Fransa Vizesi Covid-19

F.K 02/04/21, 13:57
Merhaba yaz aylarında yurt dışına gitmek istiyorum orada çok yakın bir Fransız arkadaşım yaşıyor bana davet mektubu gönderecek. Fransa vizesi Covid-19 nedeniyle kapalı mı başvuru işlemleri kabul ediliyor mu? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, 2020 mart ayından itibaren Pandemi sebebi ile uluslararası uçuşlar belirli bir tarihe kadar bir süre seyahat gerçekleştirilememekteydi ancak 2021 yılı Fransa’ya yapılan seyahatlerde sadece bazı vize türlerinde seyahat kısıtlaması bulunmaktadır. Covid-19 Fransa vizesi başvuru nedeniniz turizm amacı ile turistik seyahatler tur programları, Fransa’da yaşayan aile üyelerinizi veya arkadaşlarınız kısa süreli seyahatler kapsamında ziyarette etmek istediğinizde geçici süreli seyahat izni verilmediği için bu vize türlerine başvuru işlemleri kabul edilmemektedir. Seyahat nedeniz iş toplantılarına katılım sağlamak için ticari vize türü olması halinde Fransa Konsolosluğuna hem katılım sağlayacağınız firma hem de burada ki şirketinizin izin talep etmesi halinde onaylanırsa bu bize türüne başvurunuz kabul edilebilecektir. Fransa vizesi korona sebebi ile kısıtlaması bulunmayan vize türleri Ulusal vize kategorisinde yer alan aile birleşimi, eğitim vizeleri, çalışma izni, öğrenci vize başvuruları olmaktadır. Seyahat amacınız 90 gün üzeri Ulusal vize türlerinde yer alması halinde her hangi bir başvuru sıkıntısı yaşamayacaksınızdır.

Pandemi dolayısı ile başvuru işlemlerinin kabul edilmediği vize türlerinde, Fransa Konsolosluğu başvuruları kabul etmeye başlaması halinde güncel olarak bilgi paylaşımında bulunacaktırlar. Covid-19 Fransa vizesi bu yıl için turistik vize başvurularında belirsizliğini koruyorken Fransa’da yaşayan aile üyelerinizde her hangi bir acil durum söz konusu olması halinde (hastalık ve ölüm) özel izin talep etmeniz halinde de bu vize türüne başvuru işleminiz kabul edilebilecektir. Uzun süreli ulusal ve kısa süreli shengen vize türlerine yapacağınız başvurularınızda Fransa vizesi korona dolayısı ile kabul edilen vize türleri, seyahat amacınıza bağlı olarak başvuruda bulunacağınız vize kategorisi için tarafımızca yönlendirileceksiniz.

Vize Merkezi, Fransa Konsolosluğu güncel bilgileri iletişim bilgilerinizi tarafımıza iletmeniz halinde sizlere çok kısa sürede iletebilecektir. Fransa vizesi Covid-19 ayrıntılı bilgi için 0212 970 05 41 bizleri arayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Tuğçe Çelik

Fransa Vizesi Covid-19

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI