Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Çek Cumhuriyeti vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Çek Cumhuriyeti vizenizi kolay bir şekilde Adana’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Adana’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Mersin, Osmaniye, Hatay, Karaman, Kayseri, Adıyaman, Adana illerinde ikamet eden vatandaşlar Çek Cumhuriyeti vizesi işlemlerini Vize Merkezi Adana şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir. Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın ya da adana@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız.

Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Çek Cumhuriyeti vizesi Adana Vize Merkezi

Adana’dan Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapacak kişiler aşağıdaki adımları izleyerek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Çek Cumhuriyeti Adana Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Adana Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişiler çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendilerine uygun olan zaman diliminde ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adana’dan yapılacak Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Çek Cumhuriyeti vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Çek Cumhuriyeti Vizesi için Gereken Belgeler

Çek Cumhuriyeti vizesi Adana başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Çek Cumhuriyeti vizesi için gerek belgeler öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Çek Cumhuriyeti vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazılması talep edilebilir.

Çek Cumhuriyeti vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin.

Çek Cumhuriyeti’nde bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Çek Cumhuriyeti aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Çek Cumhuriyeti’nde bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Çek Cumhuriyeti turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Çek Cumhuriyeti ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Çek Cumhuriyeti vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Çek Cumhuriyeti vizesi için satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir. İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Çek Cumhuriyeti vizesine Adana’dan yapacağınız başvurularda biometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Adana Çek Cumhuriyeti Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Adana’dan yapacağınız Çek Cumhuriyeti vize başvurularınız 5 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Çek Cumhuriyeti vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız.

Çek Cumhuriyeti vizesi Adana’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Çek Cumhuriyeti vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Çekya Vize Merkezi Adana Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti Vizesi Adana M. Dursun 11/04/20, 09:53
Merhabalar, Çek Cumhuriyeti vizesi Adana ve çevresinde ikametedenler en yakın nereden başvuru yapabilir? Başvurumu şahsen yapmam zorunlu mu yoksa sizler benim adıma zaman kazandırarak yapabiliyor musunuz? Emekliyim eşimle beraber seyahat edeceğim ev hanımı kendisi masraflarını karşılayan evraklar olarak dosyasına ne eklemeliyiz? Randevu alınması şart mı? Evraklarımın güncelliği önemli mi çünkü sürekli evrak toparlamak istemiyorum. Yardımcı olursanız tüm işlemlerimi sizlerle yapmak niyetindeyim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle