Avustralya Covid-19 Bilgilendirmesi

Bir kıta ülkesi olan Avustralya Covid-19’un etkisi ile artış gösteren vakalar nedeniyle sınır kapılarını sağlık ve güvenliği sağlamak amacıyla kapalı tutmaktadır. Dünya’da pandemi sürecinin başlamasından bu yana en sıkı kontroller doğrultusunda yürütülen çalışmalarda, ülke ancak kendi vatandaşlarına ve Avustralya oturma iznine sahip yurttaşlara muafiyet sağlayarak esnekleşme gerçekleştirmiştir. Avustralya’da yapılacak olan kısmi açılma veya muafiyet için güncel bilgiler tarafımızca paylaşılacaktır.

Bununla beraber Avustralya ikametine sahip olanlar, Avustralya'da oturma iznine sahip Yeni Zelanda vatandaşları için Başbakan Scott Morrison tam aşılı olma koşulu getirerek muafiyet tanıdığını açıklamıştır. Aşısız olup giriş sağlayanlar için 14 gün otelde karantina uygulaması yerine evde 7 gün karantina olacak şeklide değiştirilmiştir.

Acil durumlarda verilen izinler; 1. derece ölüm, acil iş amacı veya önemli tedavi süreçleri için gidilmesi zorunlu olan zaruri mevzularda vize işlemleri onaylandıktan sonra ülkeye giriş sağlanabilmektedir.

Bu vatandaşlar; eş, fiili ortak, bağımlı çocuk, bağımlı bir çocuğun ebeveyni/yasal vasisi 1. derece akrabayı kapsamaktadır.

Avustralya Covid-19 bilgilendirmesi ve Avustralya vizesi hakkında yapılacak yeni düzenlemeler güncel olarak duyuru sayfamızdan takip edebilirsiniz. Avustralya’nın sınır kapılarını açması durumunda vize işlemlerinizin hızlı ve doğru bir şekilde hazırlanmasını istiyorsanız Vize Merkezi’ni aramanız yeterlidir. 0212 970 05 08

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp