Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı?

 • S.L 31 May 2022, 14:00
  Çek Cumhuriyetine 10 günlük ablamı ziyaret amaçlı seyahat planım var. Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? Benim şuan hesabımda 9 bin tl var yeterli mi? Herhangi bir bakiye sınırı bulunuyor mu? İnternette çok fazla bilgi var bazıları çok bakiye gösterdiği için ret bazıları az bakiyeli olduğu için ret yediğini anlatmış bloklarda çok kararsız kaldım. Bana bilgi verir misiniz bu konuda ne kadar bakiye göstermem gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, Kolay gelsin.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 31 May 2022, 14:00

  Merhabalar;

  Çekya turistik vizesi banka hesabı Konsolosluk tarafından oldukça dikkat edilen bir durumdur. Yüklü miktarların girişleri Konsolosluğun vizeyi reddine sebebiyet verir. Eğer yüklü miktarda bakiye yatırılma durumunda mutlaka yatırılan tutarın gelir kaynağı belirtilmiş olması gerekmektedir. Örneğin; Satılan ev ve araç için mutlaka satış sözleşmesi sunulması gerekir. Çekya turistik vizesi bankada olması gereken para kişinin seyahat tarihlerine göre yeterli miktarda olması gerekmektedir. 10 günlük bir seyahat için bankanızda bulundurduğunuz 10-15 bin TL uygun bir miktardır. Başvuru esnasında banka dökümünüz ile beraber gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha önce birikmiş ve bakiyesi yüksek olan bankalar redde sebebiyet vermemektedir yüklü ve ani yatırım yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca mutlaka aylık net bir geliriniz olması gerekir. Öğrenci veya çalışmama durumunuzda mutlaka 1.derece akraba aile bireyi sponsorluğu zorunlu tutulmaktadır. Aksi takdirde ret olasılığı kaçınılmaz olmakla birlikte redde sebebiyet vereceğini unutmamanız gerekmektedir.

  Çekya turistik vizesi banka hesabı minimum 7000 TL bakiyeli olması gerekmektedir. Banka dökümünde birden yüklü miktarların yatırılması o tutarın gelir kaynağını kanıtlayamama durumunuzda redde sebebiyet vermektedir. Yatırılan miktar yüksek meblağ ise mutlaka gelir kaynağı belgelenmelidir. Çekya turistik vizesi bankada olması gereken para minimum bazda 7.000 TL olarak Konsolosluk talep etmektedir.

  Çekya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? Gibi soru ve sorunlarınıza detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilir veya çağrı merkezi 0212 970 05 28 numaralı telefondan destek olmak için sizi bekliyor olacaklar.

  Saygılarımla.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp