Romanya Vize Reddi

F.D. 29/04/20, 19:16
Merhaba, geçen sene arkadaşlarımızla birlikte Romanya Moldova seyahati yapmak üzere Romanya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmuştum. Fakat Romanya vize reddi aldım. Romanya’dan vize alamadığım için Moldova’ya vizesiz olduğu için uçak ile seyahat ettim. 2020 yaz tatilinde tekrar Romanya vize başvurusu yapmak istiyoruz. Fakat daha önce ret aldığım için vize başvurusu yapmaktan çekiniyorum. Vize başvurumun olumsuz olmaması için neler yapmalıyım. Bu konuda danışmanlık veriyor musunuz? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba

Romanya’ya turistik olarak seyahat etmek isteyen kişilerin turistik Romanya vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Romanya Konsolosluğu tam Schengen bölgesine üye olmadığından vize alırken Romanya vizesi almaları gerekir fakat geçerli Schengen vizeniz var ise Romanya’ya giriş yapabilirsiniz. Daha önce Romanya vizesine ret alma durumunda kişiler sonraki vize başvurusu yaparken daha önce aldıkları ret mektubundaki maddeleri çürütecek şekilde vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Romanya vize başvurularında yapacakları seyahat türüne ve mesleki durumlarına göre başvuru hazırlamanız gerekmektedir. Daha önce almış olduğunuz vize reddine istinaden vize evraklarınızı hazırlarken Romanya vizesine ret alma durumunda verilen vize ret mektubunuz varsa başvuru yaparken bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Seyahat yapacağınız kişilere ait geçerli vize veya pasaport görsellerini sunmanız gerekmektedir. Otel rezervasyonlarınız ve transfer gideceğiniz biletinize ait bilgilerde seyahat edeceğiniz kişilerin isimlerinin olmasına dikkat edin. Seyahatiniz esnasında kaç gün kalacaksanız kalacağınız her gün için en az 80 Euro harcama yapacağınız şeklinde banka hesap dökümlerinizin olması gerekmektedir. Şahsınıza ait gelir evraklarınızın detaylarını koymanızda fayda olacaktır. Örneğin tapu, ruhsat, vadeli vadesiz banka hesap dökümleri gibi evraklarınız eklenebilir. Mesleki durumunuza göre evrak listesi için size en yakın Vize Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Romanya Vize Reddi Sonrası İlk Başvuru

Romanya vizesine ret alma durumunda bir sonraki vize başvurunuzda ret almamak için başvuru sırasında en önemli evrak kendinizi detaylı bir şekilde anlatan şahsi vize talep dilekçesidir. Şahsi dilekçede Romanya’ya ne amaçlı seyahat etmek istediğinizi, seyahat tarihlerinizi, Türkiye’deki meslek durumunuzu ve sizin Türkiye‘ye döneceğinizi kanıtlayıcı belgelerle birlikte öğrenciyseniz öğrenci belgesi, çalışansanız şirket evraklarınız gibi detaylı olarak belirtmeniz gerekmektedir.

Daha önce vize ret alan kişiler bir sonraki vize başvurularını daha sağlam evraklarla birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Romanya vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz olması Romanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Bu sebepten vize başvurunuzu yaparken uzman bir firmadan danışmanlık alarak daha önce yapılan hata veya eksiklik varsa yeni başvuruda daha dikkat ederek başvuru yapılması gerekmektedir.

Vize Merkezi olarak Romanya vize başvurularınızda online e-visa üzerinden online form, evrak tarama ve online randevu işlemlerinde hizmet vermekteyiz. Romanya vize reddi alan kişilere daha detaylı dilekçe yazılımı, yeni başvuru için danışmanlık vermekteyiz. Romanya vize başvurusu yapmak için size en yakın Vize Merkezi şubelerimizi arayarak danışmanlık alabilirsiniz.

Saygılarımla,

Sevilay KAYA

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A.P. 30/03/21, 18:37

Merhaba, Romanya vizesi reddi alırsam bunu nasıl düzeltebilirim? Daha önce otel rezervasyonum ve diğer tüm evraklarım tam olmasına rağmen vize başvurum ret edildi ve seyahatimi iptal etmek durumunda kaldım. Bu sene tekrar tatil planım var ve başvuru yapmak istiyorum fakat geçmiş tecrübelerimden dolayı endişelerim var. Yine mağdur olmak istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 30/03/21, 18:42

Merhaba, öncelikle Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Turistik, iş, gezi, eğitim ve fuar gibi durumlarda Romanya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi vatandaşların vize başvurusu yapması gerekmektedir. Konsolosluk tarafından başvuruda bulunmanız için istenilen belgelerde gözden kaçan bir eksiklik olması Romanya vize ret almanıza sebep olabilir.

Romanya vize başvurusu için kişinin şahsi ve çalışan ise şirket evraklarını teslim etmesi gerekir. Vize başvurularında seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağını oldukça önemlidir. Romanya vize ret alan başvurular hata ve eksiklerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Pasaport 10 yıldan eski ve yıpranmış olmamalı, biyometrik fotoğrafın ise güncel, net çekilmiş olması gerekir. Maddi durumu gösteren belgelerde yetersiz bakiye bulunması ve ülkeye geri dönüşü kanıtlayacak belgelerin sunulmaması Romanya Başkonsolosluğu tarafından reddedilmektedir. Otel rezervasyon bilgilerinin sistemde ulaşılması önemlidir. Başvuruda bulunurken önceki seyahatlerinizde kurallara uymanız gerekir. Schengen bilgi sisteminden hakkında uyarı bulunan vatandaşların Romanya vizesi ret edilebilir.

Romanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılan dilekçede seyahat tarihleri, konaklama bilgileri ve sponsor bilgileri detaylı yazmalıdır. Sponsor ile yapılan başvurularda sponsor belgelerinin ibraz edilmesi ve yeterli gelir beyanında bulunulması gerekir.

Romanya vizesi ret almamak için çelişki bilgiler ile başvuru yapmamalı ve dikkatli olunmalıdır. Vize sonucunun ret sebebi belgelerde belirtilmektedir. Evraklarınızı Romanya vize danışmanlarımız ile paylaşarak sorunu çözebilirsiniz. Doğru bir yol izleyerek yeni başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Romanya vize danışmanlarımız sürecin başından sonuna kadar sizi bilgilendirecektir.

Romanya vizesi reddi hakkında detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmet için Vize Merkezi ile 0212 970 02 78 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Romanya Vizesi Reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI