Çekya vizesi için gerekli evraklar

E.G 31/05/22, 14:50
Çekya’ya bir fuar için seyahat planımız mevcut ve 2 çalışanımızı fuar standı kurmak ve fuara katılım için yollamak istiyoruz. Çekya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru için şirketimiz ve fuar için sunmamız gereken belgeleri öğrenebilir miyim? Ayrıca gidecek kişilerin her ikisi de uzun süredir bizimle çalışıyor sponsor ticari gideceği için şirketimiz olacak şirket bankasını sunmamız gerekir mi? Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Çekya vize için gerekli evraklar başvuru sahibinin gidiş amacı ve yaptığı iş ile alakalı olarak farklılık göstermektedir. Çekya vize için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru olarak sunulması gerekmektedir. Yanlış veya yalan beyan vizenizin ret olması ile sonuçlanacağından başvuru formunu doldururken veya dosyanızı hazırlarken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Yapılan hata ve yanlış dosyanızın ret alması ve seyahatinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelmekle beraber bir sonraki vize başvurularınızda sorun teşkil edebilmektedir.

Çekya vizesi için gereken belgeler

B-Şirket Evrakları

  • Şirket yazısı Antetli kaşeli kağıda yetkili imzalamalıdır.
  • Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi 1 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
  • Maaş bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)
  • C-Çekya'dan İstenen Evraklar
  • Ticari davetiye (Çekya'daki şirketin antetli kağıdına, adres, iletişim bilgileri, kalış süresini belirten kaşeli, imzalı)
  • Davet eden kişinin Çekya pasaportu veya  Çekya  oturum izninin fotokopisi

Çekya  vizesi için gerekli belgeler eksiksiz ve tam olmalıdır. Çekya’ya seyahat ederken 2 doz aşı zorunluluğu bulunmakla birlikte 2.dozun üzerinden minimum 15 gün geçmiş olması gerekir.

Çekya’ya girişlerde herhangi bir karantina bulunmamaktadır. Karantina olmamakla birlikte seyahatte aşı veya pcr gibi bilgileri güncel olması bakımından uçuş firmanızdan veya Konsolosluklardan almanız gerekmektedir. Güncellenen bilgilere en kolay bu şekilde ulaşabilirsiniz veya özel izin ile uçabilirsiniz. Durumunuzu Konsolosluklara bildirerek daha kolay çözüm yolu bulabilirsiniz.

Çekya vizesi için gerekli evraklar için detaylı bilgi için Vize Merkezi 0212 970 05 28 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilir gerekli doküman ve evrak listesi için bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla iyi günler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.