Çek Cumhuriyeti Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Çekya Vize Başvurusu S. Önder 26/03/20, 18:10
Çekya vize başvurusu yaptıktan sonra tahmini ne kadar süreli vize veriyor? Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti 2020 S. Gürpınar 25/03/20, 19:53
Merhaba. Çek Cumhuriyeti vize ücreti 2020 yılı için kaç para ödeniyor? Hangi belgeler hazırlanacak?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti vize reddi A. Solak 06/04/20, 14:20
Merhabalar, birçok ülkeden vizem olmasına rağmen şahsen turistik olarak yaptığım başvuruma cevaben Çek Cumhuriyeti vize reddi aldım. Vize reddi aldığım Çek Cumhuriyeti’nden tekrardan başvuru yapabilir miyim? Bu kararı sicilimden sildirmem gerekli mi? Neden bu şekilde sonuçlandığını nasıl anlarım? Mağdur durumdayım vize almamı sağlayacak ne var ise sizlerden talep etmekteyim. Saygılarımla, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları 2020 H. Yüksekdağ 27/03/20, 11:52
Merhaba, 3 yıl önce Çek Cumhuriyeti’ne Schengen vizesiyle gitmiştim ancak vizem bitti ve tekrar vize alacağım. Çek cumhuriyeti vize evrakları 2020 yılında değişti mi? Hangi güncel evrakları hazırlamak gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri b. şeker 18/06/18, 09:47
Merhabalar, Çek cumhuriyeti vize işlemleri sırasıyla nelerdir? Ben ve nişanlım özel bir kurumda bilgisayar mühendisliği görevinde 1 yıldır çalışmaktayız. Önümüzde yaz evlenip balayı tatilimiz için Çek Cumhuriyetin ’e seyahat etmek istiyoruz. Bazı yerlerden okuduğuma istinaden sgk lı olarak ne kadar bir süre çalışmışlığımız olması önemlidir? Bu olumsuz bir sebep yaratır mı? Çok fazla söylenti var ve kafamız karışıyor. İlk kez yurt dışına seyahat edeceğiz. Konu ile ilgili kapsamlı yardımlarınızı rica ediyoruz. Banka hesap dokümanlarımızda minimum ne kadar göstermek zorundayız? Uçak, Otel ve Sigortalarımızı sizin tarafınızdan sağlayabilir miyiz? Konsolosluğa mı gitmeliyim yoksa danışmanlık alırsam daha mı rahat ilerlerim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek cumhuriyeti VIP vizesi Berna.O 23/04/20, 20:20
İyi günler, kısa bir süre içinde 3 öğrenci arkadaşı ve Çek Cumhuriyeti seyahati planladık. En hızlı biçimde vizemizi alıp seyahatimize gitmek istiyoruz biletlerimizi ve otellerimizi satın aldık. Öncelikle öğrenci olarak nelere dikkat etmeliyiz. 2. Si ve en önemlisi VIP hizmet almak istiyoruz Çek Cumhuriyeti VIP vizesi işlemleri var mı? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti vatandaşlık H. Güçlü 07/04/20, 10:06
Merhaba sayın yetkili, ben Çek Cumhuriyeti vatandaşı ile evliyim. Çek Cumhuriyeti vatandaşlık işlemleri ile ilgili işlemlerimin başlamasını istiyorum. Başvurumu Türkiye’den mi yoksa Çekya’dan mı yapmalıyım? Çek Vatandaşlığının bana ne gibi bir getirisi olacaktır? Bu süreçte sizden destek alabilir miyim? Süreç ile ilgili bilginiz var mıdır? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti Oturum İzni E. Kal. 06/04/20, 16:46
Merhaba, Çek Cumhuriyeti oturum izni için hangi şartları yerin getirmek lazım? Benim çalışma vizesine ihtiyacım bulunmaktadır. Çek kökenli bir firmada hizmet veriyorum. Çek Cumhuriyeti’ndeki ayağında çalışmak üzere uzun süreli oturma ve çalışma vizesine ihtiyacım bulunmaktadır. İşlemler nasıl ilerlemektedir? Uzun sürüyor mu?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çek Cumhuriyeti ticari vize E. Bahtiyar 06/04/20, 12:00
Merhaba, teknisyen olarak özel bir şirkette çalışıyorum. Çek Cumhuriyeti’nden gelen bir davet üzerine şirketim ile birlikte uluslararası bir fuara katılacağız. Çek Cumhuriyeti ticari vize mi almam gerekiyor? 2 aydır çalışıyorum bir dezavantajım olur mu? Turistik vize ile farkı var mıdır? Aralıkta olacak olan fuar için mayıs ayında başvuru yapabilir miyim? Nelere dikkat etmemiz gereklidir?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çek Cumhuriyeti turistik vize E. ÇİNKILIÇ 03/04/20, 13:01
Merhabalar, daha öncesinde İtalya, Amerika ve İngiltere seyahatlerim oldu. Bunların hepsi ailem ile ve ticari seyahatlerdi. Şuan da ise Çek Cumhuriyeti turistik vize işlemlerim olacak. Başvuruya ilişkin tam anlamıyla nelere dikkat etmeliyim ve hangi evrakların hazırlığı konusunda sizlerden yardım alabilirim? Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çek Cumhuriyeti Schengen C. ARSLAN 03/04/20, 11:34
Merhaba sayın yetkili, Avrupa’ya ticari bir görüşme yapmak adına Çek Cumhuriyeti’ne gitmem gereklidir. Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi ile giriş yapılan ülkeler arasında mıdır? Giriş için gereken şartlar nelerdir? Ülkeden ülkeye değişen evraklar olması nedeni ile bir yardım almadan başvurumu yapmak istemiyorum. Vize sektöründe tecrübeli olduğunuzu araştırdım. Bu nedenle sizler ile çalışmak istiyorum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Prag Çek Cumhuriyeti vize A. CEMİL 02/04/20, 14:05
Merhabalar Vize Merkezi, Prag Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için direkt konsolosluk Schengen vize başvurularını kabul ediyor mu? Bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisiyim ve adıma gelen bir davet üzerine Çek Cumhuriyeti vizesi almam gereklidir. Bundan sonrasında da birçok seyahatim olacaktır. Sizlerden nasıl bir destek alabilirim? Gözlemlediğim kadarı ile çevremden aldığım yorumlara ilişkin tecrübeli ve profesyonel yardımınız ile başvurumla ilgili danışmanlık hizmetinizi istiyorum? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Prag Turist Vizesi E. ÇAMURLU 02/04/20, 12:14
Merhabalar, Çek Cumhuriyeti Prag şehrine kısa süreli turistik bir seyahat etmeyi planlıyorum. Prag turist vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar ve çizilmesi gereken yol nedir? Öğrenciyim ve erkek arkadaşım ile seyahat edeceğim onun hali hazırda geçerli vizesi var kendisinden almam gereken bir evrak var mı? Çek cumhuriyeti vizesi için konsolosluk genelde sorun çıkarıyor mu? Ücretler ve işlemler hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çekya Vize S. Küçük 25/03/20, 18:40
Merhaba. Çekya vize başvurusu yapmak istiyorum. İlk kez başvuru yapacağım için belgeler konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Freelance çalışanlara Çek cumhuriyeti vizesi S. S. 22/04/20, 14:55
Merhaba, ben yazarım ve freelance olarak hayatımı geçindiriyorum. Freelance çalışanlara Çek Cumhuriyeti vizesi kültürel bir kitap fuarına katılmak istiyorum vize almam ne kadar mümkün? Öncesinde bir Avrupa ve Amerika vizem var Çek Cumhuriyeti Serbest çalışanlara yaklaşımı nasıl ve nasıl bir dosya hazırlayabiliriz beraber? Ordu’da ikamet ediyorum başvurumu nereden yapabiliriz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle