Bursa

Telefon

+902243222418

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Türkiye Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesine hoş geldiniz. Bursa’dan e-vize, çalışma izni, ikamet izni ya da vatandaşlık izni başvurusu yapmak isteyen kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturduğumuz bu sayfayı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Türkiye Vize Merkezi olarak başvuru işlemlerinizde danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Başvuru işlemleri, usulüne uygun yapılmadığında olumsuz sonuçlanmaktadır. Bu noktada maddi kayıp ve zaman kaybı yaşanmaması adına bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, tüm işlemler uzman kişiler eşliğinde en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yazının devamında, Bursa’dan yapılan e-vize, vatandaşlık, ikamet ya da çalışma izni başvurularında nasıl bir süreç izlendiğine ilişkin bilgi verilmiştir. Detaylı bilgi almak için 0224 322 24 18 arayarak veya [email protected] adresine yazarak Vize Merkezi Bursa şubesine ulaşabilirsiniz.

Bursa E-Vize Nasıl Alınır?

E-vize (elektronik vize) Türkiye’ye seyahat edecek yabancılar için düzenlenen vize türlerinden biridir. Vize muafiyeti olmayan belirli ülke vatandaşlarına uygulanan bir vize uygulamasıdır. Yalnızca turistik ve ticari seyahatlerde e-vize uygulaması bulunmaktadır. Çevrimiçi başvuru sayesinde Bursa'dan e-vize almak oldukça kolaydır. E-vize başvurusu için vize ücretini yatırmanız ve başvuru evraklarının taramalarını Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesine e-posta ile iletmeniz yeterlidir.

Vizenin tek giriş ya da müteaddit girişli olması, vize kalış süresi ve ücretleri yabancının uyruğuna göre belirlenmektedir. Ücretler konsolosluk tarafından belirlenir ve ücret ödemesini yapmayan kişilerin başvurusu alınmaz. Bursa’dan Türkiye vizesi almak için, dış temsilciliklere yapılan başvurularda istenen mesleki belgeler, banka hesap dökümü ya da geçim belgeleri gibi evraklar gerekmemektedir. Başvuru evraklarını ileten başvuru sahibinin başvuru işlemleri e-vize servisi üzerinden gerçekleştirilir. Onaylanan vize başvuru sahibine e-mail yoluyla iletilir. Seyahat ederken e-vize çıktısı ile seyahat edilmesi gerekmektedir.

Bursa’dan e-vize başvurusunun başlatılabilmesi için öncelikle evrakların eksiksiz olarak iletilmesi gerekmektedir. E-vizenin az evrakla başvuru kolaylığı vardır. Bazı durumlarda başvuru esnasında ek evrak talebi olabilir. Hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili bilgi almak için [email protected] adresinden ya da 0224 322 24 18 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesine ulaşarak evrak listesi talep edebilirsiniz.

Bursa İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, belirli şartları sağlamaları ve gerekli belgeleri ibraz etmeleri halinde yabancılara Türkiye’de ikamet etme hakkı tanıyan bir belgedir. Doğru bir başvuru için dikkat edilmesi gereken ilk husus doğru türde bir başvuru yapmaktır. Bursa ikamet izni başvurularında 6 çeşit başvuru bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Uzun Dönem İkamet İzni
 2. Aile İkamet İzni
 3. Kısa Dönem İkamet İzni
 4. İnsani İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni

Başvuru türüne göre, başvuru koşulları ve hazırlanması gereken evraklar da değişiklik göstermektedir. Hangi türde başvuru yapmanız gerektiğinizi bilmiyorsanız [email protected] adresinden e-posta yoluyla ya da 0224 322 24 18 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bursa Kısa Dönem İkamet İzni

Kısa dönem oturma izni her defasında en fazla 2 yıllık düzenlenen ikamet izin türüdür. Bursa kısa dönem ikamet izni turistik, ticari, yatırım, tıbbi tedavi, staj, Türkçe kursu ve benzeri amaçlarla Türkiye’de kalacak yabancıların müracaat etmesi gereken başvuru türüdür. KKTC vatandaşları için 5 yıla kadar düzenlenebilir. Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen kapsamda yatırım yapmak amacıyla gelen yabancılar için de her seferinde 5 yıla kadar düzenlenebilmektedir.

Bursa ikamet izni başvuruları için Vize Merkezi uzmanlar öncelikle çevrimiçi işlem yaparak ön kayıt oluşturmaktadır. Ardından belirlenen randevu gününe kadar evrakların hazırlanması gerekmektedir. Randevuda evraklar ibraz edilerek başvuru tamamlanır. Kısa dönem ikamet iznine başvuru yapacak yabancıların hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport
 • İkamet İzni Başvuru Formu
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Pasaportun, bilgilerin yer aldığı sayfalar ve işlenmiş sayfalarının fotokopileri de ibraz edilmelidir. İkamet izni başvuru formunun imzalanmış olması, biyometik fotoğrafın ise beyaz arka fonlu güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) olması gerekmektedir. Başvuru evraklarının eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. İkamet izni Bursa başvurularında zaman zaman ek evrak talebi söz konusu olabilir. Daha detaylı bilgi almak için 0224 322 24 18 numaralı hattı arayarak ya da [email protected] adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesine ulaşabilirsiniz.

Bursa Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni, süresiz düzenlenebilen bir oturum iznidir. Bu başvuru türü için yabancının belirli koşulları sağlaması ve başvuru evraklarını ibraz etmesi gerekmektedir. Bursa uzun dönem ikamet izni başvurusunda bulunabilecek kişilerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir.

 • Türkiye’de aralıksız olarak 8 sene boyunca ikamet etmiş olması,
 • Kendisinin ve aile bireylerinin geçimini sağlayabilecek düzeyde olması,
 • Son 3 sene içerisinde herhangi bir sosyal yardımdan faydalanmamış olması,
 • Kamu güvenliği için tehdit oluşturmaması,
 • Geçerli bir sağlık sigortasının bulunması gerekmektedir.

Bursa uzun dönem ikamet izni başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için 0224 322 24 18 numaralı hattı arayabilir ya da [email protected] adresinden e-posta yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Bursa Aile İkamet İzni

Bursa aile ikamet izni aile ya da evlilik amacıyla Türkiye’de yaşamak isteyen yabancılara ikamet etme hakkı tanıyan belgedir. Bursa oturma izni süreleri başvuruya istinaden değerlendirilerek belirlenmektedir. Aile ikamet izninde bu süre en fazla 3 yıla kadardır ve her koşulda destekleyicinin ikamet süresini aşmamaktadır. Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesi uzmanları başvuru sürecinde gereken her konuda başvuru sahibini bilgilendirerek, başvuru işlemlerini en doğru ve en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Öncelikle ön kayıt yapılarak randevu tanımlanır ve randevu gün ve saatinde evraklar ibraz edilerek başvuru tamamlanır.

Türk vatandaşlarının, mültecilerin, Türkiye’de oturma izni olanların, ikincil koruma statüsündeki kişilerin ve 5901 sayılı kanunun 28. Md. yer alan kişilerin; eşi, kendisinin ya da eşinin 18 yaşından küçük çocuğu, kendisinin/eşinin bağımlı çocuğu başvurabilmektedir. Bursa aile ikamet izni hakkında daha detaylı bilgi için 0224 322 24 18 arayabilir ya da [email protected] adresine yazarak ulaşabilirsiniz.

Bursa Öğrenci İkamet İzni

Öğrenci ikamet izni Türkiye’de öğrenim gören yabancılara düzenlenen bir oturum izni türüdür. Aile ikamet izni olmayan ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile yükseköğrenim öğrencileri başvurabilmektedir. Aile ikamet izni olan yabancılar, ilk ve ortaöğrenimine 18 yaşına kadar öğrenci ikamet izni olmaksızın devam edebilmektedir. Bursa öğrenci ikamet izni başvurusu için başvuru evraklarını Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesine iletmeniz yeterlidir. Gereken işlemler alanında uzman kişiler aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Öğrenci ikamet izni için hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalı)
 • Pasaport (İşlenmiş sayfaların ve pasaport bilgilerinin olduğu sayfaların fotokopisi ile birlikte)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama belgeleri
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Bazı başvurularda evrak talebi oluşabilir. Detaylı bilgi almak için 0224 322 24 18 numaralı hattan ya da [email protected] e-posta adresinden Vize Merkezi Bursa şubesine ulaşabilirsiniz.

Bursa Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de çalışabilmesi için geçerli bir çalışma iznine sahip olması gerekmektedir. Yabancıların herhangi bir işletmede çalışmasına izin verilmemektedir. Çalışma izni başvurularında bir işletme ya da işveren ile sözleşme şartı aranır. Başvuru işlemlerinin başlatılması için başvuru evraklarını iletmeniz yeterlidir. Bursa çalışma izni başvuru işlemleri Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla prosedürlere en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bursa çalışma izni başvurusu için yabancının hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

İşveren tarafından hazırlanması gereken evraklar ise şu şekildedir;

 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • İşyeri bilançosu

Çalışma izni olmadan Türkiye’de çalıştığı tespit edilen kişiye ve işverene cezai işlem uygulanmaktadır. Başvurunun en doğru şekilde yapılması için prosedürlere haiz olan bir uzmandan yardım alınmalıdır. Vize Merkezi uzmanları eşliğinde yapılan başvurular güncel şartlara uygun ve en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi almak için 0224 322 24 18 arayabilir ya da [email protected] adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Türk vatandaşlığı, doğum yeri, soy bağı gibi esaslara bağlı doğuştan kazanılabileceği gibi sonradan da kazanılabilmektedir. Evlilik yoluyla, evlat edinilme yoluyla, ikamet şartıyla ve benzeri yollarla Türk vatandaşlığının kazanılması mümkündür. Vatandaşlık işlemleri için kişinin durumuna uygun türde bir başvuru yapılması gerekmektedir. Bu sebeple vatandaşlık işlemleri için prosedürlere hakim bir uzmandan yardım almadan müracaat edilmemesinde fayda vardır. Başvurular ikamet adresinin bulunduğu valiliğe yapılmaktadır. Gerekli evrakların ibraz edilmesi ile başvuru gerçekleştirilir.

Bursa vatandaşlık işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için [email protected] adresine yazabilir ya da 0224 322 24 18 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Bursa şubesine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp