Finlandiya Vize Başvurusu

N. L. 09/06/20, 14:35
Merhabalar, emekliyim ve Finlandiya’ya önümüzdeki ay sonu bir serginin açık arttırmasına katılım sağlayacağım. Finlandiya vize başvurusu yapmak istiyorum. Bu başvuru sürecinde doldurmam gereken başvuru formu ve diğer işlemler için danışmanlık almak istiyorum. Sormak istediğim soru Finlandiya vize başvurumda ne kadar ücret ödemem gerekecek? Ve işlem süresi ne kadar sürer? Ne kadar zaman önce evraklarımı size ulaştırmam gerekiyor? Daha önceden alınmış herhangi bir vizem yok. Vize başvuru esnasında benimde gelmem gerekir mi? Bilgi almak istiyorum. İyi günler dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Finlandiya vizesi başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri öncelikle statüsüne uygun gerekli evrak listesini eksiksiz hazırlamaları gerekmektedir. Vize başvurusu Finlandiya için statü ve gidiş amacınızın belirlenmesi ve gerekli evrak listesi için Vize Merkezi’ni arayarak mail ve sms yoluyla evrakları temin edebilirsiniz. Finlandiya için vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri aynı zamanda gerekli evrakları seyahat tarihine en az 20-25 gün önceden tarafımıza ulaştırmanız önerilmektedir. Finlandiya vizesi başvuru süreci Finlandiya Konsolosluğu'nun yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 5-15 iş günü sürmektedir. Bu süreç tamamen konsolosluğa bağlıdır. 

Vize başvurusu Finlandiya Konsolosluğu’nun süreç içerisinde ek evrak talep etme hakkı mevcuttur. Evrakların temin edilmesi, konsolosluğa ulaştırılması ve konsolosluğun iletilen evrakları değerlendirme süresi göz önüne alındığında 30 ile 60 gün arasında Finlandiya Konsolosluğu’nun pasaportunuzu tutma hakkı mevcuttur. Finlandiya için vize başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin bu süreci kolay ve eksiksiz tamamlaması adına en geç 20-25 gün önceden evrakları tarafımıza iletmiş olması gerekmektedir. Evraklar Vize Merkezi’ne iletilme durumunda online vize randevunuz alınarak vize başvuru süreciniz başlatılmış sayılmaktadır. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen vizesi olmayan başvuru sahipleri randevu günü ve saati başvuru merkezinde biyometrik parmak izi için hazır bulunmaları gerekmektedir. Size bu süreçte dış operasyon sorumlumuz eşlik edecektir.

Finlandiya vize başvurusu için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayarak gerekli güncel bilgileri alabilir işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu süreçte uzman kadromuz size yardımcı olacak ve süreçte eksiksiz başvurunuzu tamamlamanızı sağlayacaktır.

Saygılarımla

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.