Belçika Vizesi Çanakkale

N. İ. 29/06/20, 20:26
Merhaba, kız arkadaşım ile birlikte Temmuz ayının 2. haftasında Belçika’nın Gent şehrinde düzenlenecek bir etkinliğe gitmek istiyoruz. İkimizde üniversite öğrencisiyiz. Benim bankada param var, kız arkadaşıma sponsor olabilir miyim? Hangi evrakları hazırlamalıyız? Belçika vizesi Çanakkale başvuruları için belgeleri nereye teslim edebiliriz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Çanakkale Belçika vizesi için Belçika’ya yapmak istediğiniz kısa süreli seyahatler için bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize talebinde bulunmaları gerekir. Pasaportu gri, yeşil ya da siyah olan pasaport sahiplerinin kısa süreli seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek yoktur. Kısa süreli seyahatler 180 gün dönem içinde en çok 90 gün kalmak amacıyla yapılan ziyaretleri kapsamaktadır. Alacağınız bu vize ile Belçika’nın da içinde yer aldığı diğer Schengen bölgesi üye ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Belçika vize başvurusunda bulunabilmeniz için ziyaret edeceğiniz asıl ülkenin Belçika ülkesi olduğunu Belçika Konsolosluğu’na kanıtlayıcı belgeler ile birlikte sunmalısınız. 

Schengen bölgesinde en fazla konaklama yapılacak ülkenin Belçika ülkesi olduğuna dair konaklama belgelerinizi hazırlayarak ibraz etmelisiniz. Vize başvurusu esnasında konaklama belgelerinizin satın alınmış olarak sunulması zorunlu olmayıp rezervasyon şeklinde sunulması kabul edilmektedir. Böylece vize başvurunuzun kabul edilmemesi gibi olumsuz bir durum sonucunda konaklama için yapılacak masrafların önüne geçilmiş olunmaktadır. Vize talebinde bulunan öğrencilerin düzenli bir gelirleri olmadığından, öğrencilerin düzenli bir geliri bulunan aile fertleri üyelerinden birisinin yapılacak olan masrafları karşıladığına dair yazılı dilekçesi ile mesleki durumuna göre belgelerini tamamlaması gerekir. Çanakkale’den Belçika’ya vize taleplerinizi iletebilmek için İstanbul’daki başvuru merkezlerinden randevu alınarak tamamlanan belgelerin ve başvuru formlarınızın teslim edilmesi gerekir. Vize taleplerinizi Belçika’nın İstanbul Başkonsolosluğu inceleyerek karar vermektedir. 

Belçika vizesi Çanakkale başvuruları için, Vize Merkezi’nin Belçika ülke uzmanından hazırlanması gerekli belge listesini, fiyat bilgisini, dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Belgelerinizi tamamlayarak vize danışmanınıza gönderebilirsiniz. Evraklarınızın vize danışmanınıza ulaşmasıyla birlikte vize başvuru randevunuz alınıp tarafınıza bildirilmektedir. Başvuru randevunuzda, başvuru formunuz hazır bir şekilde size teslim edilerek vize talebinizi yapmanıza yardımcı olunmaktadır. Belçika vizesi başvuruları için Vize Merkezi ofislerimizi arayabilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x