay öncesinden başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Edirne Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Edirne Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda verilmiştir:

 • Çek cumhuriyeti vize başvurusu için hazırladığınız evrakların güncel olmasına özen gösterin. Güncel olarak hazırlanmamış evraklar eksik veya hatalı olarak kabul edilmektedir. Bu durum da başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
 • Çek Cumhuriyeti vize başvurularını, eksiksiz şekilde tamamlamalı, yalan bilgi beyan etmemelisiniz. Başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa, eksik evraklarınız hakkında danışmanlarımızdan yardım alabilir, hangi evrakları yanlış hazırlamış olduğunuz konusunda bilgi alabilirsiniz.
 • Seyehat amacının net belirtilmemesi, başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olabilir. Başvurunuzu yaparken seyahat amacınızı net şekilde belirtmeye ve seyahat amacınıza uygun evraklar hazırlamaya özen gösterin.
 • Seyahat masraflarınızı karşılayabiliyor olmanız gerekmektedir.
 • Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yaparken, yaptırmış olduğunuz rezervasyon tarihlerinin, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, gibi tarihlerin seyahat tarihiniz ile uyuşuyor olduğuna emin olmalısınız.
 • Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılan vize talep dilekçesinde, belirtmiş olduğunuz tarihler ve konaklama bilgilerinize göre vize başlangıç tarihiniz belirlenecektir. Bu tarihlerin doğru yazılmış olmasına özen gösterin. Vize başvurunuz daha önce sonuçlansa bile, vize başvuru dilekçesinde belirtmiş olunan tarihlerde vizeniz başlatılacaktır.

Bu yazı, Çek Cumhuriyeti vizesi işlemlerini Edirne Vize Merkezi’nden başvuru yapacak kişilere bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Vize Merkezi Edirne ofisi olarak, size daha iyi hizmet vermemiz açısından, müşteri temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önem taşımaktadır. Vize Merkezi, vize başvurularınızı sizin önceliklerinize göre gerçekleştirmektedir.

Edirne vize merkezi edirne

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Edirne F. Altıncı 09/04/20, 11:36
Çek Cumhuriyeti vizesi Edirne şehrinde ikamet edenler için Schengen başvurularımızı nereden yapabiliriz? Web sitenizde Edirne’de şubeniz olduğunu görüyorum. Aynı zamanda konsolosluğa verilen parmak izi için Edirne’de yetkili kurum var mı? Evraklarımızın İngilizce olması zorunlu mu ve sizlerden nasıl bir danışmanlık hizmeti alabiliriz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5762