Belçika Vizesi Edirne

Y. L. 30/06/20, 11:33
Kızımla beraber Belçika’daki erkek kardeşimin yanına gitmek istiyorum. Kızım öğrenci, ben de emekliyim. Edirne’de yaşıyoruz ve Belçika vizesi Edirne ikamet sahiplerinin nereye başvuru yaptıkları hakkında bilgi almak istiyorum. Bilgilendirebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Edirne Belçika vizesi için Edirne ve çevre illerde oturan başvuru sahipleri Belçika vize taleplerini İstanbul’dan yapabilmektedirler. Başvuru evraklarınızı, ziyaret sebebinize ve mevcut çalışma durumlarınıza göre hazırlamalısınız. Kızınızın, vize talebi aşamasında çalışmıyor olması durumunda, Belçika ziyaretinde yapacağı harcamaları üstlenecek birinci derece aile fertlerinden birisinin olması gerekir. Seyahatinizde yapılacak harcamaları karşılayacak düzeyde bankada bakiyenizin olduğunu gösteren banka dökümleriniz olduğu takdirde kızınıza da sponsor olarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Her başvuru sahibi için ayrı bir dosya oluşturulduğundan belgelerinizden birer nüshasını da kızınızın başvuru dosyasına eklemelisiniz. Kendi adınıza kayıtlı ev tapusu ya da araç ruhsatı var ise fotokopilerini alarak dosyanıza eklemeniz, vize taleplerinizin incelenmesi aşamasında faydalı olacaktır. Bakiyeli banka dökümlerinizin emekli maaşı aldığınız bankadan farklı bir banka olması durumunda her iki bankadaki hesap dökümlerinizi almanız gerekir. Banka dökümlerinizin son 3 aylık dönemleri göstermesi ve evraklarınızın teslim edileceği başvuru randevu tarihinde, güncel tarihli olarak alınmış olmalıdır. Ziyaret sebebinize uygun, Belçika’da oturan erkek kardeşinizden, oturduğu bölgenin bağlı olduğu belediyeden alacağı onaylı davet mektubunu sunmalısınız. Davet mektubunda hem sizin hem de kızınızın isimlerinizin ve bilgilerinizin olması gerekir.

Edirne’den Belçika’ya vize talepleri için öncelikle randevu alınması gerekir ve alınan vize randevusunda hazırlamış olduğunuz belgelerin ve pasaportlarınızın teslim edilmesi gerekir. Başvuru randevu tarihiniz seyahat tarihinize en fazla 6 ay öncesine kadar alınabilir. 6 aydan fazla bir süre önce alınan başvuru randevularında, başvuru evraklarınız kabul edilmemektedir.

Belçika vizesi Edirne ikametgâhı olanların İstanbul’dan randevu alabilirler. Vize Merkezi’nin Belçika ülke uzmanını arayarak güncel olarak hazırlanması gereken evrak listelerine, dilekçe örneklerine ve güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz. Randevu tarihinde Vize Merkezi yetkili danışmanı sizleri karşılayarak başvurunuzun yapılmasında yardımcı olmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Vize Merkezi ofislerimizi ziyaret edebilir, çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Gökhan KARTAL

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x