Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 53 46

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Antalya şubesine hoş geldiniz.

Türkiye Vize Merkezi vize, ikamet izni, çalışma izni, vatandaşlık başvuruları ve uzatma işlemlerinizde profesyonel danışmanlık hizmeti sunan bir firmadır. Başvuru işlemlerinde yapılan güncellemeler sebebiyle prosedür takibi ve başvurunun gerçekleştirilmesi, başvuru sahipleri için genellikle kafa karıştırıcı ve zahmetli bir süreçtir. Başvuruların hatalı yapılması sebebiyle sürecin aksaması gibi pek çok olumsuzluğun yaşanmaması için profesyonel danışmanlıktan yararlanmak oldukça önemlidir.

Türkiye Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, işlemler uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Antalya’dan başvuru yapacak kişiler için oluşturduğumuz bu sayfayı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Yazının devamında Türkiye vizesi, oturum izni başvurusu, vatandaşlık işlemleri ve çalışma izni başvurusu hakkında bilinmesi gereken hususlara yer verilmiştir. Başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 242 255 53 46 arayabilir veya antalya@vizemerkezi.com adresinden temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Antalya E-Vize Nasıl Alınır?

E-vize, Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayan yabancılara verilen vize türlerinden biridir. Elektronik vize başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple Antalya’dan e-vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin işlemleri, hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için pasaport taramasının antalya@vizemerkezi.com adresine iletilmesi yeterlidir. Ek evraklara ilişkin bilgilendirmeler Türkiye Vize Merkezi Antalya temsilcileri tarafından detaylı olarak yapılmaktadır. Başvuru evrakları, kişinin talep edeceği vize türü, uyruğu ve benzeri durumlara göre belirlenmektedir. Dolayısıyla temsilcilerimize aktardığınız bilgilere istinaden en uygun başvuru evrak listesi iletilecektir.

Vizeden muaf yabancılar, muafiyet süresi kadar vizesiz seyahat edebilmektedir, bu sebeple Antalya’dan Türkiye vizesi başvurusunda bulunamazlar. Yalnızca turistik ve ticari seyahatler için e-vize uygulaması bulunur. Başka amaçlarla yapılacak seyahatler için dış temsilciliklere başvuru yapılmaktadır. Vize başvurusu 2 gün içerisinde sonuçlanır. Tek/müteaddit giriş sayısı, vize süreleri ve ücretleri başvuru sahibinin uyruğuna göre belirlenmektedir. Detaylı bilgi için +90 242 255 53 46 numaralı hattan ya da antalya@vizemerkezi.com adresinden Vize Merkezi Antalya şubesine ulaşabilirsiniz.

Antalya İkamet İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’de vize muafiyet, vize süresinin dışında ikamet etmek isteyen yabancılara tanınan izindir. İkamet izni belgesinin düzenlenmesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Antalya ikamet izni başvuruları için başvuru sahibi adına çevrimiçi ön kayıt işlemleri yapılarak, randevu oluşturulmaktadır. Randevu günü ve saati, başvuru sahibi ile yapılan görüşmeler neticesinde belirlenmektedir. Gerekli işlemler Türkiye Vize Merkezi Antalya uzmanları eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Randevu gününe kadar evraklar prosedürlere uygun olarak hazırlanmalıdır. Evrakların İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne ibraz edilmesi ile başvuru gerçekleştirilmektedir.

İkamet izni Antalya başvurusundan önce başvuru türünün doğru belirlenmesi gerekmektedir. Antalya oturma izni başvuruları, Türkiye’de ikamet amacına bağlı belirlenmektedir. Başvuru türleri şu şekildedir;

 1. Kısa Dönem İkamet İzni
 2. Uzun Dönem İkamet İzni
 3. İnsani İkamet İzni
 4. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. Aile İkamet İzni

Başvuru süreci, başvuru türüne göre belirlenmektedir. Hangi türde başvuru yapmanız gerektiğini öğrenmek için +90 242 255 53 46 numaralı hattan ya da antalya@vizemerkezi.com adresinden Vize Merkezi temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Antalya Kısa Dönem İkamet İzni

İkamet izni başvuru türlerinden biri olan kısa dönem ikamet izni, her seferinde 2 yıl, bazı durumlarda 5 yıllık süreler ile düzenlenen izin belgesidir. Turistik, ticari, tedavi, Türkçe dil kursu, yatırım, değişim programları gibi amaçlarla Türkiye’de ikamet edecek kişilerin müracaat etmesi gereken başvuru türüdür. Antalya kısa dönem ikamet izni başvuruları Türkiye Vize Merkezi Antalya şubesi uzmanları eşliğinde en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Öncelikle ön kayıt oluşturularak, evrakların ibraz edilmesi adına bir randevu oluşturulmaktadır. Randevu gün ve saatine kadar başvuru sahibinin işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne ibraz edilen evrakların ardından başvuru tamamlanmış olacaktır.

Doğru bir başvuru için evrakların istenilen şekillerde eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Başvuru evrakları kalış amacı, uyruğu, yaşı, mesleği, destekleyici bilgileri gibi durumlara göre belirlenmektedir. Her başvuruda ibraz edilmesi gereken ortak evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • İmzalanmış Başvuru Formu
 • Sağlık Sigortası
 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri

Antalya Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun süreli ikamet izni, başvuruya istinaden süresiz düzenlenebilen ikamet izin belgesidir. Bu kategoriden yapılacak başvurular için belirli koşullar vardır. Başvuru koşullarına uygun kişilerin gerekli evrakları, değerlendirilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sunulmaktadır. Başvuru sahibinin en az 8 yıl Türkiye’de aralıksız kalmış olması, son 3 yıl içinde sosyal yardım almamış olması, gelirinin kendisinin ve ailesinin geçimini sağlayacak düzeyde olması gibi şartlar söz konusudur, şartlara uygun kişiler ibraz edeceği evraklar ile bu durumu ispatlayabilecek durumda olmalıdır.

Başvuru sürecinde gereken işlemler Vize Merkezi uzmanları eşliğinde güncel prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Antalya uzun dönem ikamet izni başvuruları için başvuru sahibine randevu oluşturulur. Randevu günü ve saatine kadar evrakların en doğru şekilde eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Başvuru evrakları; kalış amacı, başvuru sahibinin yaşı, mesleği, uyruğu, varsa destekleyici bilgilerine göre belirlenmektedir.

Antalya Aile İkamet İzni

Antalya aile ikamet izni başvuruları aile/evlilik sebebiyle Türkiye’de ikamet edecek kişilerin müracaat edebileceği bir başvuru türüdür. Aile ikamet izni süreleri destekleyicinin ikamet süresini aşmayacak şekilde en fazla 3 yıla kadar düzenlenmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, başvuru süreci uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. İnternet üzerinden başvuru sahibi adına yapılan bir ön kaydın ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne randevu oluşturulmaktadır. Hazırlanması gereken evrakların, randevu gün ve saatine kadar hazırlanmış olmaları gerekmektedir. Evrakların ibraz edilmesi ile başvuru tamamlanmış olur.

Başvuru türünün belirlenmesi, başvuru formunun doldurulası ve evrakların hazırlanması gibi konularda güncel prosedürlere uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Basit bir harf hatası bile başvuru sürecini olumsuz etkileyecektir. Başvuruda dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bireysel başvuran kişilerin bu hususların tümüne dikkat etmesi bazen mümkün olamamaktadır. Bu süreçte Türkiye Vize Merkezi Antalya şubesi uzmanları başvuru sahibini yönlendirerek gerekli işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirmektedir.

Antalya Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de öğrenim gören yabancılara oturma izninin tanıması adına düzenlenen bir izin belgesidir. Yükseköğrenim öğrencilerinin ve aile ikamet izni olmayan 18 yaşından küçük ilk/ortaöğretim öğrencilerinin başvuru yapması gerekmektedir. Antalya öğrenci ikamet izni öğrenim süresine göre değişen süreler ile düzenlenmektedir.

Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için, Vize Merkezi uzmanları, başvuru sahibi adına internet üzerinden bir kayıt oluşturarak; İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne randevu tanımlanmaktadır. Vize Merkezi, gerekli belgeler hakkında bilgi verdikten sonra; başvuru sahibinin randevu gün ve saatine kadar belgelerini hazırlanması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin tamamı, ikamet izni işlemlerinde deneyimli kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi için +90 242 255 53 46 numaralı hattı arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Antalya temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Antalya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancıların Türkiye’de çalışabilmesi için düzenlenen bir tür izin belgesidir. Başvuru koşullarına uygun kişilerin gerekli evrakları ibraz etmesi halinde başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Antalya çalışma izni başvurusunda bulunmak için başvuru sahibi ile herhangi bir işletme/işveren arasında yapılmış sözleşme olmalıdır. Çalışma iznine bireysel başvuru yapılması ve yabancının herhangi bir işletmede/ başvuruda ibraz ettiği işletmenin dışında bir işletmede çalışması söz konusu değildir. Başvuru gününden önce evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış olması son derece önemlidir. Başvuruda hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

İşletme/işverenden istenecek belgeler ise şu şekildedir;

 • Vergi levhası
 • İşyeri bilançosu
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • Ön izin belgesi

Çalışma izni başvurularında ek evrak talep edilebilir, kişinin meslek grubu, uyruğu ve bu gibi etkenlere bağlı ek belgelerin istenmesi söz konusu olabilir. Detaylı bilgi için +90 242 255 53 46 numaralı hattı arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Antalya şubesine ulaşabilirsiniz.

Antalya Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Antalya vatandaşlık işlemleri için kişiye en uygun başvuru türünün belirlenmesi gerekmektedir. Başvuru koşullarına uygun yabancıların doğru bir vatandaşlık başvurusu ile, Türk vatandaşlığı kazanabilmesi mümkündür. Sonradan Türk vatandaşı olan kişiler, doğuştan vatandaş olan kişiler ile aynı hak ve yükümlülüklere sahiptir. Sonradan vatandaşlık kazanmak isteyen yabancının evlilik, evlat edinilme ya da ikamet şartı gibi durumlara bağlı olarak en doğru türde başvuruda bulunması gerekmektedir. Vatandaşlık işlemlerinde güncel prosedürlerin takibini yapmak zaman zaman kafa karıştırıcı olabilir. Bu sebeple vatandaşlık işlemlerinin uzman kişiler eşliğinde yapılmasında fayda vardır.

Başvuru koşullarını sağlayan kişilerin gerekli bilgi ve belgeleri en doğru şekilde hazırlanarak, ikamet adresinin bulunduğu valiliğe ibraz edildikten sonra başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Türkiye Vize Merkezi Antalya aracılığıyla vatandaşlık başvurusunda bulunmak veya detaylı bilgi almak için +90 242 255 53 46 numaralı hattan ya da antalya@vizemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Antalya

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz