Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair güncel ve gerekli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair Trabzon şubesi yetkilileriyle görüşme yapabilmek için arayabilirsiniz veya trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıda devamı yer alan sayfalarımızda başta Trabzon Şalpazarı, Hayrat, Vakfıkebir, Arsin, Of, Araklı, Sürmene, Akçaabat, Beşikdüzü, Düzköy, Çaykara, Tonya, Köprübaşı, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Yomra ve Maçka ilçeleri başta olmak üzere Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun gibi komşu olan illerden yapılmak istenen Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve güncel belge listelerine ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport sahibi olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Önceden herhangi bir Schengen uygulamasında yer alan ülkelerden alınan bir vizeniz varsa hala güncelse ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Çek Cumhuriyeti ziyareti yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Trabzon

Çek Cumhuriyeti vize işlemleriniz için öncelikle seyahat gün sayınızı kararlaştırmanız ve seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile sizlere hizmet sunulan vize başlıklarını aşağıda listeledik.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair gerekli olan belge listeleri için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Yukarıda belirtilen vize başlıklarında seyahat gerekçenize uygun vize kategorisi yer almıyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye gireceğini tespşt etmekte zorlanıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz veya trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Trabzon

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için doldurulması gereken Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu sitemizden kolayca bulunur ve internet üzerinden doldurulur. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için ya da seyahatinizin iptal olmaması için hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Sizlere bu konu da uzman yetkililer gereken desteği vererek sizlerden gelecek bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazırlar. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayınız.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 15 iş günü sürmektedir. Bu süre her zaman net zaman olmamakla beraber resmi tatiller, Çek Cumhuriyeti konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi veya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Seyahatlerinde herhangi bir problem yaşamak istemeyen ziyaretçilerin seyahatlerinden en az 1 ay önce Trabzon şubesi ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir. trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi alabilmek için 5 aşama vardır. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için yapılması gereken aşamaları sizlere aşağıda açıklayarak listeledik.

  • Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Çek Cumhuriyeti vize ziyareti için gerekli olacak belgelerin listesini sizlere sunarız. Sunulan belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda yetkililerce bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz belgeleri şubeye uğrayarak kendiniz teslim ettikten sonra ya da kargo ile gönderdikten sonra yetkililer dikkatlice belgelerinizi inceler. İncelenmiş olan belgelerinizde gerçeği yansıtmayan belge, hatalı belge ya da eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için öncelikle vize başvuru ücetinizin ödenmesi gerekir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru ücreti Trabzon şubesinin size sağlayacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ödemelerinden ve diğer işlem ücretlerinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi sizlerle paylaşacağımız banka hesabına göndererek ya da şubeyi ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için randevunuzun alınması şartı aranmaktadır. Trabzon şubesi yetkilileri sizinle görüşerek Çek Cumhuriyeti vizeniz için randevunuzun alınması işlemini size en uygun zamana yapar ve seyahat planlamanızı tamamlar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için parmak izi vermeniz gerekir. Parmak izi işleminizden sonra yetkililer evraklarınızı Çek Cumhuriyeti konsolosluk çalışanlarına teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Çek konsolosluk çalışanları tarafından vize işlemleriniz tamamlanınca pasaportunuz teslim alınır ve aranarak bilgilendirilirsiniz. Pasaportunuzu Trabzon şubesine uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz ya da Trabzon şubesi ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Trabzon

Schengen vize ayrımında bulunması sebebiyle Çek Cumhuriyeti vizesine sahip olmak isteyen 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi almayan vatandaşların başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Trabzon şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılayarak rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren verilen Schengen vizeleri alınan ortak karar sonucu VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedilse bile tekrar parmak izi vermenize istemektedir. Parmak izini verdikten sonra Çek Cumhuriyeti vize işlemleri yapabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için bizzat gelmeniz gereken bir diğer durum ise konsolosluk görevlileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa çağırabilirler.

Çekya Vize Merkezi Trabzon Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Trabzon E.Fıkra 13/04/20, 12:35
Sayın yetkili, Çek Cumhuriyeti vizesi Trabzon ilinde yaşayanlar için başvurumu hangi yolları izleyerek yapmam gereklidir. Bir karışık olduğunu gördüm Çek vizesi sizlerden yardım almak adına Karadeniz bölgesinde ilgili bir şubeniz ve ya konsolosluk var mı? Pasaportumu kaç yıllık almalıyım? Öğrenciyim yalnız turistik seyahat planlıyorum sponsorluk şart mı? Oteli rezervasyon kabul ediliyor mu? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle