Fransa'dan seyahat önlemlerinde hafifleme

Fransa'dan seyahat önlemlerinde hafifleme

Covid-19 salgını sonrasında salgına karşı önlemler alan Fransa'dan seyahat önlemlerinde hafifleme geldi. Turuncu bölge olarak sınıflandırılan Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek vatandaşlar 2. Doz (tam aşı) takvimini tamamlamaları halinde 12 Şubat 2022 tarihi itibari ile seyahatlerinden önce negatif test verme zorunluluğu kaldırılmıştır.

PCR / Antijen testi aşılanmamış kişiler için devam etmektedir. 12 yaşında ve üzeri her birey için aranılan şartlar;

  • Biontech Pfizer, Astra Zeneca, Moderna aşı markası 2 doz tamamlamış kişiler 7 gün süreyle, Johnson&Johnson aşı markası ise üzerinden en az 28 gün geçmiş olması gerekmektedir.
  • Sinovac aşısı uygulamış vatandaşlar ise tamamlayıcı aşı olarak yukarıda yer alan marka aşılardan en az 1 tanesi uygulanmış ve üzerinden 7 gün geçmiş olması halinde seyahat için izin verilecektir.
  • 1 Şubat 2022 tarihi itibariyle; 18 yaş ve üzeri vatandaşların uygulatmış oldukları aşılarının üzerinden en fazla 9 ay içinde RNA aşılarından birini tek toz uygulatmaları istenecektir.

Sağlık göstergeleri bazında tanımlanan ülkelerin mevcut sınıflandırması aşağıdaki şekildedir:

Yeşil ülkeler: Yeni ortaya çıkan endişe verici varyantların yokluğunda, virüsün ihmal edilebilir veya orta düzeyde dolaşımının olduğu ülkeler veya bölgeler. Bunlar Avrupa bölgesindeki ülkelerdir: Avrupa Birliği Üye Devletleri ile Andorra, İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, San Marino, İsviçre ve Vatikan. Ayrıca şu ülkeler ve bölgeler eklenmiştir: Suudi Arabistan, Bahreyn, Kamboçya, Yeşil Burun Adaları, Kolombiya, Fildişi Sahili, Güney Kore, Küba, Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvador, Fiji, Gabon, Gana, Gine, Ekvator Ginesi, Gine Bissau, Honduras, Hong Kong, Mauritius, Endonezya, Japonya, Kuveyt, Laos, Fas, Moritanya, Nepal, Nikaragua, Yeni Zelanda, Uganda, Katar, Ruanda, Samoa, Senegal, Sri Lanka, Tayvan, Tanzanya, Çad

Turuncu ülkeler: Virüsün aktif sirkülasyonunu yaşayan, yeni ortaya çıkan endişe verici bir varyantın yokluğunda ve hiçbir aşı veya bağışıklık kaçışı göstermeyen ülkeler veya bölgeler. Bu ülkelerin hepsi “yeşil” ülkeler listesine dahil olmayan ülkelerdir.

Fransa'dan seyahat önlemlerinde hafifleme bilgisini verdik. Bu bilgiler eşliğinde Fransa vizesi başvurusu yapmak için Vize Merkezi uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 0212 970 05 41

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp