Aşı olana Fransa vizesi

Aşı olana Fransa vizesi

Aşı olana Fransa vizesi başvuruları açıldı. İşte son gelişmeler;

Fransa vizeleri hakkında yapılan güncel açıklamalar ve aşı olmuş olan kişiler için ülkeye giriş koşulları;

17.06.2021 tarihi itibari ile Fransa hükümeti ve Konsolosluğunun yaptığı açıklamalara istinaden Türkiye turuncu bölgeye dahil edildiği duyurulmuştur. Fransa’ya giriş koşulları ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekilde;

Aşılanmış olan kişiler, bundan sonra herhangi bir kısıtlamaya tabii olmadan seyahatlerini yapabilme hakkına sahip olacaklardır. Seyahat sahiplerinin Kovid-19 belirtisi göstermediklerine veya bilinen bir Kovid-19 hastalığına sahip olan biri ile teması olmadıklarını anlatan bir beyanname doldurmaları istenmektedir. Sunacakları beyannameler hakkında https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel linkteki durumlarına göre olan formu doldurmaları gerekmektedir.

Avrupa ilaç ajansının onayladığı aşılar arasında bulunan Moderna, Pfizer/BioNTech veya AstraZeneca aşılarından 2. Dozunu olmuş olan ve üzerinden 14 gün geçmiş olan kişiler herhangi bir kısıtlamaya tabii tutulmadığı açıklanmıştır. Ayrıca Johnson&Johnson aşılarını olmuş olan kişilerinde üzerinden 14 gün geçmiş ise aynı şekilde herhangi bir kısıtlamaya tabii tutulmadan seyahat etmelerine izin verilecektir. Sinovac aşısı kabul edilmemektedir.

Önemli Not:

Yukarıdaki açıklamalar ve yapacağınız işlemler kesinlikle ülkeye kabul edileceğiniz anlamına gelmemektedir. Ülkeye giriş içi aşı olan kişi özelliklerine sahip olmanızı önermekteyiz.

Başvuru sırasında aşı kartı sunulması zorunlu değildir; Ancak ülkeye girerken Avrupa sağlık ajansının kabul ettiği (BİONTECH) 2 doz aşı olunmuş olmalı ve son doz itibari ile 14 gün sürenin geçmiş olması istenmektedir. Aşı kartı ve o ülkenin dilinde çevirili hali istenmektedir.

Aşı olana Fransa vizesi duyurusu için bilgi vermeye çalıştık. Fransa vizesi başvuruları için Vize Merkezi uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon: 0212 970 05 41

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp