Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyet Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi süreçlerini anlatmış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Çek Cumhuriyeti (Çekya) Vize türlerine, belirtilen vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize başvuru ücretlerine ve vize başvuru süreci hakkında birçok detaylı bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz. Çanakkale Merkez başta olmak üzere Ezine, Gökçeada, Eceabat, Bayramiç, Ayvacık, Biga, Yenice, Lapseki, Çan, Bozcaada, Gelibolu ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Çek Cumhuriyeti Vize başvurularınız için Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak vize hizmeti sunmaktayız.

Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve bu süreçle alakalı daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale şubemizi arayabilir ve vize uzmanlarımızdan canlı destek alabileceğiniz gibi canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi hakkında bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Çek Cumhuriyeti, Schengen Vize uygulamasına taraf olmuş olan 26 ülke içerisinde yer almaktadır. Çek Cumhuriyetine seyahatlerini gerçekleştirecek olan Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 Ay içerisinde 90 gün konaklamayı aşmamak şartı seyahatlerini vizesiz bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise Çek Cumhuriyetine gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları bulunmaktadır. Ancak halen devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesi sahibi iseniz seyahatinizi elinizde bulunan vize ile gerçekleştirebilmektesiniz.
Çek Cumhuriyeti Vize başvuru değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca ülkemizde bulunan Çekya dış temsilciliklerinde mevcuttur. Bu dış temsilcilikler ise;

  • Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği
  • Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'dur. 

Çek Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerinde bölge sınırlandırması mevcuttur. Yukarıda belirtilmiş olan konsolosluk sayfalarından konsoloslukların görev bölgelerini kapsayan illerimiz hangileri olduğuna kolaylıkla erişebilirsiniz. 
İkamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi Şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti Vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Başvuru yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi, seyahatinizin gerekçesine göre belirlenmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından düzenlemesi yapılmış olan ve içerisinde güncel evrak listelerini barındıran vize türlerini sizler için aşağıda ana başlıklar halinde sıraladık. Seyahat gerekçenize uygun olan vize türüne tıklayarak gerekli evraklara, bu evrakların nereden temin edilebileceğine ve evrakların niteliklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Çek Cumhuriyeti Vize türleri ise;

olarak 3 sınıfta toplanmaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri içerisinde seyahat gerekçenizi kapsayan başlığın hangisi olduğu konusunda karar veremiyor ya da bu başlık arasında sizin seyahat gerekçenizi barındıran başlığın yer almadığını düşünüyorsanız eğer Vize Merkezi Çanakkale şubemizi 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Çek Cumhuriyeti Vize türlerini anlatmış olduğumuz sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında Vize Merkezi Çanakkale Şubesi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen Vize başvuru süreçlerini maddeler halinde anlatacağız.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Vize danışmanlarımız, konsolosluk tarafından hazırlanmış olan ve başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz vize türüne uygun olan evrak listelerini sizlere ulaştıracaklardır. Talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de Çanakkale ofisimizi bizzat ziyaret ederek elden teslimini gerçekleştirebilirsiniz.

Vize uzmanlarımıza iletmiş olduğunuz evrakların kontrolleri titiz bir şekilde yapılır ve herhangi bir eksik ya da hata olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek en kısa zamanda evrakların düzenlemesi yapılır.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Ücreti

Çek Cumhuriyeti Schengen Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için evrakları tamamlamanız sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz bu vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedeli, işlem ücretleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Talep edilen vize ücretini dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebileceğiniz gibi dilerseniz de hesap numaramıza EFT/Havale ile yatırabilirsiniz.

Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Gerekli evrakların tamamlanması ve vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında vize uzmanlarımız sizler adına Çek Cumhuriyeti Konsolosluğundan randevu alacaklardır. Sizlerle koordine bir şekilde alınacak olan bu randevuya gününde ve saatinde katılmış olmanız büyük önem taşımaktadır. Uzmanlarımızdan birisi sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminiz tamamlandıktan sonra sizler adına diğer bütün işlemleri yerine getireceklerdir.

Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması 

Konsolosluk tarafından incelenmeye alınmış olan Çek Cumhuriyeti Schengen Vize başvurunuzun sonuçlanması sonrasında uzmanlarımız sizleri bilgilendirecek ve pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacaklardır. Sizler adına teslim almış olduğumuz pasaportunuzu dilerseniz adresinize kargo yolu ile ulaştırabiliriz dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek direk elden teslim alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi, konsolosluklarda yaşanabilecek olan yoğunluklar ya da Çek Cumhuriyeti resmi tatil günleri bu onay süresini bir miktar esnetebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır.

Vize danışmanlarımız seyahat planlamanızı ve vize başvurusu için minimum 1 ay öncesinde harekete geçmenizi tavsiye etmektedirler. Çanakkale ofisimize 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize süreçlerini anlatmış olduğumuz sayfamızı okudunuz.

İyi yolculuklar dileriz.

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi Çanakkale Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Çanakkale Y. Coşkun 08/04/20, 14:10
Merhabalar, Çek Cumhuriyeti vizesi Çanakkale ve çevresinde yaşayan kişiler için nereden başvuru yapılarak sonuç alınabiliyor? Bölge ayrımı var mı? Arkadaş ziyareti başvurumu yapmanız için evraklarımı nereye göndermem lazım ve parmak izi için ne zaman gelmeliyim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle