Fransa vizesi nasıl alınır?

M.A. 19/01/17, 00:47
Merhaba; Fransa'da bulunan ablamın yanına gitmek istiyorum, nasıl Fransa vizesi alabilirim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba;

Fransa'ya ablanızın yanına gitmek için Fransa aile ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Fransa'da bulunan ablanız sizin seyahat tarihlerinizi ve konaklama bilginizi paylaşan bir davetiye göndermelidir. Ayrıca ablanız bu davetiyeyi oturum izni kartı ve pasaport bilgilerini de içerecek şekilde size göndermelidir. Fransa aile ziyareti vizei işlemlerinde kullanılacak olan davetiye ablanızın ikamet ettiği belediyeden onaylı olmalı ve orjinal hali size gönderilmelidir. 

Durmunuza göre yani mesleki veya sosyal durumunuza göre Fransa aile ziyareti güncel vize evraklarını Vize Merkezi şubelerimizi arayarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi Fransa departmanı Fransa Schengen vize işlemlerinde profesyonel hizmet vermektedir. 

Vize Merkeziyle Fransa Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Çağrı Merkezimizi arayarak yetkililerimizden durumunuza uygun evrakları talep edin. Fransa vizesi bilgi e-postası adresinize gönderilecektir. 

2. Fransa aile ziyareti vize evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

3. Evraklarınızı kargo ile Vize Merkezine ulaştırabilirsiniz

Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Biometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

6. Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x