Çek Cumhuriyeti Vize

Çek Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Çek Cumhuriyeti’ne kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.
 

Çek Cumhuriyeti Vize

 
Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu
 

Çek Cumhuriyeti Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Çek Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 
Çek Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?
 
Çek Turistik Vizesi, Çek Ticari Vizesi, Çek Aile Ziyareti Vizesi, Çek Erasmus Vizesi, Çek Kültürel, Bilimsel ve Sanatsal Etkinlik Vizesi, Çek Şoför Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Çek vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!
 
Çek Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 
Çek Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Çek vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
 
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 
Çek Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Çek vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Çek Cumhuriyeti seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 15-20 gün önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Vize Merkezi Temsilcileri Çek Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?
 
Çek vize işlemleri için gerekli olan Çek Seyahat Sağlık Sigortası ve Çek otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.
 
Çek Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Çek Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.
 
Çek Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 

 
Vize Merkezi Çek Vize Temsilcileri, Çek vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
 
Çek Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Çek vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
 
Çek vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
 
Çek vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır
 

Yükleniyor...
ÇEK CUMHURİYETİ VİZE
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 28
Cep: 0532 476 25 16
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 28
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 28
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com