Belçika Vizesi Çorlu

B. k. 29/06/20, 20:15
Çorlu’da tarım makineleri üzerine faaliyette bulunan bir firmanın satış bölümünde çalışmaktayım. Belçika firması ile ticari görüşmelerimiz bulunmakta ve şirket yetkilileri ile yüz yüze görüşebilmek amacıyla Belçika gitmem gerekiyor ve bunun vizeye ihtiyacım vardır. Belçika vizesi Çorlu başvuruları nasıl yapılmaktadır? Çorlu’dan halledebilir miyiz? Bilgi rica ediyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Çorlu Belçika vizesi için Belçika, ülkesine yapılmak istenen ziyaretler öncesinde vizeye tabii tuttuğu pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunmalarını ve talep ettikleri vize türüne uygun belgeleri hazırlamasını istemektedir. Bu ticari vize başvurunuzda hazırlayacağınız evrakların Belçika Konsolosluğu’nun belirlediği şartlara uygun olarak tamamlanması gerekir. Seyahat etme amacınız ile uyuşmayan belgelerin hazırlanması, eksik ya da hatalı başvuru formlarının doldurulması vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olur. 

Belçika ülkesindeki seyahatinizi destekleyen bir ticari davet yazısı almanız faydalı olacaktır. Belçika’daki firma, Belçika Konsolosluğu’na hitaben kaşeli ve imzalı bir şekilde seyahatiniz ile ilgili açıklayıcı bir dilekçe yazması gerekir. Şirketinizden de, seyahatiniz ile ilgili, seyahat tarihlerinizi, şirketteki görevinizi, seyahati süreniz boyunca masraflarınızın kimin tarafından karşılanacağı belirten şirketinizin hazırlayacağı kaşeli ve ıslak imzalı olacak şekilde bir dilekçe alarak belgelerinize eklemelisiniz. Şirketinizin vergi levhası, güncel faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirkülerinin fotokopilerini eklemelisiniz.  Belçika ve diğer Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortasını Belçika’da konaklama yapacağınız gün sayısını kapsayacak şekilde yaptırılması zorunludur. Vize talebinizi iletirken seyahat etmek istenilen tarih aralığını belirtmelisiniz. Çorlu’dan Belçika’ya vize talebinizi iletirken, kısa süreli vize başvuru randevusu alarak yapmalısınız. Vize Merkezi’ni arayarak, Belçika ülke vize uzmanına, başvuru yapmak istediğiniz randevu tarihlerini ve seyahat tarihleriniz hakkında bilgi verdiğinizde size uygun randevu tarihi bilgileri paylaşılacaktır. Vize talebinize uygun istenilen belgeleri ülke vize uzmanından temin ederek belgelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Belçika vizesi Çorlu ikamet sahibi kişilerin belgeleri ve pasaportu, vize uzmanına ulaştıktan sonra randevu alınarak başvuru formu, seyahat ve pasaportunuz ile uyumlu olarak başvuruya hazır hale getirilecektir. Randevu gün ve saatinde, dış operasyon yetkilimiz, yanınızda eşlik ederek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza destek olacaklardır. 

Saygılarımızla

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x