Çek Cumhuriyeti Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çekya vizesi için gerekli evraklar E.G 31/05/22, 14:50
Çekya’ya bir fuar için seyahat planımız mevcut ve 2 çalışanımızı fuar standı kurmak ve fuara katılım için yollamak istiyoruz. Çekya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru için şirketimiz ve fuar için sunmamız gereken belgeleri öğrenebilir miyim? Ayrıca gidecek kişilerin her ikisi de uzun süredir bizimle çalışıyor sponsor ticari gideceği için şirketimiz olacak şirket bankasını sunmamız gerekir mi? Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya öğrenci vizesi D.E 31/05/22, 14:45
Çekya’ dan bir üniversiteden okul kabul kağıdım geldi. Üniversite 1 yılı hazırlık olmak üzere toplamda 3 yıl olacak. Çekya öğrenci vizesi için gerekli evraklar hangileridir? Başvuru sırasında şahsen başvuruda olmam gerekiyor mu? Benim yerime işlemi sizin yapma yetkiniz var mıdır? Ayrıca 2 doz aşı olunması gerektiğini duydum fakat net bir bilgi bulamıyorum. Bana bu konuda da bilgi vermenizi rica ediyorum, iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya vize randevusu F.D 31/05/22, 14:37
Çekya vize randevusu için işlem yaptırmak istiyorum. İkametgah bölgesine göre randevu alma kısmında değişiklik oluyor mu? Telefonla randevu işlemi yapılıyor mu? Bilgilendirme rica ederim kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya turistik vize H.O 31/05/22, 14:23
Çekya turistik vize için neler gerekli bana bilgi verir misiniz? Sizin danışmanlık ücretiniz ne kadardır? İyi çalışmalar kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? S.L 31/05/22, 14:00
Çek Cumhuriyetine 10 günlük ablamı ziyaret amaçlı seyahat planım var. Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? Benim şuan hesabımda 9 bin tl var yeterli mi? Herhangi bir bakiye sınırı bulunuyor mu? İnternette çok fazla bilgi var bazıları çok bakiye gösterdiği için ret bazıları az bakiyeli olduğu için ret yediğini anlatmış bloklarda çok kararsız kaldım. Bana bilgi verir misiniz bu konuda ne kadar bakiye göstermem gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, Kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? F.R 31/05/22, 13:40
Çekya’ya ticari olarak bir seyahatim söz konusu yaklaşık 1 yıldır çalışan olarak görünüyorum. Firma makine eğitimi için Çekya’ya yollamak istiyor. Çekya ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Bu formu ben nereden temin edebilirim ve siz bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Ayrıca şirket gereken belgeleri verdi bana şahsen ne hazırlamalıyım? Bu belgeleri tarafınıza ulaştırdıktan sonra randevuyu benim yerime siz mi alacaksınız? Bana ne gibi konularda yardımcı olabilirsiniz? Sizden çok acil şekilde bilgi bekliyorum, şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır? Ş.K 31/05/22, 13:36
Merhabalar, Çekya vize başvurusunda bulundum. Çekya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır? Ben emekliyim ve 10.maddeden ret yedim. Redde itirazda bulunmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz? Ret itirazını nereden nasıl yapabilirim? Neden ret almış olabilirim? İşlem süresi ne kadar sürer ret itirazlarında yeniden mi başvuru yapmam gerekiyor? Benim çok bir vaktim yok uzun sürecekse itiraz yerine yeniden bir başvuru yapmak istiyorum. Ve banka harici ne sunmalıyım? Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum 4 aydır çalışıyorum Çekya vizesi alabilir miyim? D.E 31/05/22, 13:19
Merhabalar, Çekya’ya ticari olarak bir seyahat planım var ben çalışıyorum ve çalıştığım firma tarafından Çekya’da ki bir firmaya iş görüşmesi için beni göndermek istiyor. Ben 4 aydır çalışıyorum Çekya vizesi alabilir miyim? Kısa süreli çalışan olmama bu vizede ret almama sebep olur mu? Bazı danışman firmalar kısa süreli çalışan olmam sebebi ile ret alacağımı söylüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca şirketten ve karşı firmadan almam gereken belgeler nelerdir? Bilgi rica ediyorum, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya ticari vize başvuru formu örneği G.L 31/05/22, 13:14
Çekya’da bir firma ile görüşmek adına ticari bir seyahatim söz konusu ben Türkiye’de bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Ve en yakın tarihte Çekya’ya ticari amaçlı seyahat etmek istiyorum. Çekya evrak listesinde form diye bir madde var bana yardımcı olur musunuz? Çekya ticari vize başvuru formu örneği rica edebilir miyim? Bana bu form formatını yönlendirirseniz ve çalışan olarak çalıştığım firmadan almam gereken belgeler nelerdir? İyi çalışmalar kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Sözleşmeli çalışanlara Çekya vizesi A.S 30/05/22, 16:21
Merhabalar,Çekya turistik bir seyahat planım olacak. Daha önceden hiç schengen vizem yok ve ben sgklı çalışan değilim. Fakat bir firmada sözleşmeli çalışıyorum. Sözleşmeli çalışanlara Çekya vizesi başvurusu yapılabilir mi? Ben başvuru esnasında sözleşmeli çalışan olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Son olarak ben başvuru yapsam yaklaşık ne kadar sürede vizem sonuçlanır? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya ticari vizesi için otel uçak lazım mı? A.B 30/05/22, 16:15
Önümüzdeki ay sonu gibi ticari bir seyahat planım var. Fakat otel ve uçak rezervasyonları istendiğini duydum. Bunları almak zorunda mıyım? Ben başvuru yapacağım fakat henüz randevu bile almadım. Ne zamana otel uçak yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Çekya ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Neye göre otel uçak yapmalıyım bu belgeler satın alınmama durumunda bana sorun teşkil eder mi? Bilgi rica ediyorum, Kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? A.Ö 30/05/22, 16:08
Çekya’ya önümüzdeki ay sonu ticari bir seyahatim olacak evraklarım davetim geldi. Fakat mail çıktısı olarak aldım. Ben işverenim ve yaklaşık 4 yıldır şirketim aktif olarak çalışıyor. Çekya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Başvuru esnasında hangi belgeleri sunmam gerekiyor? Gerekli evraklar hakkında bilgi rica ediyorum. Ayrıca başvuru formu ve randevu işlemlerinde yardımcı oluyor musunuz? Bilgi rica edebilir miyim? Teşekkürler. İyi çalışmalar kolay gelsin
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? D.Ğ 30/05/22, 15:58
Çekya’ya ticari vize başvurusunda bulunduk fakat başvurumuz reddedildi. Çekya ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? Bizim seyahatimiz yaklaşık 2 ay sonra itiraz etme durumumuzda yetişip yetişmeyeceğini bilemediğim için size yazıyorum. Bana ne önerirsiniz tekrar bir başvuru için vaktim var mıdır? Ya da itiraz mı etmeliyim? Danışmanlık talep ediyorum, Kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ticari vize ile Çekya'da çalışabilir miyim? G.L 30/05/22, 15:10
Çekya’da çalıştığımız bir firmadan çalıştığım firmaya davetiye geldi ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. Fakat ben Çekya’ya bu firma ile iş görüşmesine diye gidecek olsam da orada bir makinanın montajı için çalışacağım ve bu yaklaşık makinanın kurulumu montajı vs. yaklaşık 4 ay gibi bir süre orada kalmayı planlıyorum. Ticari vize ile Çekya’da çalışabilir miyim? Ticari vize ile Çekya’da çalışmam bana herhangi sorun yaratır mı? Çalışma onayının gelmesi biraz uzun süreceği söylendi bu sebeple çalışma iznine başvuru yapamıyorum. Bana bu konuda destek sağlamanızı rica ediyorum. Aynı zamanda Çekya randevu sistemi kapalı ve randevu almak çok mümkün olmuyor tarafıma bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek A.E 30/05/22, 14:58
Çekya’dan pandemiden önce alınmış 3 yıllık bir vizem mevcut fakat pandemi dolayısı ile ben Çekya’ya hiç giriş yapamadım. Çekya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek sorun teşkil eder mi? Bu vize ile ilk benim Çekya’ya giriş yapmam gerektiği söylendi Lakin benim önümüzdeki ay sonu gibi Hollanda’ya turist amaçlı bir seyahatim var belki daha sonra Çekya’ya seyahat edebilirim. Ama önceliğim Hollanda olacak bu vize ile sorun çıkar derseniz ben Hollanda vize başvuruşumu yapmam gerekecek? Başvurumu nasıl yapabilirim sizden bilgi ve danışmanlık talep ediyorum. Kolay gelsin, iyi günler.
Cevabı Görüntüle