İspanya Hakkında Sorular & Yorumlar

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
d. aksu 13/01/17, 01:55
Merhabalar ben 27-31 mart tarihleri arasında Estiem Ögrenci klübününden Sevilla'ya gitmek için kabul aldım. Halen hazırda ögrenciyim ve en kısa süre içinde vizemi almak istiyorum. Bordo pasaport sahibiyim ve henüz yurtdışına çıkmadım. Neleri yapmam gerekir?
Cevabı Görüntüle
V. Bastet 11/01/17, 23:29
Şubat- Ağustos aralığında Erasmus için Almanya'ya gideceğim ve daha sonrasında Ağustos ve Eylül aylarında Erasmus staj hareketliliği ile İspanya'da bulunmam gerekiyor. Almanya'ya gideceğim için o konsolosluktan alınmış bir Schengen Ulusal vizem var, Ağustos ayında oradan İspanya'ya geçmem için ekstradan İspanyol Konsolosluğundan alınmış bir vizeye ihtiyacım var mı? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
m. çimen 11/01/17, 13:07
Merhaba, İstanbul'dan Peru'ya bir uçuşum var fakat bu uçuşumda Madrid aktarmalı gideceğim ve 7 saat Madrid havaalanında bekleme sürem var. Transit vize gerekiyor mu? Gerekiyorsa ne yapmam lazım?
Cevabı Görüntüle
D. canbolat 10/01/17, 06:47
Merhaba lisans öğrencisiyim sömestr tatilimi İspanya'da geçirmek istiyorum vize alabilmem için yerine getirmem gereken şartların neler olduğunu öğrenmeme yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
E.Demirel 09/01/17, 16:06
Merhabalar, ben İspanya'da üniversitede araştırma görevlisi olarak olarak staj yapacağım. Staj yaptığım tarihlerde öğrenci statüsünde olmayacağım için çalışma vizesi mi almam gerekiyor? Üniversitenin sayfasında 'scientific visa' denilen bir şey mevcut. Ona mı başvurmam gerekiyor? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
G.Öztürk 06/01/17, 15:34
Merhaba vize merkezi

İspanya vize işlemleri için randevuyu nasıl alabilirim? İspanya'ya ilk kez gideceğim. İspanya vize işlemleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Ş. Turan 04/01/17, 02:13
Merhabalar, İki arkadaş aktarmalı uçakla Kolombiya'ya gideceğiz. Benim Schengen vizem var. Arkadaşımın ABD vizesi var, aktarma İspanya üzerinden olacak, bir problem olur mu? İyi çalışmalar kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
N. TAŞDÖĞEN 03/01/17, 11:06
Merhaba
13 Mart'ta İspanya'ya tur ile 1 haftalığına gitmeyi planlıyorum. Daha önce 2011 yılında Schengen vizesi ile seyahat ettim, şimdi tekrar İspanya vizesi için başvuru yapacağım ama bir kamu kurumunda taşeron işçi olarak çalışmaktayım ve her yılbaşı işe giriş çıkış işlemi yapılmaktadır bu durum vize almam konusunda engel teşkil eder mi? Çalıştığım kurumdanda evrak almam yeterli olur mu? İspanya Vize Merkezi bana bu konuda nasıl yardımcı olabilir?
Cevabı Görüntüle
Ö. TATLI 27/12/16, 09:29
Merhaba;

25 Ocak 2017 tarihinde İspanya'ya turistik bir gezimiz olacak. Bu konuda neler yapmamız gerekiyor? Yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
a. yılmaz 25/12/16, 19:56
Sömestr tatilinde çocuğumuzla beraber İspanya'ya gitmek istiyoruz. Vize başvurumuz yetişir mi?
Cevabı Görüntüle
M. Yavuz 22/12/16, 15:45
Merhaba, 1993 yılından beri İstanbul ilinde ithalat ve toptan satış yapan bir firmada müdür görevinde bulunuyorum aynı zamanda ortağıyım. İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesi mezunuyum aynı zamanda aynı okulda yüksek lisans yaptım. İspanya'da firmamızın bir şubesini açmak ve aynı zamanda yazlık bir ev satın almak istiyorum. Ama maalesef vize konusunda çok kısa süreli vize alabiliyorum. 10 yıllık A.B.D ve 10 yıllık U.K vizem var bana uzun süreli vize almam konusunda nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Saygılarımla
Mehmet Yavuz
Cevabı Görüntüle
M. BATURAY 21/12/16, 12:26
Merhaba, 2017 yılında bir yıllık bir eğitim (TEFL- Spanish Teaching and Cultural Immersion Program) için Madrid'e gitmeyi planlamaktayım. Bu noktada öğrenci vizesine mi başvurmam gerekmektedir? Kabul belgelerimin email yolu ile gönderilmesi yeterli midir? Tüm belgelerim İngilizce'ye çevrilmeli midir? Türkçe olabilir mi?

Teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Muzeyyen Baturay
Cevabı Görüntüle
T. PEHLEVAN 21/12/16, 00:22
Sayın Vize Merkezi yetkilisi; Lisans öğrencisiyim arkadaşımın düğünü için 8 Mart-15 Mart arasında uçak ve otel işlemlerimi hallettim daha önce de İtalya'ya gitmiştim ancak yeşil pasaport ile şimdi öğrenci olduğum için vizede problem yaşar mıyım? Maddi olarak da kendimi hazırladım. Tek problem o tarihte okulun açık olması.
Cevabı Görüntüle
a. baybal 19/12/16, 15:43
Aile olarak Barcelona'dan gayrimenkul alıp oturum vizesi almak istiyorum.Nereden başlamalıyım önce gayrimenkul alıp daha sonra mı vize başvurusu yapmam gerekiyor? Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim
Cevabı Görüntüle
C. Sezgin 12/12/16, 21:23
Merhaba, ben İstanbul-İspanya'ya bilet alıp. Aynı gün içerisinde İspanya havalimanında bekleyerek (dışarı çıkmadan) diğer bir uçuş yapmak istesem. Bunun için İspanya vizesine mi ihtiyaç var? yoksa sadece transit vize alırsam oluyor mu? İstanbul-İspanya bileti ayrıca İspanya-Peru bileti satın almak istiyorum. Teşekkürler.