VFS Global Fransa Vizesi

Bilgi Sayfasına Dön
 • J.I. 09 Kas 2019, 13:40
  Vfs global Fransa randevusuna gitmem gerekir mi? Durumum çok fazla zaman kaybetmeye uygun değil. Eğer siz yapabiliyorsanız şartlarınız nedir? Ne yapmam gerekir?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 09 Kas 2019, 13:40

  Merhaba,

  Fransa vize başvurularınızı yapmanız için başvurularının yapıldı şirket olan Vfs Global Fransa adlı kurumun web sitesinden randevu alınması gerekmektedir. Başvurularınızı şahsen yapmak isterseniz almış olduğunuz randevu günü ve saatinde sizin ikametinize ve yaşam alanınıza uygun olan Fransa vizesi başvuru merkezinde randevu saatinizden 15 dakika öncesinde bulunmanız gerekmektedir. Eğer 25.09.14 tarihinden itibaren bir Schengen ülkesinden vize almış ve almış olduğunuz vizenin üzerinde VIS ibaresi bulunuyorsa ki son 1 yıldan sonra artık vizelerde VIS ibarasi yazmıyor vize tarihlerine bakarak parmak izi verdiği anlaşılmaktadır, bu koşullarda Vfs Global adlı kuruma akredite ve kayıt olan vize danışmanlık ve hizmet veren kurumlarla işlemlerinizi yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

  Başvuru Merkezine kayıtlı olan vize acenteleri ve danışmanlık firmaları parmak izi işlemleriniz dışındaki tüm işlemlerinizi adınıza yapmaya yetkilidir. 24.09.2014 tarihinden itibaren herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verip vize almışa başvuru sahibi ve Vize Merkezi ofislerimizden yardım almıyorsa randevu günü ve saatinden başvuru merkezinde istenmiş olan evraklar, online olarak doldurulmuş olan yaklaşık 8 sayfalık başvuru formu çıktısı ile şahsen bulunmanız gerekmektedir. Yoğun ve faal bir ülke olması nedeni ile başvuru merkezinde bekleme süreniz uzayabiliyor. Eğer Vize Merkezi vize uzmanlarımızdan hizmet almayı tercih ederseniz, sizler iş hayatınıza ve ya kendinize ait özel işlemlerinizi yapmaya devam ederken sizler için randevunuzu oluşturarak evraklarınız ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yaparak ve en önemlisi online başvuru formunuzu eksiksiz doldurarak adınıza tüm işlemlerinizi yapabilmektedir. Fakat ilk schengen vizeniz ise her koşulda randevunuzu ister kendiniz ister bir danışmanlık veya vize acentesi ile yapsanız bile size belirtilmiş olan randevu günü ve saatinizde Fransa Vizesi başvuru merkezinde biometrik resim ve parmak izi işlemlerinizi yapmanız için bulunmak zorundasınız.

  12 yaşını doldurmamış çocuklar parmak ive biometrik fotoğraf sisteminden muaf olmaktadırlar. Fakat başvuru günü ve saatinde anne veya babadan biri başvuru merkezinde gelip imza vermek zorundadırlar. 12 yaşını doldurmuş ve üstü olan her çocuk veya bireyler parmak izi vermeleri gerekmektedirler. VIS-Parmak izi ve Biometrik fotoğraf sistemi kısaltılmışı VIS sistemi açıklaması ise Visa Information Services nedeni ise alınan parmak izi ve biometrik fotoğraflar çipli olan pasaportların ve alınan vizelerin datasına kaydolmaktadır. Sınır geçişlerinde polisler tarafından seyahat eden yolcuların güvenliğini ve vatandaşı olduğu ülkede olan durumunu tam anlamıyla sağlamak ve incelemek adına uygulanan bir güvenlik sistemidir.

  Sonuç olarak yukarıda yazılan açıklamalara istinaden başvurunuzu şahsen  yapmak isterseniz her koşulda randevu aldığını Fransa vize başvuru merkezinde saatinizde ve gününüzde bulunmalısınız. Eğer bir danışmanlık şirketi veya vize acentesi ile işlemlerinizi yapmak isterseniz parmak izinizin olup olmadığı kontrol edilerek randevu günü ve saatinizde başvuru merkezine davet edilip edilmeyeceğinizin bilgisini alabilirsiniz.

  Vize Merkezi İstanbul, Emre 

  VFS Global Fransa vizesi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Y.u. 09 Kas 2019, 13:53

  Fransa vize başvurusu yapmak istiyorum ama aklıma bir şey takıldı. Vfs Fransa her ilde var mı?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 09 Kas 2019, 13:54

  Merhaba,

  Vfs Global Fransa her ilde mevcut değildir. İstanbul, İzmir ve Ankara başvuru merkezleri olarak hizmet vermektedirler. Bu bölgelerin var oluş nedenleri başvuru sahiplerinin ikamet adreslerine göre başvuru yapmaları gereken konsoloslukların yakınında bulunma özelliğidir. Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri Ankara Fransa Büyükelçiliği’ne bağlı olması nedeni ile İşlemlerinin Ankara Vfs Global şubesinden yapılması zorunludur. Ege Ve Marmara bölgesi ise vizeye karar veren Konsolosluk İstanbul Fransa Başkonsolosluğu’dur. Bu neden ile İstanbul veya İzmir’de bulunan Vfs Global başvuru merkezlerinden hizmet almaları gerekmektedir.

  Her ilde bulunan başvuru merkezlerinin işlem süreleri ve evrak prosedürleri şube özellikleri ile farklılık göstermektedir. Şubeler çok merkezi yerlerde olup randevusuz işlem kabul etmemektedirler. Başvurularınızı rahat ve sorunsuz yapabilmeniz için tüm yönlendirmeler web sitelerinde mevcuttur ama uzman bir danışmanlık ile işlemlerinizi sizler adına yaptırabilirsiniz. Söylemek istediğimiz VIS ( Visa System services – scehengen sistemi biometrik resim ve parmak izi alımı ) sistemine kayıtlı olan parmak izini herhangi bir schengen ülkesine 25/09/2014 ten itibaren vermiş olan herkes 5 yıl boyunca parmak izi vermesine gerek yoktur. Her defasında başvuru merkezlerine giderek zaman kaybı yaşamanızı engellemek adına hizmet alabileceğiniz kurumlar tercih edebilirsiniz.

  Vfs Global Fransa ile anlaşması ve akreditesi olan kurumlar ile bağlantıya geçerek adınıza tüm işlemleri başvuru merkezlerinde randevu sırası ve evrakları formları düzenlemek için zamanınızı tüketmeden vize işlemlerinizi sizlere en yakın ve bağlı olduğunuz şubelerden gerçekleştirebilirsiniz. Vfs Global Fransa şubesinin olmadığı bir çok şehirde yaşayan ve ikamet eden başvuru yapmak isteyen yolcular bulunduğu şehirde ki Vize Merkezi bürolarından işlemlerinizi ve evrak bilgisi taleplerinizi en kısa sürelerde çözebilirsiniz. Randevularınızı oluşturup sizler en yakın ve en uygun Başvuru merkezi şubeleri ile bağlantı kurdurup işlemlerinizi yapmanız da yardımcı olmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerinden başvuru yapılması için önemli olan Bu söylemiş olduğumu 3 şubeye bağlı olduğunu gösterir ikametgah adresleri, fatura ve oturduğu evin tapusu veya kira kontratı çok büyük önem taşımaktadır.

  Vize Merkezi İstanbul, Emre

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • O.P 09 Kas 2019, 14:07

  Vfs Global Fransa başvurusu alıyor mu? Yoksa sadece konsolosluktan mı yapmam gerekiyor?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • h. acar 20 Kas 2019, 14:51

  altunizade fransa vize başvuru merkezi için randevu oluşturmak istiyorum. Fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 21 Kas 2019, 10:42

  Merhaba,

  Vfs Global Fransa vize başvurularını kabul eden Türkiye’de konsolosluğun yetkilendirdiği bir özel kurumdur. Başvuru merkezi şubesi Fransa için Türkiye’de 3 ayrı şehirde bulunmaktadır. İstanbul’da 2 adet ( Altunizade-Beyoğlu şubeleri ) , Ankara ve İzmir’de bulunmaktadır. Fransa Konsolosluğu kesinlikle vize başvuru kabul etmemektedir. Yalnızca yetkili başvuru merkezine başvuru yapılmasını zorunlu hale gelmiştir.  

  Başvuru merkezlerine randevu almadan gitmeniz kabul edilmemektedir. Gerek soru sormak için gerekse başvuru yapmak için randevusuz kabul edilmemektesiniz. Randevu almanız için Vfs Global Fransa kurumuna kayıtlı ve üye olmalısınız.

  Bizler Vize Merkezi olarak 20 yıldır vize danışmanlık hizmeti veren tecrübeli ve referanslı bir kurum olarak Söylemiş olduğumuz tüm şubelere kaydığımız ve anlaşmamız bulunmaktadır. Vize Merkezi olarak vize uzmanlarımızla vize başvurunuz ile ilgili her konuda yardımcı olabileceğimizi bildirmek isteriz.

  Altunizade Fransa Vize Başvuru Merkezi üzerinden randevu oluşturmanız için Vfs Global adlı şirkete kayıt yaptırmanız gereklidir. Alacağınız randevunun sizin başvuru tipiniz, yaşadığınız bölge, ikametgah adresiniz ve parmak izi sistemine kayıtlı olup olmadığınız bilgileri önemsenmektedir. Bir çok randevu tipi bulunmaktadır; Erken saat başvurusu, Normal kısa süreli başvuru randevusu, Vıp Premium başvuru tipi, Vıs Statüsünde olan başvuru sahipleri için randevu gibi. Söylemek istediğimiz yalnızca randevu almayı değil başvuru tipiniz ve diğer kişisel durumlarınız da alacağınız randevuda önemli konular olmaktadır. Bu işlemleri yaparken Kayıtlı üyelik işlemleri yapmalısınız. Bu işlemler biraz meşakkatli olup zorlayıcı olabiliyor. Bu yüzden uzman bir ekipten veya danışmandan destek almanızı önemle tavsiye ederiz.

  Vize Merkezi ile iletişime geçmek için size uygun olan şubemizi arayabilirsiniz.

  Vize Merkezi İstanbul, Emre

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • k. aydın 06 Ara 2019, 09:56

  vfs global fransa vize başvurusu için randevu sistemini bulamıyorum. Randevuyu kaç gün sonraya veriyor?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • m. özkan 07 Ara 2019, 08:47

  Vfs Fransa randevu yok. ne yapmam gerekir? satın alınmış biletim var.Lütfen yardımcı olun

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 07 Ara 2019, 08:54

  Fransa için schengen vize başvurusu yapmanız için Türkiye'deki yetkili kurumdan randevu alnması kesinlikle zorunludur. Vfs Fransa randevu sisteminde randevusu olmayan başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir. Bu yüzden randevu alınması en önemli vize başvuru adımıdır. Vfs Global Fransa vize başvuru merkezinin web sitesinden randevu alabilirsiniz. Ama kayıt işlemleri ve üyelik işlemleri bulunmaktadır. Randveular 2'ye ayrılmaktadır. Parmak izini daha öncesinde vermiş olan kişiler için ve ilk kez parmak izi verecek olan kişiler şeklinde adlandırılmaktadır. Alt başlıklaır ise erken saat bavurusu ve VIP başvuru hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Erken saat başvurusu; saat 06:30-08:00 arasında başvuru yapmaya hak kazandırıyor ve ektra ücreti (25 Euro) vardır. VIP hizmeti için randevu ise Vize ve Başvuru merkezi ücretine ek olarak 50 euro olarak fiyatlandırılmakta olup özel bir odada ikramlar eşilğinde VIP hizmetinizden faydalanmaktasınız. Randevu alırken Fransa vize başvuru sahiplerinin bulunmakta oldukları ikamet adresleri de çok önemli olduğunuz bildirmek isteriz.

  Fransa vize başvuruları Türkiye'de 3 şubeden yapılmaktadır. Herbir şehir için ayrı ayrı Vfs Fransa randevu sistemleri mevcuttur. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi ikametli başvuru sahipleri randevularını İstanbul veya İzmir şubelerini seçerek geriye kalan bölgelerde yaşayan başvuru sahipleri Ankara randevu bölümünden randevularını oluşturmalılar. Fransa vize başvuruları her dönem yoğun sürmektedir ve bu yönde randevu bulmak ve oluşturma işlemleri oldukça zor olmaktadır. Bu neden ile seyahat tarihinizi göz önünde tutarak randevu alımı işlemlerinize öncelik vermelisiniz.

  Bizler Vize Merkezi olarak yetkili kurum olan Vfs Global'e akredite firma olarak randevunuzu sağlamak adına yalnızca pasaportunuzun ana sayfasının görüntüsüne ihtiyacımız olmaktadır. Hiçbir şekilde randevular para ile satılmamaktadır. Özellikle para ile randevu satmaya çalışan 3. şahıslar ile bağlantı kurmayınız. Resmi olarak yetkili kurumla bağlantıları olan Vize Merkezi gibi köklü acente ve danışmanlık firmalarını tercih etmenizi öneririz. Ek bir bilgi olarak yalnızca vize başvurunuz için randevu almanız gereklidir. Pasaport teslimatı için randevu oıuşturmanıza gerek yoktur. Çağrı merkezi aracılığı ile randevu oluşturulamamaktadır. Söylemiş olduğumuz gibi yalnızca web siteleri üzerinden online kayıt yaparak ve online randevu oluşturulmaktadır. Oldukça komplike olduğunu belirterek Vize Merkezi gibi tecrübeli bir kurumdan yardım almanızı önemle belirtiriz. Aksi takdirde ufak bir zaman aralığında bile randevular dolmaktadır ve istemiş olduğunuz size en uygun randevu tarihlerini alamayabilirsiniz.

  Vize Merkezi İstanbul, Emre

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp