Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Çek Cumhuriyeti Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair sizler için tüm detaylı bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair Kayseri şubesi ile iletişime geçmek için bizi arayabilirsiniz ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Kayseri İncesu, Özvatan, Hacılar, Sarız, Kocasinan, Talas, Melikgazi, Sarıoğlan, Akkışla, Develi, İncesu, Felahiye, Bünyan, Pınarbaşı, Yahyalı, Tomarza ve Yeşilhisar ilçeleri başta olmak üzere Yozgat, Nevşehir ve Niğde gibi çevrede yer alan illerden gerçekleştirilecek olan Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve gerekli olan evrak listelelerine ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Çek Cumhuriyeti Schengen vize ayrımına dahil olan 26 ülkeden birisidir. Bu sebeple Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine sahip olmak isteyen Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ya da Diplomatik (Siyah) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içinde 90 günün üzerinde olmayacak Çek Cumhuriyeti ziyaretlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Daha önceden Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin birisinden alınan Schengen vizeniz varsa hala güncelse ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almaktan muaf tutulursunuz. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi vatandaşların Çek Cumhuriyeti ziyaretlerinden önce güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Kayseri

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizden önce konaklama gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı bilmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi tarafından Çek Cumhuriyeti vizeleri için hizmeti sunulan vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

Çek Cumhuriyeti ziyareti için konsolosluğun sizden talep edeceği belgelerin listesine erişmek için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Listelenen vize kategorileri arasında seyahat amacınıza göre vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategoride yer alacağını tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Kayseri

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için doldurulması zorunlu tutulan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunarak internet üzerinden doldurulur. Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizin uzamaması ya da seyahatinizin iptal olmaması için başvuru formu sırasında hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Dilerseniz size bu konu da son derece tecrübe sahibi olan yetkililerimiz gerekli desteği vererek formunuzu sizlerden alacağı bilgilerle doldurarak hazırlar.
Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Çek Cumhuriyeti Schengen vize işlemlerinin karara bağlanma süresi ortalama olarak 15 iş günü sürmektedir. Çek Cumhuriyeti resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi veya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle bu süre uzayabilmektedir. Bu gibi nedenlerle seyahatlerinde aksaklık yaşamak istemeyen ziyaretçilerin seyahatlerinden en az 4 hafta önce Kayseri şube yetkilileri ile görüşme sağlamaları tavsiye edilir. kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek veya +90 850 460 15 65 numaralu telefonu arayarak Kayseri şubesi yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Çek Cumhuriyeti vizesi alabilmek için yerine getirilmesi gereken 5 aşama mevcuttur. Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için bu aşamalar aşağıda listelenmiştir.

  • Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluğun sizden talep edeceği belgelerin tam listesini sizlerle paylaşırız. Paylaşılan belgeleri Kayseri şubesine iletmenizin ardından yetkililer evraklarınızı dikkatli bir şekilde inceler. Gerçeği yansıtmayan, yanlış ya da eksik evrağınız olması durumunda arayarak sizi bilgilendiririz.
  • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize işlemlerinizin başlayabilmesi için yerine getirilmesi gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti Kayseri şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç işlemlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru ücreti ödemesini banka hesabımıza transfer ederek ya da ofisimize gelip kendiniz ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri randevu esasına dayanır. Randevunuzun alınması içinyetkililer sizlerle görüşür ve size en uygun zamana randevunuzu alarak seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme şartınız tamamlandıktan sonra yetkililer evraklarınızı zaman kaybetmeden konsolosluğa teslim eder. 
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizin sonuca bağlanması ile birlikte yetkililer pasaportunuzu konsolosluktan alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu şubeyi ziyaret ederek kendiniz teslim alabilirsiniz ya da Kayseri şubesi yetkilileri ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Kayseri

Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Çek Cumhuriyeti vizesi almak isteyen 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin bizzat vize başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartları bulunmaktadır. Kayseri şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılar ve parmak izi verme sürecinizde size rehberlik yapar. 26 Schengen vize uygulamasına üye ülkelerin aldığı karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedilmektedir. Çek cumhuruiyeti konsolosluğu her başvuruda yeniden parmak izi vermenize gerek görmektedir.

Bizzat gelmeniz gerekebilecek bir diğer durum ise konsolosluk çalışanları sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu Çek Cumhuriyeti konsolosluk görevlililerinin sürekli yaptığı bir durum olmayıp çok az da yaptığı bir olaydır.

Çekya Vize Merkezi Kayseri Ofisi

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çek Cumhuriyeti vizesi Kayseri R. Güver 11/04/20, 12:24
Merhabalar, Çek Cumhuriyeti vizesi Kayseri çevresinde ikamet eden ticari seyahat edecek başvuru sahipleri nereden müracaat ediliyor? Bu işlemlerimi Kayseri’de bulunan yetkili bir kurum üzerinden yapabiliyor muyum? En yakın değerlendirme merkezi nerededir? Evraklarımı nereye gönderebilirim? Yoğun çalışıyorum işlemlerimin en kısa sürede yapılmasını nasıl sağlarız? Özel bir şirkette satış müdürüyüm zaman benim için çok önemli acil dönüşünüzü bekliyorum? Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle