Fransa Vize Başvurusu

T. H 27/02/20, 17:34
Fransa vize başvurusu yaptım ret geldi. Siz tekrar daha sağlam bir başvuru yapabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Fransa seyahatiniz için vize başvurunuzu yapmadan önce seyahatinize uygun evrakları hazırlayarak başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesi gerekir. Fransa seyahatiniz, 180 gün içerisinde konaklama gün sayınız en fazla 90 gün yeterli ve turistik, iş görüşmesi, konferans, fuar ziyareti, dil kursu, arkadaş ya da akraba ziyareti amaçlı ise ziyaretinize ve çalışma durumunuza uygun belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Onaylanabilecek vize başvurunuz C tipi bir vizedir ve 180 gün içinde 90 gün kalış hakkı tanımaktadır. 

Fransa’da ikamet eden eşinizin, çocuklarınızın yanına yerleşmek, bir kurumda çalışmak, öğrenim görmek amacıyla vize başvurunuz uzun süreli, oturum iznini gerektiren bir başvuru olduğu için D tipi vize almanız gerekir. Kısa süreli arkadaş, akraba ziyareti vize başvuruları öncesinde Fransa’da ikamet eden kişi, bağlı olduğu belediyeden onaylı davet mektubunu size gönderebilir ve başvuru evraklarınız ile birlikte sunabilirsiniz. 

Fransa için vize başvurusu evraklarını Vize Merkezi Fransa vizesi başvuru servisini arayarak seyahat etme amacınıza göre talep edebilirsiniz, yetkili danışmanlar, seyahat etme amacınıza ve mesleki durumunuza göre uygun evrak listesini göndermektedir. Kısa sürede seyahatinize uygun doğru ve hızlı bir şekilde evrakları hazırlamanızda yardımcı olmaktadır. İş görüşmesi ya da bir toplantı için Fransa’ya seyahat planınız olduğu takdirde Fransa’da bulunan şirketten antetli kağıtlarına yazacakları, seyahatinizin amacınızı ve seyahat edeceğiniz tarihleri belirten bir davet yazısı temin etmeniz gerekir. 

Fransa’da bulunan bir fuar organizasyona ziyaretçi olarak gitmek istiyorsanız fuar katılım ya da fuar giriş bileti veya organizasyondan davet yazısı almanız gerekir. Fuar organizasyonuna şirketiniz katılımcı olarak bulunacak ise, fuar davet yazınızı, fuar krokisini eklemeniz gerekir. Uzun süreli vize başvurularınızda, Fransa’da ikamet eden, bulunan, aile fertlerinin ya da kurumların da hazırlaması gereken evraklar ve onaylatılması gereken belgeler bulunmaktadır. Uzun süreli başvurularda, Fransa’daki idari mercilerin de kendi yetki alanına giren onayları vermeleri gerekmektedir. 

Fransa vize başvurusu süreçleri konusunda Vize merkezi danışmanları ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G.p 07/07/20, 14:50

Ben ve eşim emekliyiz, Fransa’da okumakta olan kızımızın yanına onu görmeye hem de 1 hafta kadar Fransa turu yapmayı düşünüyoruz. Yalova’da ikamet ediyoruz ve sizlerin bize en yakın nerede şubeleri var. İlk kez başvuru yapıyoruz ve şahsen gelmemiz gerekir mi? Fransa vize başvurusu için istenilen evraklar hakkında tüm hizmetinizden faydalanmak istiyoruz. Teşekkür eder haberinizi bekliyoruz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
v 07/07/20, 14:52

İyi günler, öncelikle Vize Merkezini tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Ziyaret amacınıza istinaden sizler adına oluşturacağımız başvurunuz için istenilen evrakları Fransa aile ve arkadaş ziyareti Schengen vizesi statüsünde işlemlerinizi gerçekleştireceğiz. Tüm süreçte yanınızda olup tüm tecrübe ve desteğimiz ile olumlu bir vize süreci yaşamanız birinci hedefimiz olacağını söylemek isteriz. 

Fransa vize başvurusu için emekli başvuru sahiplerimizden ziyaret amaçlı vize statüsünde istenilen evraklar özetle ve başlıca şöyledir; geçerli ve istenilen özellikte pasaportlarınızın asılları, güncel fotoğraflarınız, emeklilik belgeleriniz, banka hesap dokümanlarınız, Fransa’dan davetiyeniz, e-devlet dokümanlarınız, seyahat sigortanız, kimlik kopyanız, uçak rezervasyonu ve başvuru formunuz olarak söyleyebiliriz.

Fransa vize başvurusu işlem adımları Vize Merkezi danışmanlık hizmetimiz ile; uzman müşteri temsilcilerimiz tarafından durumunuza ilişkin basite indirgenmiş evraklarınızı sizlerden kargo veya elden teslimini isteyerek, randevunuzu oluşturarak, eksiksiz evrak kontrolünüzü ve başvuru formu vb. sorumluluğumuz altında olan işlemlerinizi hazırlayarak, randevu günü ve saatinden hazır olan dosyanız ile ilgili biyometrik parmak izi merkezinde sizleri karşılıyor ve eşlik ediyor olacağız. Ayrıntılı bilgiler ve detaylar için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Fransa vize başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x