Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 67

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Trabzon şubesine hoş geldiniz.

Türkiye Vize Merkezi olarak, başvuru sahiplerine ikamet izni, çalışma izni, vatandaşlık işlemleri ve Türkiye vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunarak faaliyet göstermekteyiz. Bu sayfa başvuru işlemlerini Trabzon’dan gerçekleştirmek isteyen kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Yazının devamında Trabzon’dan e-vize nasıl alınır, ikamet izni, çalışma izni ya da vatandaşlık başvuruları nasıl yapılır gibi konulardan bahsedilmiştir. Başvuru yapmadan önce sayfayı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan herhangi bir konuda yardım almak ve Vize Merkezi uzmanları eşliğinde başvuruda bulunmak için +90 850 460 17 67 numaralı hattı arayabilir veya trabzon@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

Trabzon E-Vize Nasıl Alınır?

Türkiye’ye seyahat ederken vizeden muaf olmayan yabancıların, geçerli bir vize ile seyahat etmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin vize uygulamalarından biri de e-vize uygulamasıdır. Ülkemize turistik ya da ticari amaçlı seyahat edecek yabancılara verilmektedir. Başvurular internet üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. E-vize için belirli ülkelerin vatandaşları başvuru yapabilir. Başvuru sahibinin e-vize uygunluğu ve vize bilgileri uyruğuna göre belirlenmektedir. Tek giriş/ müteaddit giriş, kalış süresi ve vize ücretleri için başvuru sahibinin uyruğunu sisteme belirtmek gerekmektedir. Başvuru genellikle 2 gün içerisinde sonuçlanır.

Trabzon’dan Türkiye vizesi almak isteyen kişilerin, başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için pasaport taramasını trabzon@vizemerkezi.com adresine iletmeleri yeterli olacaktır. Başvuruda gerekli diğer evraklar için +90 850 460 17 67 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcilerine ulaşarak evrak listesi talep edebilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan sonra tarafınıza e-mail yoluyla iletilmektedir. Türkiye’ye giriş yaparken e-vize çıktınızı yanınızda bulundurmanız son derece önemlidir.

Trabzon İkamet İzni Nasıl Alınır?

Yabancılara vize süresi dışında Türkiye’de ikamet etme hakkı tanıyan izindir. İkamet izin belgesinin düzenlenebilmesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Trabzon ikamet izni başvurularının başlatılabilmesi için Vize Merkezi uzmanları başvuru sahibine çevrimiçi kayıt oluşturmaktadır. Çevrimiçi kayıt tamamlandıktan sonra randevu alınarak, diğer başvuru işlemleri randevu gününe kadar uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Randevu günü evrakların ibraz edilmesi ile başvuru tamamlanır.

Başvuru yapmadan önce başvuru türünün doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. İkamet izni Trabzon başvuru türleri şu şekildedir;

 1. Kısa Dönem İkamet İzni
 2. Uzun Dönem İkamet İzni
 3. İnsani İkamet İzni
 4. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. Aile İkamet İzni

Başvuru türünüzü öğrenmek için +90 850 460 17 67 numaralı hattan ve trabzon@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Trabzon Kısa Dönem İkamet İzni

Trabzon oturma izni başvuru türlerinden biri olan kısa dönem ikamet izni, belirli sürelerle düzenlenen bir izin belgesidir. Türkiye’de staj, kurs, turistik, ticari, yatırım, değişim programları ve benzeri amaçlarla ikamet edecek yabancılara verilmektedir. Amacına uygun bir vize ile ülkeye giriş yapan yabancılar için İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne randevu oluşturularak başvuru evrakları ibraz edilmektedir. Trabzon kısa dönem ikamet izni başvurusunda hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • İmzalanmış Başvuru Formu
 • Sağlık Sigortası
 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri

Başvuru evrakları kişinin uyruğuna, yaşı, mesleği ve varsa destekleyici bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Vize Merkezi uzmanları gerekli evraklar ve başvuruya ilişkin bilinmesi gereken diğer hususlar hakkında kişiyi detaylı olarak bilgilendirerek işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Kısa dönem ikamet izni başvuruları hakkında ayrıntılı bilgi için +90 850 460 17 67 numaralı hattı arayabilir veya trabzon@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Trabzon Uzun Dönem İkamet İzni

Yabancılara süresiz oturma izni tanıtan uzun dönem ikamet izni yalnızca bazı şartları taşıyan kişilerin başvurularına açıktır. Başvuru koşullarından biri, kişinin Türkiye’de en az 8 yıl aralıksız ikamet etmiş olmasıdır. Diğer şartlar ise gelir düzeyinin yeterli olması, kamu güvenliği açısından tehdit oluşturmaması, son 3 yıl içerisinde sosyal yardım almamış olması gibi koşullardır. Uzun dönem ikamet izni, askerlik, yabancıya Türk vatandaşları ile -kamuda çalışma gibi hak ve yükümlülükler dışında- aynı hakları tanır. Başvuru için belirlenen şartlara uygun kişilerin başvuru evraklarını en doğru şekilde ibraz etmesi ile başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Trabzon uzun dönem ikamet izni başvurularında hazırlanması gereken belgeler meslek, yaş, uyruk ve benzeri etkenlere göre belirlenmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapan kişilerin işlemleri, uzmanlar aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi almak için +90 850 460 17 67 numaralı hattı arayabilir veya trabzon@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Trabzon Aile İkamet İzni

Aile birliğinin korunması amacıyla düzenlenen belge, yabancıların başvuruları üzerine kısa süreli olarak düzenlenmektedir. Destekleyicinin ikamet süresini aşmamak kaydıyla her seferinde 3 yıla kadar verilir. Başvuru işlemleri ile uzatma işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan aile ikamet izni başvurularında, başvuru sahibinin bütün işlemleri uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Aile ikamet iznine, Türk vatandaşlarının, mültecilerin, ikincil koruma statüsündeki kişilerin, Türkiye’de oturma izni ile kalan kişilerin, 5901 sayılı kanunun 28. Maddesinde yer alan kişilerin; yabancı eşi, kendisinin/eşinin 18 yaşından küçük/bağımlı çocuğuna düzenlenebilir. Başvuruda ibraz edilmesi gereken evraklar başvuru sahibinin yaşı, mesleği, statüsü gibi etkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Trabzon aile ikamet izni başvurularında hazırlanması gereken belgeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 850 460 17 67 numaralı hattı arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Trabzon Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de öğrenim gören yabancılara, öğrenci ikamet izni düzenlenerek yasal olarak oturma izni tanınmaktadır. Bu izin belgesinin düzenlenebilmesi için yabancılar adına başvuru yapılması gerekmektedir. Yükseköğrenim öğrencilerinin ve aile ikamet izni olmayan 18 yaşından küçük öğrencilerin öğrenci ikamet izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Aile ikamet izni olan, reşit olmayan yabancılar ilk/ortaöğrenimlerine öğrenci ikamet izni olmaksızın devam edebilmektedir. Dolayısıyla başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Trabzon öğrenci ikamet izni başvuruları için internet üzerinden kayıt oluşturulduktan sonra randevu günü ve saati belirlenmektedir. Belirlenen randevu günü ve saatine kadar başvuru sahibinin evrakları hazırlaması gerekmektedir. Başvuru evrakları, okul, öğrenci ve destekleyici bilgileri gibi unsurlara göre belirlenmektedir. +90 850 460 17 67 numaralı hattan ya da trabzon@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcilerine ulaşarak detaylı olarak hazırlanmış bir evrak listesi talep edebilirsiniz. Evraklar ibraz edildikten sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Trabzon Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Trabzon çalışma izni başvuruları için yabancının bir işletme ile sözleşmesinin bulunması gerekmektedir. İnternet üzerinden işveren kaydına ilişkin işlemler yapıldıktan sonra, yabancının başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Doğru bir başvuru yapılabilmesi için, başvuru türünün doğru belirlenmesi gerekmektedir. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurularda gerekli işlemler, uzmanlar eşliğinde en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuruda ibraz edilmesi gereken birtakım evraklar vardır. Bunlar şu şekildedir;

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma
 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • İşyeri bilançosu

Başvuru esnasında ilgili makamların ek evrak talebi olabilir. Çalışma izni başvuruları ve hazırlanması gereken belgeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 850 460 17 67 numaralı hattı arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Trabzon Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Yabancılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de Türk vatandaşlığının hangi yollarla kazanılabildiğidir. Türk vatandaşlığı doğum yeri ya da soy bağı esaslarına bağlı doğuştan; evlilik, evlat edinilme, ikamet şartı ve benzeri koşullara bağlı da sonradan kazanılabilmektedir. Türkiye’de yasal olarak ikamet etme sürelerini dolduran ve başvuru şartlarını yerine getiren yabancılar için, bulundukları ilin valiliğine yapılan başvurular değerlendirilerek vatandaşlık onaylanmaktadır. Başvuru İlgili makamlara sunularak komisyon değerlendirmeleri sonucu onaylanmaktadır. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması için işlemleri uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirmek son derece önemlidir.

Trabzon vatandaşlık işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 850 460 17 67 arayarak ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Trabzon temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Trabzon

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz