Dilekçe Örnekleri

Çek Cumhuriyeti'ne Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Çek cumhuriyeti turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Çek Cumhuriyeti turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Çek Cumhuriyeti turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir. 
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. C Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Çek cumhuriyeti Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Çek cumhuriyeti Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Çek cumhuriyeti Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Çek cumhuriyeti turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiÇek Cumhuriyeti Turistik Vize Dilekçe Örneği

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiÇek Cumhuriyeti Ticari Vize Dilekçe Örneği

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Çek cumhuriyeti turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
Çek cumhuriyeti Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Çek cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Çek cumhuriyeti Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Çek cumhuriyeti Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Çekya Vize Merkezi Ofisleri

Yükleniyor...