Belçika Vizesi Konya

M. F. 30/06/20, 12:00
Merhaba, Önümüzdeki ay Belçika’ya iş görüşmeleri için ziyarette bulunmayı düşünüyorum. Konya’da endüstriyel makineler ve üretim ekipmanları üzerine faaliyette bulunan bir firmanın ortağıyım. Belçika’da geçireceğim süre boyunca eşim ve kızımın da yanımda olmasını istiyorum. Belçika vizesi Konya vize talepleri için nereye başvuru yapmamız gerekiyor. Bilgi verir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Konya Belçika vizesi için vize başvurularınızı yaparken her birey için ayrı bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Başvuru sahiplerinin Belçika’ya gidiş amaçlarına göre başvuru formlarının hazırlanarak Belçika Konsolosluğu’na ibraz edilmesi önemlidir. Sizin vize talebinizin, kısa süreli ticari vize başvurusu yapılması gerekirken, eşinizin ve kızınızın vize taleplerinin kısa süreli turistik vize başvurusu olarak yapılması gerekir. Yanlış vize türü ile yapılan vize başvuru talepleri olumsuz olarak sonuçlandırıldığından bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Ticari ve turistik vize başvurularında ve başvuru yapacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlanacak belgeler farklılıklar göstermekle birlikte her iki vize türünde ortak hazırlanması gereken zorunlu belgeler bulunmaktadır. Bunlar, seyahat edecek kişilerin seyahatleri boyunca konaklama yapacakları yer ile seyahat gidiş dönüşlerini gösteren ulaşım belgelerini tamamlamaları ve seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortalarını yaptırmaları gerekir. Hazırlanan evraklarda vize başvuru sahiplerinin her birinin isimlerinin açık ve doğru bir şekilde yazılmış olması gerekir. 

Konya’dan Belçika’ya vize taleplerinizi sunmadan önce Vize Merkezi’nin Belçika ülke uzmanını arayarak her başvuru sahibi için mesleki ve çalışma durumlarını bildirerek uygun evrak listelerini talep edebilirsiniz. Çalışan ya da düzenli bir geliri bulunan başvuru sahiplerinin, seyahatleri boyunca masrafları karşılayacak bir sponsor gösterilmelerine gerek olmayıp şahsi banka dökümlerini ve düzenli gelirlerini elde ettikleri kurum ile ilgili belgeleri hazırlamaları yeterlidir.  Çalışmayan, öğrenci ya da ev hanımlarının, seyahatlerinde ise bu masrafları karşılayacak bir sponsor göstermeleri zorunludur. Sponsor olacak kişi, sponsorluk durumunu anlatan Belçika Konsolosluğu’na hitaben bir dilekçe hazırlamalıdır. 

Belçika vizesi Konya başvuruları, başvuru merkezleri aracılığıyla Belçika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmektedir. Belçika vize taleplerinizi randevu alınarak yapılması zorunludur. Vize süreci hakkında detaylı bilgiler için ofislerimizi ziyaret edebilir veya arayabilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x