Finlandiya Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Finlandiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Finlandiya Vize Başvurusu N. L. 09/06/20, 14:35
Merhabalar, emekliyim ve Finlandiya’ya önümüzdeki ay sonu bir serginin açık arttırmasına katılım sağlayacağım. Finlandiya vize başvurusu yapmak istiyorum. Bu başvuru sürecinde doldurmam gereken başvuru formu ve diğer işlemler için danışmanlık almak istiyorum. Sormak istediğim soru Finlandiya vize başvurumda ne kadar ücret ödemem gerekecek? Ve işlem süresi ne kadar sürer? Ne kadar zaman önce evraklarımı size ulaştırmam gerekiyor? Daha önceden alınmış herhangi bir vizem yok. Vize başvuru esnasında benimde gelmem gerekir mi? Bilgi almak istiyorum. İyi günler dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vize Ücreti 2020 S. S. 08/06/20, 22:54
Eşimle beraber yıllık iznimizde Finlandiya’ya turistik bir seyahat planlıyoruz. Eşim çalışan, ben işverenim. Vize için yaptığım araştırmalar sonucu Finlandiya vize ücreti 2020 yılında zam geldiğini öğrendim. Kişi başı Finlandiya vize ücreti ne kadar ödeme yapacağız? Vize başvurumuz için evraklarımızı size ne zaman teslim etmemiz gerekiyor? İşlem süresi kaç gün sürüyor? Bize vize işlemlerimizde nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bilgi rica ediyorum iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
6 Yorum Finlandiya vize reddi Zamir 25/12/17, 23:49
Finlandiya'dan vize reddi aldım bir ay önce? Ne yapmalıyım? Yeniden başvuru yapabilir miyim? Vize Merkezi aracılığı ile yaparsam faydalı olur mu? Başka bir ülkeden Schengen vizesi alsam Finlandiya'ya girebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vizesi için Gerekli Evraklar A. K. 08/06/20, 23:06
Merhaba, eşimle birlikte Finlandiya’ya önümüzdeki yaz turistik bir seyahat düşünüyoruz. Her ikimizde emekliyiz ve Finlandiya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Aynı zamanda şuan için birer yıllık pasaport süremiz mevcut seyahat süremizi kapsıyor. Döndüğümüzde bitmiş oluyor, pasaportlarımızı yenilememiz gerekir mi? İşlem süresi ne kadar sürüyor? Bilgi rica ediyorum. Cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vizesi C. P. 05/06/20, 15:44
Merhabalar, Finlandiya’ya turistik bir seyahatim söz konusu yalnız araştırmalarım sonucu kafam oldukça karıştı. Danışmanlık alarak vize sürecimi sizlerle sürdürmek istiyorum. Öncelikle ilk sorum şuan çalışmıyorum. Finlandiya vizesi başvurumda hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor. Çalışmadığım için iş yeri belgeleri alamayacağım. Kira gelirlerim mevcut, bunları nasıl belgeleyebilirim? Hangi evrakları sunmam gerekir? Ayrıca Finlandiya vize ücreti 2020 yılında herhangi bir değişiklik oldu mu? Vize ücreti ne kadar ödemem gerekecek? Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar? E. S. 11/06/20, 22:19
Finlandiya’daki ablamın daveti üzerine aile ziyaret vizesine başvuru yapmak istiyorum. Davetiyem geldi ve evraklarımı tamamlıyorum. Ortalama seyahatime 1, 1 bucuk ay kaldı. Vize evraklarımı tarafınıza ne zaman ulaştırmam gerekmektedir? Finlandiya vizesi kaç günde çıkar? Vize randevumu siz benim yerime alıp işlemlerimi benim yerime halledebilir misiniz? Randevu esnasında başvuruya gelmem gerekecek mi? İlk defa vize başvurusu yapacağım. Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vize Randevu B. K. 11/06/20, 21:52
Kızımla birlikte önümüzdeki ay sonu Finlandiya’ya turistik vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ben emekliyim, kızım öğrenci. Kızımın sponsoru ben olacağım. Emekli maaşım mevcut ve birkaç kira gelirim var. Vize başvurusu için araştırma yaptım yalnız Finlandiya vize randevu alamadım ve online doldurmam gereken bir form varmış bunu dolduramadım. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle size yazıyorum ve danışmanlık almak istiyorum. Vize randevumuzu siz bizim yerimize alabilir misiniz? Randevu esnasında bize eşlik edecek bir arkadaşınız olacak mı? Aynı zamanda kendi evraklarıma ek olarak kızım için hangi belgeleri sunmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vize işlemleri S. K. 10/06/20, 23:14
Merhabalar, İstanbul’da yaşıyorum ve 2 yıldır bir şirkette muhasebe personeli olarak çalışmaktayım. Finlandiya’ya önümüzdeki ay turistik bir seyahatim olacak. Finlandiya vize işlemleri esnasında sunmam gereken evraklar nelerdir? Şirketten hangi belgeleri temin etmem gerekiyor? Vize işlemleri ortalama kaç gün sürer? Evraklarımı seyahatten ne kadar süre önce size ulaştırmam gerekir? Vize başvurumu nereden nasıl yapmam gerekir? Danışmanlık talep ediyorum. Cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Ticari Vize Dilekçe Örneği A. L. 10/06/20, 22:53
Merhabalar, İstanbul’da bir fabrikada genel sorumlu olarak çalışmaktayım. Finlandiya’da çalıştığımız bir şirket ile iş toplantısı için Finlandiya’ya ticari bir seyahatim söz konusu olacak. Ortalama 2 ay sonra seyahatim var. Lakin birkaç sorum olacak. Öncelikle vize işlemlerimde yazmam gereken Finlandiya ticari vize dilekçe örneği sizde mevcut mu? Dilekçe yazılırken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Dilekçenin oldukça önemli olduğu bilgisini aldım ve bu dilekçeyi sizden temin edebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Öğrenci Vizesi 2020 E. S. 10/06/20, 22:10
Merhabalar, Türkiye’de lise son sınıfı okuyorum. Üniversite için Finlandiya’ya giderek orada üniversite okumak niyetindeyim. Finlandiya öğrenci vizesi 2020 yılında başvurusu yapma durumumda kaç yıllık vize alabilirim? 90 günden fazla kalışlar için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Finlandiya’da okumak için başvuru esnasında ne yapmam gerekir? Finlandiya’daki üniversiteden hangi belgeleri temin etmem gerekir? Öğrenci vize başvurusuna başvurusunda belli bir gelire bütçeye sahip olmak gerekir mi? Bilgi alabilir miyim lütfen?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vizesi Ret İtirazı E. K. 10/06/20, 21:47
Selamlar, Türkiye’de herhangi bir yerde çalışmıyorum ve 2 kira gelirim mevcut. Bu şekil başvuru yaptım gelir belgelerimi sunarak. Finlandiya’ya yaptığım başvurum geri dönüş garantim bulunmadığı için ret aldı. Ve ben bu redde itiraz etmek istiyorum. Bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Finlandiya vizesi ret itirazı nasıl yapılıyor? Ret aldıktan sonra kaç gün içerinde vize reddine itiraz edebilirim? Vize ret itirazına ne kadar sürede dönüş sağlanıyor? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim, iyi günler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Çalışma Vizesi N. c. 09/06/20, 15:51
Türkiye’de herhangi bir işte çalışmıyorum ve temelli olarak Finlandiya’ya gitmek ve orada çalışmak istiyorum. Finlandiya çalışma vizesi nasıl alabilirim? Finlandiya’da çalışma için bir vize almam gerekir mi? Ailemi oraya nasıl götürebilirim? Finlandiya’ya çalışma izni almak için neler yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Ticari Vize B. E. 09/06/20, 14:59
Merhabalar, İstanbul da bir asansör firmasında makine mühendisi olarak ortalama 7 yıldır görev almaktayım. Finlandiya da çalışmakta olduğumuz bir firma tarafından makine kurulumu için davet edildim. Yalnız Finlandiya’ya yapacağım vize başvurumun ne tür başvuru olduğunu anlayamadım. İlk defa vize başvurusu yapacağım. Araştırmalarım sonucu Finlandiya ticari vize diye bir vize türü ile karşılaştım. Benim başvuru yapmam gereken vize kategorisi bu mudur? Aynı zamanda vize başvurumda şahsi ve iş yeri evrakları olarak ne tür belgeler sunmam gerekiyor? Teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Vizesi Nereden Alınır Z. K. 09/06/20, 14:07
Selamlar, 2 yıldır bir şirkette finans sorumlusu olarak çalışıyorum. Arkadaşlarımla beraber 1 ay sonrası için Finlandiya’ya turistik bir seyahat düşünüyorum. Bir arkadaşımın geçerli vizesi mevcut diğeri yeşil pasaport sahibi kendim için turistik vize başvurusunda bulunmam gerekiyor. Yalnız Finlandiya vizesi nereden alınır? sorusunu sormak istedim. Bana bu süreçte yardımcı olacak bir danışman firma ile çalışmak istiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Çalışan olarak vize başvurusu yaptığımda vize başvurusu için randevu nereden alacağım? Benim için randevu siz alabiliyor musunuz? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Finlandiya Ticari Vize Ücreti N. c. 07/06/20, 22:43
Selamlar, Finlandiya’da çalıştığımız bir firmanın daveti üzerine 3 çalışanımızı 2 ay sonra ticari amaçla Finlandiya’ya göndermek istiyoruz. Daha önce sizinle şahsi bir vize işlemim için çalışmıştık ve memnun kalmıştım. Şirket olarak da sizinle çalışmayı düşünüyoruz. Birkaç sorum olacak öncelikle Finlandiya ticari vize ücreti ne kadar? Ve ticari gidecek çalışanlarımız için şirket olarak hangi belgeleri sunmamız gerekiyor? Vize işlemleri için seyahatten ne kadar önce başvurumuzu yapmamız gerekiyor? Bilgi almak istiyorum. Teşekkürler iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle