Belçika Vizesi Bursa

F. K. 30/06/20, 11:49
Kendi adıma kayıtlı iş yeri sahibiyim ve Bursa’da yaşıyorum. Geçen yaz ilk vize başvurumu Hollanda’ya, Bursa’dan başvuru yaparak vizemi almıştım. Ancak kısa süreli ve tek girişli vizem çıktı. Bu sene Belçika’ya gitmek istiyorum ve vize başvurumu danışmanlık firması ile yapmak istiyorum. Belçika vizesi Bursa başvuruları için neler yapılmalı, benim adıma başvuru yapabiliyor musunuz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Bursa Belçika vizesi için Belçika İstanbul Başkonsolosluğu, ülkesine vize talebinde bulunmak isteyen kişilerin başvurularını inceleyerek karara bağlayan yetkili kurumdur. Bursa ilinde oturan başvuru sahiplerinin vize talepleri Belçika’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Belçika ve diğer Schengen üyeleri, Ekim 2014 itibariyle parmak izi verildiği tarih itibariyle 5 yıl süre ile başvuru sahiplerinin parmak izi verilerini kayıt altında tutmaktadırlar. Geçen yıl Schengen üyesi olan Hollanda ülkesine vize başvuru aşamasında vermiş olduğunuz kayıtlarınızın geçerliliği bulunduğu takdirde Belçika ülkesi, bu yıl ülkesine yapmayı düşündüğünüz seyahat öncesinde bulunacağınız vize talebinizde yeniden parmak izi vermenizi zorunlu tutmamaktadır. 

Bursa’dan Belçika’ya vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Vize Merkezi, vize talebi sürecinizde vize danışmanlığında bulunmaktadır. Belçika Konsolosluğu’nun vize türlerine göre talep etmiş olduğu belgeleri güncel olarak paylaşarak, evraklarınızı hızlı bir şekilde ve gereksiz evrak kalabalığından kurtulmuş olarak tamamlamış olursunuz. Tamamladığınız belgeleri ve pasaportunuzu, vize danışmanınıza kargo ile göndererek belgelerinizin kontrolünü talep edebilirsiniz. Vize danışmanınız; seyahat planınıza, kişisel bilgilerinize, çalışma şeklinize ve pasaport bilgilerinize göre Belçika Başkonsolosluğu’nun talep ettiği şekilde başvuru formunuzu hazırlayarak vize başvurunuzu yapacaktır. Başvuru randevu tarihinizi, Belçika ziyaretinize en fazla 6 ay öncesine alınacak şekilde tamamlayıp gönderebilirsiniz. Seyahatinize 6 aydan fazla bir süre var ise randevu alındığı takdirde başvuru evraklarınız kabul edilmemektedir. Ziyaret planınıza uygun bir biçimde düzenlenmiş konaklama, ulaşım belgelerinizin ve seyahat sağlık sigortanızın ibraz edilmesi gerekir. Konaklama ve ulaşım belgelerinizin, başvuru aşamasında satın alınmış bir şekilde sunulması zorunlu olmayıp rezervasyon olarak kabul edilmektedir. 

Belçika vizesi Bursa başvuruları yapılırken, konsolosluğun yoğunluğu, idari ve resmi tatilleri dikkate alınarak yapılmasında fayda vardır.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x