Ankara

Adres

Çankaya Mahallesi, Cinnah Caddesi & Bükreş Sokak 19/8, 06680 ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 28

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

keni@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Çek Cumhuriyeti vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Çek Cumhuriyeti vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz. Bolu, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Çorum, Kastamonu, Karabük, Samsun, Giresun, Ordu, Sinop, Rize, Trabzon, Sivas, Amasya, Manisa, Afyon, Muğla, Balıkesir, Uşak, Denizli, Aydın illerinde ikamet eden vatandaşlar Çek Cumhuriyeti vizesi işlemlerini Vize Merkezi Ankara şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ankara Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır? 

Ankara’da Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Çek Cumhuriyeti Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Çek Cumhuriyeti vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Ankara Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Ankara Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Ankara’dan yapılacak Çek Cumhuriyeti vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Çekya Vizesi Gerekli Evraklar

Ankara Çek Cumhuriyeti Vizesi için Gerekli Evraklar

Çek Cumhuriyeti vizesi Ankara başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Çek Cumhuriyeti’ne yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Çek Cumhuriyeti vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Çek Cumhuriyeti vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan evraklar eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki evraklar vize türüne göre şekillenmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarınızda belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Çek Cumhuriyeti vizesine Ankara’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Çek Cumhuriyeti’nde bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Çek Cumhuriyeti aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Çek Cumhuriyeti turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Çek Cumhuriyeti ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Çek Cumhuriyeti’ndeki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Ankara Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ankara’dan yapacağınız Çek Cumhuriyeti vize başvurularınız ortalama 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Çek Cumhuriyeti vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Çek Cumhuriyeti vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Çek Cumhuriyeti vizesi için Ankara dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Çek Cumhuriyeti vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Çekya Vize Merkezi Ankara Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Ankara Y. Aydın 10/04/20, 11:05
Çek Cumhuriyeti vizesi Ankara’dan yapılması neye bağlı ve vize talepleri Konsolosluğa mı yapılması gerekiyor? Başvuru kabulü için başka bir kurum var mı? Turistik başvurumda neler gereklidir? En önemlisi ödeme nasıl nereye, randevu nereden ve seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur? Yardımlarınızı beklemekteyim.
Cevabı Görüntüle