Sözleşmeli Çalışanlara Fransa Vizesi

s. enes 21/04/22, 17:51
Merhaba, bir şirkette 1,5 yıldır çalışmaktayım ancak belirli bir aralıkla sözleşmem yenileniyor, Sözleşmeli çalışanlara Fransa vizesi başvurusunda nasıl belgeler hazırlamalıyım özellikle şirketten alacağım belgeler nelerdir birde sözleşme belgesi sunacağım ancak ek dilekçe yazdırmalı mıyım? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize Merkezi soru hattını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Fransa Konsolosluğu schengen vize başvuruları 90 gün altı seyahatlerde yer alan c tipi vize kategorisinden başvurunuz yapılabilecektir. Sözleşmeli çalışanlar için Fransa vize başvurusu gerçekleştirecek vatandaşlar hazırlaması gereken belgeler şu şekilde olmaktadır;

  • Geçerliliği en az 6 ay devam eden pasaportunuz
  • 3 adet biometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık poliçesi (bizler yapabiliyoruz.)
  • Nüfus kayıt örneği (tüm aile içermelidir)
  • Yerleşim yeri belgesi
  • Barkodlu Sgk hizmet dökümü
  • Varsa tapu ve ruhsat kopyalarınız

Yukarıda yer alan belgeler şahsi evraklarınızdan oluşmaktadır Sözleşmeli çalışanlar için Fransa vizesi başvurusunda istenilecek çalışma belgeleri şu şekildedir;

  • Çalışma bağlılığınız olan kurum/şirketten iş sözleşmeniz
  • Şirkete ait faaliyet belgesi, vergi levhası kopyası, ticari sicil gazetesi kopyası, imza sikrüsü kopyası
  • Şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş sözleşmeli çalışan olduğunuzu belirten işveren yazısı

Sözleşmeli çalışanlar için Fransa vizesi dilekçe örneğinizi uzmanlarımız tarafından da alabileceksiniz. Başvuru formu, randevu, evrak listesi, evrak kontrolleri ve diğer birçok hizmetleri tarafımızdan alabilirsiniz. Konaklama yapacağınız yere ait otel rezervasyonu sunmanız gerekecektir. Vize için uçak rezervasyonu hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz. Ayrıca banka hesap dökümlerinizde içerisinde seyahatinizde karşılayabilecek tutarda bakiye ile sunmanız önemlidir. Sözleşmeli çalışanlar için Fransa vizesi seyahat sebebiniz turistik, ticari, aile veya arkadaş ziyareti ve transit olarak yapabilirsiniz. Vize türünüze uygun evrak listeleri size özel olarak gönderilecektir. Randevu işlemlerinizin tamamlanabilmesi için bizlere tüm belgelerinizi göndermeniz önemlidir. Daha önce sahip olduğunuz eski pasaportunuz var ise göndermeniz de rica olunur. Son 5 yıl içerisinde alınmış schengen vizenizde parmak iziniz var ise gerçekleştirilecek olan başvurunuza tekrardan gelmenize gerek görülmeyebilir.

Sözleşmeli çalışanlara Fransa vizesi ücret bilgisi, geçerli olan aşı sertifikaları ve diğer tüm sorularınız için bizleri hemen 0 216 706 01 60 arayabilirsiniz.

Saygılarımızla

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.