Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 50 83

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Çek Cumhuriyeti vizenizi kolay bir şekilde Antalya’ dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Antalya’ dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın ya da antalya@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız.

Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Antalya Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Çek Cumhuriyeti vizesi Antalya başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Çek Cumhuriyeti vizesi Antalya başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Çek Cumhuriyeti vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Lütfen dikkat! Çek Cumhuriyeti vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazılması talep edilebilir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurularınız için Ofisimize Yapılacak Ziyaretler Hakkında

Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan başvuru gerçekleştirecek kişiler çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendilerine uygun olan zaman diliminde ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Antalya Başvuruları için Alınacak Randevular Hakkında

Antalya’ dan yapılacak Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Çek Cumhuriyeti vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günlerini ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Çek Cumhuriyeti vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Çek Cumhuriyeti’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Çek Cumhuriyeti aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Çek Cumhuriyeti’ da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Çek Cumhuriyeti turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Çek Cumhuriyeti’ da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Çek Cumhuriyeti ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Çek Cumhuriyeti vizenizi sorunsuz bir şekilde Antalya’ dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Çek Cumhuriyeti vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Çek Cumhuriyeti vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan başvuru gerçekleştirmiş ve işlemeniz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Antalya’ dan Çek Cumhuriyeti vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Çek Cumhuriyeti vizesine Antalya’ dan yapacağınız başvurularda Biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi Biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır.

Antalya’ dan yapacağınız Çek Cumhuriyeti vize başvurularınız 5 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Çek Cumhuriyeti vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Çek Cumhuriyeti vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz, Çek Cumhuriyeti vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimiz hakkında

Çek Cumhuriyeti vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Antalya ofisimiz Vize Merkezi ile Akdeniz Vize arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur. İş birliği amacımız; Çek Cumhuriyeti ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir. Vize Merkezi Antalya ofisimizin tüm sorumluluğu Akdeniz Vize’ ye aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Akdeniz Vize’ye bildirmeyi unutmayınız.

Çekya Vize Merkezi Antalya Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Antalya M.Asker 13/04/20, 11:56
İyi günler, Çek Cumhuriyeti seyahati düşünüyorum. Bundan 1 yıl önce Almanya vize başvurum ret ile sonuçlandı. Şuanda Çek Cumhuriyeti’ne başvuru yapacağım bu başvurumu etkiler mi Almanya reddim? Tekrar aynı sorunu yaşamam adına neler yapabiliriz? Bir de en önemlisi Çek Cumhuriyeti vizesi Antalya ilinden yapılacak başvurular için sizler yardımcı olabilir misiniz? Web sitenizi araştırdım daha ayrıntılı bilgiler için ne yapmalıyım? Başvuru sürecimi yönetebilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5375