Romanya Vize Başvurusu 2021

N.Y. 30/03/21, 19:44
Merhaba, Romanya vize başvurusu 2021 için belirli şartlar var mıdır? Başvuruda bulunurken ve başvuru formunu doldururken nelere dikkat edilmeli? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Romanya vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken bazı kriterler vardır. Seyahat planının önceden yapılması ve başvuruda bulunurken seyahat tarihlerinin belli olması gerekmektedir. Başvuru formu ve diğer gerekli belgelerin eksikler olmadan ibraz edilmesi Romanya'ya vize başvurusunda bulunmak için oldukça önemlidir. Romanya vizesine başvurmak için ilk olarak umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olunması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu olan vatandaşların kısa süreli seyahatlerinde Romanya vizesine başvurmalarına gerek yoktur.

Eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmuş Romanya vize başvuru formu ilk adımdır. Başvuru formu online olarak Romence veya İngilizce doldurulabilmektedir. Formda şahsi ve mesleki bilgiler, pasaport ve kimlik bilgileri ve başvurunuza dair diğer tüm bilgileri detaylı olarak doldurmanız gerekmektedir. Özellikle seyahat tarih aralığınızın seyahat sağlık sigortanız ile uyumlu olması gerekmektedir. Romanya vizesi başvuru formunda yer alan bilgileri doğrulayan belgelerin dosyada olması önemlidir. Yanlış ve hatalı bilgilerin tespit edilmesi başvurunuzun sonucunu doğrudan etkilemektedir. Bu sebepten dolayı mağdur olmamak ve zamanınızın boşa gitmemesi adına titizlikle başvuru işlemini gerçekleştirmek gerekir.

Romanya vizesine başvurmak için seyahat amacınıza uygun belgeleri hazırlamalısınız. Bunlar başvuru yapacak vatandaşın mesleki durumuna ve gidiş amacına göre değişiklik gösterir. Ret yanıtı almamak ve zaman gerektiren bu süreci en rahat şekilde atlatmak için bir danışman ile ilerlemek önemlidir. Romanya vize başvurusunda 10 yıldan eski, yıpranmış pasaportlar kabul edilmemektedir. Biyometrik fotoğrafınızın güncel olması gerekir. Özellikle belgelerin güncel tarihli olmasına dikkat edilmeli aksi takdirde Romanya vizesi başvuru sonucu olumsuz olabilmektedir.

Romanya vize başvurusu 2021 hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile +90 (212) 970 02 78 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz. Romanya vize danışmanımız ile gerçekleştireceğiniz görüşmenin ardın vize türünüze göre güncel evrak listesini e-mail yolu size iletecektir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu 2021

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI