İspanya Hakkında Sorular & Yorumlar

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. Ensar 04/02/19, 23:06
Merhabalar, 16 yaşındaki kardeşimle Barselona'ya 3 günlük bir tatile gideceğiz. Annemin ve babamın aldığı muvafakatnamede 20-23 nisan yazıyor ancak biletleri bir gün sonrasına 21-24 Nisan’a almak zorunda kaldık, bu sıkıntı olur mu? Ayrıca ben çalışıyorum ancak kardeşim lise öğrencisi. Kardeşime sponsor gerekiyor mu? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
s. kula 04/02/19, 21:04
Merhaba,
3 hafta sonra günübirlik Yunanistan, daha sonra 5 günlüğüne İspanya gezimiz var. İlk girişimiz Yunanistan olacağı için Schengen başvurumuzu Yunanistan’dan yapacağız. İspanya’ya girişte sıkıntı yaşamayız değil mi? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
İ. Özdemier 31/01/19, 11:40
Yaklaşık 35 araç ile İspanya’ya çalışmaktayız. Şoförlerimize İspanya şoför vizesi almak istiyoruz. Yapmamız gereken prosedürler hakkında bilgi verir misiniz. İyi çalışmalar.
Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
hilal 15/01/19, 15:22
Merhabalar
Uçak ve otel rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, niyet dilekçesi ve işveren mektubu İngilizce veya İspanyolca mı olmalı yoksa Türkçe de olabilir mi? Uçak bilgilerinde Türkçe ve İngilizce birlikte yazıyor yeterli olur mu?
Belediyede çalışan sözleşmeli memurum, iş yerinden almam gereken işveren mektubunu daire başkanının ve ya müdürün yazması yeterli olur mu? Belediyenin kaşesi olmalı mı? Türkçe mi olmalı yoksa İspanyolca veya İngilizce mi? Bunun dışında iş yerinden almam gerek başka bir belge var mıdır?
Faaliyet belgesi, resmi gazete, imza sürgüleri ve vergi levhası memurlar için geçerli değil sanırım.
Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
B. ATALAY 28/12/18, 22:06
Oğlum 11.sınıfta. Üniversite için İspanya'yı düşünüyorum. Neler gerekli, maliyeti ne olur? Görüşmek için konsolosluktan randevu alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
f. kırcalı 18/12/18, 23:26
Merhabalar ;
Vize başvuru formunu bilgisayar ortamında mı yoksa el yazısı ile mi doldurmamız gerekiyor fark eder mi?
Cevabı Görüntüle
T. Tınaz 17/12/18, 10:55
Merhaba,
7 aylık oğlumun Kanada pasaportu var. İspanya'ya giderken vize alması gerekiyor mu? Gerekiyorsa nasıl bir süreç takip etmemiz gerektiği ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
F. Tahmisoğlu 10/12/18, 02:02
Merhaba,
İspanya Erasmus vizesi için başvuruda bulanacağım. Seyahat sponsoru için yakın akraba isteniyor fakat ailemde 2 yılı aşkın süredir kimse çalışmıyor ve emekli olanda yok ancak mal varlığımız iyi durumda. Bu durumda kendi hesabımda veya babamın hesabındaki parayı belge olarak gösterebilir miyim veya akraba olmayan mal varlığı çok iyi olan bir çalışanı sponsor olarak gösterebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
M.K. 03/12/18, 20:29
Merhaba, Dominik Cumhuriyeti için bilet almayı düşünüyorum fakat bu bileti İstanbul üzerinden değil de İspanya üzerinden düşünüyorum daha uygun olduğundan dolayı. Eğer bu uçuş biletimi ayarlasam ve Schengen başvurusunda bulunsam vizenin kesin çıkma şansı var mıdır yoksa reddedilebilir miyim? İspanya’yı yalnızca havalimanında uçağa binmek için kullanacağım.
Cevabı Görüntüle
M.Ç. 28/11/18, 15:43
Merhaba, İspanya için vizeye başvuracağım. Vize talep dilekçesi gerekli midir? Turistik olarak gitmekteyim. Ayrıca, şirket çalışanıyım fakat, turistik olarak gideceğim için şirket belgelerine gerek var mıdır? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M.L. 17/11/18, 16:10
Merhabalar, ben şu an bekarım ve kızlık soy ismimle uçak biletimi aldım 3 ocakta nikahımız olacak ve düğünümüz ile balayı da Eylül’de olacak. Nikah yapıldıktan sonra vize başvurusunda kızlık soy ismimle aldığım uçak biletimin rezervasyonunun kabul olup olmayacağı hakkında bilgi almak istiyorum teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
İ.A. 16/11/18, 12:42
Merhaba, kızım, 13 yaşında, eşim Madrid’de çalışıyor. Kızımın Madrid’de okula gitmesi için talep edilen evraklar hangisidir. Bakü Büyükelçiliği’nden size müracaat olunması bildirildi.
Cevabı Görüntüle
M.Z. 14/11/18, 09:17
Merhaba, eşimden ayrıldım,4 yaşındaki oğlumla birlikte İspanya’ya turistik olarak gitmek istiyorum. Oğlumun yasal vasisi benim yine de babasından muvafakatname almam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
N. 13/11/18, 12:17
Merhaba, eşim ve 4 yaşındaki oğlum ile birlikte İspanya’ya turistik amaçla gitmek istiyoruz. Oğlum için de vize ücreti ödeyecek miyiz? Yardımlarınızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
D.K. 13/11/18, 10:12
Merhaba, İspanya'ya ticari amaçlı gitmek istiyorum, vize dilekçesini çalıştığım kurum mu yazıyor yoksa ben mi? Türkçe yazılabilir mi?
Telefon