• Ev Hanımlarına Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi
  ç. işçi, 22 Ara 2022, 19:59

  Merhaba, ben Prag’da yaşıyorum. Eşimin işi dolayısıyla buraya taşındık. Annem ve babam ziyaretime gelmek istiyorlar. Babam esnaf, annem ev hanımı. Konsolosluğun sitesinde aile ziyareti gibi bir vize tipi yok. Hangi evraklara ihtiyaçları var biraz kafam karıştı açıkçası. Ev Hanımlarına Çek Cumhuriyeti aile ziyareti vizesi için nasıl ilerlemeliyiz? Eşim bir davet mektubu yazacak, ailem kendi masraflarını karşılayacak seyahat için biz sadece davet göndereceğiz. Davet mektubu nasıl olmalı, bu durumda ihtiyaçları olan belgeler neler yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya vizesi için gerekli evraklar
  E.G, 31 May 2022, 14:50

  Çekya’ya bir fuar için seyahat planımız mevcut ve 2 çalışanımızı fuar standı kurmak ve fuara katılım için yollamak istiyoruz. Çekya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru için şirketimiz ve fuar için sunmamız gereken belgeleri öğrenebilir miyim? Ayrıca gidecek kişilerin her ikisi de uzun süredir bizimle çalışıyor sponsor ticari gideceği için şirketimiz olacak şirket bankasını sunmamız gerekir mi? Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya öğrenci vizesi
  D.E, 31 May 2022, 14:45

  Çekya’ dan bir üniversiteden okul kabul kağıdım geldi. Üniversite 1 yılı hazırlık olmak üzere toplamda 3 yıl olacak. Çekya öğrenci vizesi için gerekli evraklar hangileridir? Başvuru sırasında şahsen başvuruda olmam gerekiyor mu? Benim yerime işlemi sizin yapma yetkiniz var mıdır? Ayrıca 2 doz aşı olunması gerektiğini duydum fakat net bir bilgi bulamıyorum. Bana bu konuda da bilgi vermenizi rica ediyorum, iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya vize randevusu
  F.D, 31 May 2022, 14:37

  Çekya vize randevusu için işlem yaptırmak istiyorum. İkametgah bölgesine göre randevu alma kısmında değişiklik oluyor mu? Telefonla randevu işlemi yapılıyor mu? Bilgilendirme rica ederim kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya turistik vize
  H.O, 31 May 2022, 14:23

  Çekya turistik vize için neler gerekli bana bilgi verir misiniz? Sizin danışmanlık ücretiniz ne kadardır? İyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı?
  S.L, 31 May 2022, 14:00

  Çek Cumhuriyetine 10 günlük ablamı ziyaret amaçlı seyahat planım var. Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? Benim şuan hesabımda 9 bin tl var yeterli mi? Herhangi bir bakiye sınırı bulunuyor mu? İnternette çok fazla bilgi var bazıları çok bakiye gösterdiği için ret bazıları az bakiyeli olduğu için ret yediğini anlatmış bloklarda çok kararsız kaldım. Bana bilgi verir misiniz bu konuda ne kadar bakiye göstermem gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  F.R, 31 May 2022, 13:40

  Çekya’ya ticari olarak bir seyahatim söz konusu yaklaşık 1 yıldır çalışan olarak görünüyorum. Firma makine eğitimi için Çekya’ya yollamak istiyor. Çekya ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Bu formu ben nereden temin edebilirim ve siz bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Ayrıca şirket gereken belgeleri verdi bana şahsen ne hazırlamalıyım? Bu belgeleri tarafınıza ulaştırdıktan sonra randevuyu benim yerime siz mi alacaksınız? Bana ne gibi konularda yardımcı olabilirsiniz? Sizden çok acil şekilde bilgi bekliyorum, şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır?
  Ş.K, 31 May 2022, 13:36

  Merhabalar, Çekya vize başvurusunda bulundum. Çekya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır? Ben emekliyim ve 10.maddeden ret yedim. Redde itirazda bulunmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz? Ret itirazını nereden nasıl yapabilirim? Neden ret almış olabilirim? İşlem süresi ne kadar sürer ret itirazlarında yeniden mi başvuru yapmam gerekiyor? Benim çok bir vaktim yok uzun sürecekse itiraz yerine yeniden bir başvuru yapmak istiyorum. Ve banka harici ne sunmalıyım? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 4 aydır çalışıyorum Çekya vizesi alabilir miyim?
  D.E, 31 May 2022, 13:19

  Merhabalar, Çekya’ya ticari olarak bir seyahat planım var ben çalışıyorum ve çalıştığım firma tarafından Çekya’da ki bir firmaya iş görüşmesi için beni göndermek istiyor. Ben 4 aydır çalışıyorum Çekya vizesi alabilir miyim? Kısa süreli çalışan olmama bu vizede ret almama sebep olur mu? Bazı danışman firmalar kısa süreli çalışan olmam sebebi ile ret alacağımı söylüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca şirketten ve karşı firmadan almam gereken belgeler nelerdir? Bilgi rica ediyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vize başvuru formu örneği
  G.L, 31 May 2022, 13:14

  Çekya’da bir firma ile görüşmek adına ticari bir seyahatim söz konusu ben Türkiye’de bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Ve en yakın tarihte Çekya’ya ticari amaçlı seyahat etmek istiyorum. Çekya evrak listesinde form diye bir madde var bana yardımcı olur musunuz? Çekya ticari vize başvuru formu örneği rica edebilir miyim? Bana bu form formatını yönlendirirseniz ve çalışan olarak çalıştığım firmadan almam gereken belgeler nelerdir? İyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Sözleşmeli çalışanlara Çekya vizesi
  A.S, 30 May 2022, 16:21

  Merhabalar,Çekya turistik bir seyahat planım olacak. Daha önceden hiç schengen vizem yok ve ben sgklı çalışan değilim. Fakat bir firmada sözleşmeli çalışıyorum. Sözleşmeli çalışanlara Çekya vizesi başvurusu yapılabilir mi? Ben başvuru esnasında sözleşmeli çalışan olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Son olarak ben başvuru yapsam yaklaşık ne kadar sürede vizem sonuçlanır? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vizesi için otel uçak lazım mı?
  A.B, 30 May 2022, 16:15

  Önümüzdeki ay sonu gibi ticari bir seyahat planım var. Fakat otel ve uçak rezervasyonları istendiğini duydum. Bunları almak zorunda mıyım? Ben başvuru yapacağım fakat henüz randevu bile almadım. Ne zamana otel uçak yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Çekya ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Neye göre otel uçak yapmalıyım bu belgeler satın alınmama durumunda bana sorun teşkil eder mi? Bilgi rica ediyorum, Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  A.Ö, 30 May 2022, 16:08

  Çekya’ya önümüzdeki ay sonu ticari bir seyahatim olacak evraklarım davetim geldi. Fakat mail çıktısı olarak aldım. Ben işverenim ve yaklaşık 4 yıldır şirketim aktif olarak çalışıyor. Çekya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Başvuru esnasında hangi belgeleri sunmam gerekiyor? Gerekli evraklar hakkında bilgi rica ediyorum. Ayrıca başvuru formu ve randevu işlemlerinde yardımcı oluyor musunuz? Bilgi rica edebilir miyim? Teşekkürler. İyi çalışmalar kolay gelsin

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz?
  D.Ğ, 30 May 2022, 15:58

  Çekya’ya ticari vize başvurusunda bulunduk fakat başvurumuz reddedildi. Çekya ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? Bizim seyahatimiz yaklaşık 2 ay sonra itiraz etme durumumuzda yetişip yetişmeyeceğini bilemediğim için size yazıyorum. Bana ne önerirsiniz tekrar bir başvuru için vaktim var mıdır? Ya da itiraz mı etmeliyim? Danışmanlık talep ediyorum, Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Çekya'da çalışabilir miyim?
  G.L, 30 May 2022, 15:10

  Çekya’da çalıştığımız bir firmadan çalıştığım firmaya davetiye geldi ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. Fakat ben Çekya’ya bu firma ile iş görüşmesine diye gidecek olsam da orada bir makinanın montajı için çalışacağım ve bu yaklaşık makinanın kurulumu montajı vs. yaklaşık 4 ay gibi bir süre orada kalmayı planlıyorum. Ticari vize ile Çekya’da çalışabilir miyim? Ticari vize ile Çekya’da çalışmam bana herhangi sorun yaratır mı? Çalışma onayının gelmesi biraz uzun süreceği söylendi bu sebeple çalışma iznine başvuru yapamıyorum. Bana bu konuda destek sağlamanızı rica ediyorum. Aynı zamanda Çekya randevu sistemi kapalı ve randevu almak çok mümkün olmuyor tarafıma bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  A.E, 30 May 2022, 14:58

  Çekya’dan pandemiden önce alınmış 3 yıllık bir vizem mevcut fakat pandemi dolayısı ile ben Çekya’ya hiç giriş yapamadım. Çekya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek sorun teşkil eder mi? Bu vize ile ilk benim Çekya’ya giriş yapmam gerektiği söylendi Lakin benim önümüzdeki ay sonu gibi Hollanda’ya turist amaçlı bir seyahatim var belki daha sonra Çekya’ya seyahat edebilirim. Ama önceliğim Hollanda olacak bu vize ile sorun çıkar derseniz ben Hollanda vize başvuruşumu yapmam gerekecek? Başvurumu nasıl yapabilirim sizden bilgi ve danışmanlık talep ediyorum. Kolay gelsin, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya'dan ev aldım turistik vize nasıl alırım?
  G.L, 30 May 2022, 14:54

  Kızım Çekya’ya yaklaşık 12 sene önce evlenerek gitti ben kızımın vasıtası ile Çekya’dan ev aldım turistik vize nasıl alırım? Uzun süreli bir vize almak için ne gibi belgeler sunmam gerekir? Ben emekliyim ve eşim ile başvuruda bulunacağız eşimde emekli ne gibi belgeler sunmalıyız? Ayrıca kızımdan davet gelecek ve bu davet ile beraber oradan aldığım tapuyu göstermem bana yarar sağlar mı? Ben gittiğimde evimde kalacağım nasıl bir yol izlemem gerekir? Bilgi rica ediyorum, evraklarımı tarafınıza ulaştıracağım iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  R.T, 30 May 2022, 14:49

  Çekya’da bir firma ile yaklaşık 5 yıldır aktif olarak çalışıyoruz. Ben Türkiye’de işverenim Çekya’daki firma ile sık sık çalışma durumumuz söz konusu olma sebebi ile Çekya’dan ev aldım ticari vize nasıl alırım. Bu şekilde hiç başvuru yapmamıştım. Ayrıca Çekya’ya firma çalışanlarım gittiğinde ben bu evde kalacağız. Benim öncesinde bir vize başvurusunda bulunma niyetim var bu evi göstererek başvuru yapmak istiyorum. 5 yıllık bir vize alabilme durumum olur mu devamlı uğraşmak istemiyorum. Bana nasıl bir yardımınız olabilir? Ben başvuru yapmak istiyorum size arkadaşım vasıtası ile yazıyorum. Sizi bana arkadaşım önerdi bilgi danışmanlık rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelancer çalışıyorum SGK yok Çekya turistik vize alabilir miyim?
  J.Ş, 30 May 2022, 14:34

  Ben Türkiye’de tasarım uzmanı olarak 3 firmada aktif olarak çalışıyorum. Çalıştığım bir firma kurumsal olma sebebi ile aramda 1 yıllık iş sözleşmesi bulunuyor. Freelancer çalışıyorum SGK yok Çekya turistik vize alabilir miyim? Bu iş sözleşmesi noter onaylı ve bu sözleşme vize başvurumda işe yarar mı? İş sözleşmesi ile birlikte hangi belgeleri sunmam gerekir? Bana bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Çekya turistik vize nasıl alabilirim?
  A.R, 30 May 2022, 13:53

  Çekya’ya turistik bir seyahatim olacak. Acil Çekya turistik vize nasıl alabilirim? Benim seyahatim acil sebebi ise Çek’da bir iş görüşmem olacak ve kabul edilirse oradan çalışma iznine başvuru yapılacak ve bende Türkiye’de oturum iznine başvuru yapacağım. Ama bunun öncesi benim iş görüşmesi için Çekya’ya gitmem gerekiyor. Sizden gerekli evraklar ve işlem süresi hakkında bilgi rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirketimin temsilciliğini kurdum Çekya'da oturum nasıl alırım?
  F.K, 30 May 2022, 12:50

  Çekya’da şirketimin temsilciliğini kurdum Çekya’da oturum nasıl alırım? Ben yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de firma sahibiyim ve geçen sene Çekya’da temsilciliğimi kurdum. Devamlı gelip gitmem gerekiyor ve her seferinde vize başvurusu yapmak oldukça zorlu ve uzun sürüyor. Sizden ricam bu oturum hakkında ne yapmam gerektiği ile alakalı danışmanlık rica ediyorum. Başvuru esnasında hangi belgeleri sunmalıyım? Ve işlemlerimi sizin kanalınız ile gerçekleştirebilir miyim? Bilgi ve danışmanlık rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  S.C, 30 May 2022, 12:42

  Çekya’dan gelen bir davetiyem mevcut bu seyahatte yanımda 19 yaşındaki kızımı da götürmek istiyorum. Çekya ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? Bu başvuru esnasında Davetiyeyle birlikte karşıdaki firmadan almam gereken belge var mı? Bu davetle kızımı da ticari olarak götürebilir miyim? Bu arada kızım öğrenciliği devam ediyor. 15 günlük tatilde bana eşlik etmesi hem de karne hediyesi olarak onu da götüreceğim bu konuda ne yapabiliriz? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya şoför vizesi ret geldi
  D.Z, 30 May 2022, 12:36

  Çekya’ya şoför vizesi başvurusunda bulundum. Çekya şoför vizesi ret geldi sebebini bilmiyorum bana bir ret kağıdı verildi itiraz hakkımın olduğu söylendi. Çalıştığım firma ise bu itirazda bulunmamı söyledi ama durum çok karışık itirazı nereye yapmam gerekiyor? Bu konuda siz bana danışmanlık sağlayabilir misiniz? İtiraz durumlarında işlem süresi ne kadar olur? Detaylı bilgi ve danışmanlık rica ediyorum. Benim vizeyi en kısa sürede alıp gitmem gerekiyor. Bilgi alabilirsem çok sevinirim, teşekkürler. İyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya uzun süreli şoför vizesi almak
  G.L, 30 May 2022, 12:25

  Çekya uzun süreli şoför vizesi almak için hangi belgeleri sunmam gerekiyor? Ben Türkiye’de bir nakliye firmasında şoför olarak çalışıyorum. Önceden Macar Almanya’dan alınmış şoför vizelerim mevcut şimdide Çekya’dan vize almam gerekiyor. İşlem süresi ve evrak hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Uzun alabilmek için ne yapmam gerekiyor? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  H.M, 30 May 2022, 12:19

  Çekya’dan aldığım bir ticari vizem mevcut Çekya’ya önümüzdeki ay giriş yapacağım. Daha sonra ki seyahat planım Almanya turistik olarak seyahat edeceğim Çekya dan almış olduğum 3 yıllık vizem var. Çekya ticari vize ile Almanya’ya gitmek sorun yaratır mı? Yoksa tekrar Almanya vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Pandemi koşulları sebebi ile herhangi bir pcr testi zorunluluğu veya karantina uygulanıyor mu? Almanya Çekya için bilgi rica edebilir miyim Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya turistik vize dilekçesi nasıl yazılır?
  K.M, 30 May 2022, 09:37

  Çekya’ya turistik bir seyahatim söz konusu fakat Çekya turistik vize dilekçesi nasıl yazılır hakkında herhangi bir fikrim yok başvuru esnasında bu dilekçe zorunlu mudur? Başvuruda sunmam gereken bu dilekçeye ne gibi bilgiler yazmam gerekiyor? Ben çalışanım ve şirketten bu dilekçeye ne yazmaları gerektiğini soruyorlar bu konuda bilgi rica edebilir miyim? Son olarak danışmanlık ücretiniz nedir işlemlerimi sizle yapma durumumda ek size ödeyeceğim ücret ne olacak? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya turistik vize harcı nereye yatırılır?
  E.L, 30 May 2022, 09:21

  Çekya’ya abimi görmek hem de turistik amaçlı seyahat etmek istiyorum. Abim orada öğrenci ve davet yollayamıyor zaten evin de müsait olmadığı için otelde kalacağım. Ben öğrenciyim sponsorum babam olacak babam emekli başvuruda ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor? Ayrıca Çekya turistik vize harcı nereye yatırılır? Başvuru esnasında mı yoksa banka havalesi ile yatırmam gerekiyor? Bu konuda bilgi rica ediyorum, kolay gelsin güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Araç ile Çekya turistik seyahat vizesi
  B.G, 30 May 2022, 09:08

  Çek Cumhuriyetine araçla seyahat etmek istiyorum. Araç ile Çekya turistik seyahat vizesi başvurularında vize başvurumu nereden yapmam gerekir. Başvurum için araçla seyahatimi belgelemek için hangi belgeleri sunmam gerekiyor? Ayrıca başvurum esnasında benim başvuruda bulunmam gerekecek mi? Ben Çek Cumhuriyetinde 4 gün kalıp oradan Almanya’ya geçeğim 2 günde Almanya’da kaldıktan sonra Türkiye’ye döneceğim. Başvurumu gene de Çekyada’dan mı yapmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya uzun süreli vize nasıl alınır?
  G.Ş, 30 May 2022, 09:00

  Çekya’ya arkadaşımın daveti üzerine seyahatim söz konusu Fakat ben yaklaşık 3 ay kalmak istiyorum. Ama daha önceden aldığım vizeler var 2 tane ve her ikisi de 30 günlük verdi bana Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Çekya uzun süreli vize nasıl alınır? Benim daha uzun vize almam için ne yapmam gerekiyor? Ben yaklaşık 2 senedir bir firmada finans sorumlusu olarak çalışıyorum ve banka dökümüm gayet iyi benim vize başvurusu yaparken bankamda ne kadar miktar sunmam gerekiyor? Sunduğum bakiye 70 bin civarı yetersiz ise daha da yükseltebilirim. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çekya acil vize hattı
  E.L, 30 May 2022, 08:55

  Yaklaşık 1 aydır Çekya için vize başvurusunda bulunmak adına randevu bulamıyorum. Çekya başvuru merkezini aradığımda randevunun bulunmadığını ve Durum acil ise Konsolosluk ile görüşmem gerektiğini söylediler. Çekya acil vize hattı mevcut mudur? Benim vize başvurum biraz acil Çekya’da kız arkadaşım bulunuyor ve bir ameliyata girecek önümüzdeki ay yanında olmak ve ona destek olmak istiyorum. Bu bağlamda en acil şekilde Çekya’dan vize başvurusu nasıl ve nereden yapmam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Çek Cumhuriyeti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp