Gaziantep

Telefon

+902129700288

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Türkiye Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Gaziantep şubesine hoş geldiniz.

Türkiye Vize Merkezi, başvuru sahiplerine ikamet izni, Türkiye vizesi, çalışma izni ve vatandaşlık işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunan bir firmadır. Sürekli güncellenen başvuru prosedürlerinin takibini yapmak başvuru sahipleri için oldukça zordur. Bundan dolayı bu süreçte ret veya başvurunun alınmaması şeklinde pek çok olumsuzluk yaşanır. Zaman kaybı ve mağduriyet yaşanmaması açısından başvuru için bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurular, başvuru işlemlerinde uzman kişiler eşliğinde en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu sayfa, Gaziantep’ten başvuruda bulunacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Yazının devamında çalışma izni, e-vize, vatandaşlık ve Gaziantep’ten Türkiye vizesi başvurusu nasıl yapılır konularına detaylı olarak değinilmiştir. Yazıyı detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Başvuruda bulunmak veya aklınıza takılan herhangi bir konuda bilgi almak için +90 212 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Gaziantep E-Vize Nasıl Alınır?

E-vize yabancıların ülkemize giriş yapabilmesini sağlayan bir vize uygulamasıdır. Elektronik vize başvuruları internet üzerinden alınmaktadır. Konsolosluğa yapılan başvurularda olduğu gibi mesleki evrakları ve banka hesap özeti gibi çok sayıda evrak ibraz edilmesine ve randevu alınmasına gerek yoktur. Bu sayede başvuru hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir. Gaziantep’ten e-vize başvurusu yapıldıktan sonraki 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Çevrimiçi başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Öncelikle hangi vize türüne başvuru yapılacağı doğru bir şekilde belirlenmelidir. Ardından başvuru aşamasında pasaport bilgileri, kişisel bilgileri, seyahat planı ve benzeri alanlar doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Basit bir harf hatası dahi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olur. Dolayısıyla vize işlemlerinde deneyimli kişiler aracılığıyla başvuru yapılması daha uygundur. Türkiye Vize Merkezi Gaziantep şubesi aracılığıyla vize başvurusunda bulunmak için pasaport taramasını [email protected] adresine e-mail yoluyla iletmeniz yeterlidir.

Başvuru evrakları, kişinin talep edeceği vize türü, uyruğu vb. durumlara göre belirlenmektedir. Başvuruda ibraz edilmesi gereken diğer bilgi ve belgeler için Vize Merkezi temsilcileri başvuru sahibini ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmektedir. Evraklarının taramalarını Vize Merkezi’ne ileten kişilerin işlemleri en kısa sürede tamamlanmaktadır. Onaylanan vize başvuru sahibine e-mail yoluyla iletilmektedir. Başvuru sahibinin, adına düzenlenen e-vize çıktısını alıp seyahat ederken yanında bulundurması gerekmektedir.

Gaziantep İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, yabancıların Türkiye’de ikamet edebilmesi için düzenlenen bir tür izin belgesidir. Gaziantep ikamet izni başvurusunda bulunmadan önce başvuru türünün doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. 6 farklı başvuru türü bulunur, her birinin başvuru koşulları ve başvuru şeklinde belirli değişiklikler söz konusudur. İkamet izni Gaziantep başvuru türleri şu şekildedir;

 1. Kısa Dönem İkamet İzni
 2. Uzun Dönem İkamet İzni
 3. İnsani İkamet İzni
 4. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. Aile İkamet İzni

Gaziantep oturma izni başvuruları internet üzerinden yapılan bir ön kayıtla başlatılmaktadır. Bunun için belirli evrakların Türkiye Vize Merkezi Gaziantep temsilcilerine iletilmesi yeterlidir. Başvuruda ibraz edilecek tüm belge ve bilgiler, başvuru sahibinin Vize Merkezi uzmanlarına aktarılan bilgiler neticesinde en doğru şekilde belirlenmektedir. Başvuru sahibi adına oluşturulan randevu gününe kadar gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Başvuru evrak listesi talep etmek için Tel: +90 212 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Kısa Dönem İkamet İzni

Kısa dönem ikamet izni, yabancılara belli süreler ile Türkiye’de ikamet etme hakkı tanıyan izin belgesidir. İl Göç İdaresi’ne yapılan başvuru değerlendirilerek her defasında 2 yıla kadar, bazı durumlarda ise 5 yıla kadar süreler ile düzenlenmektedir. KKTC vatandaşları ile yatırımcı kişilere 5 yıla kadar düzenlenen kısa süreli ikamet izni, diğer başvuru sahiplerine en fazla 2 yıla kadar düzenlenebilmektedir. Tıbbi tedavi, staj, turistik, ticari, yatırım, öğrenci değişim programları, Türkçe kursu ve benzeri amaçlarla Türkiye’de ikamet edecek kişilerin kısa dönem ikamet izni başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Gaziantep kısa dönem ikamet izni başvuru işlemleri Türkiye Vize Merkezi Gaziantep uzmanları aracılığıyla en kısa sürede, en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru sahibi adına oluşturulan randevu gününe kadar, evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Evraklarını ileten kişinin gerekli tüm işlemleri, Vize Merkezi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvuru evrakları, kalış amacı, mesleği, yaşı, uyruğu ve benzeri durumlara göre değişiklik gösterir. Her başvuruda muhakkak ibraz edilmesi gereken ortak evraklar ise aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • İmzalanmış Başvuru Formu
 • Sağlık Sigortası
 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri

Gaziantep Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni, düzenlenme süresi bakımından diğer başvuru türlerinden farklıdır, süresiz düzenlenebilen bir izin belgesidir. Yalnızca belirli şartlar dahilinde kişilerden başvuru alınmaktadır. Başvuru sahibinin Türkiye’de en az 8 yıl ikamet etmiş olması şartı bulunur. Kişinin gelir düzeyinin yeterli olması, kendisi ve varsa ailesinin geçimini sağlayabilecek durumda olması, sağlık sigortasının olması, son 3 yıl içinde sosyal yardım almamış olması gibi çeşitli şartları vardır.

Gaziantep uzun dönem ikamet izni başvuru işlemleri için öncelikle internet üzerinden kayıt yapılmaktadır. Bu kayıt tamamlandıktan sonra başvuru sahibine randevu tanımlanır. Randevuda evrakların ibraz edilmesi için, randevu gün ve saatine kadar evrakların hazır olarak bulunması gerekmektedir.

Türkiye Vize Merkezi Gaziantep temsilcileri tarafından başvuru sahiplerine hangi evrakların, ne şekilde hazırlanması gerektiği bilgisi detaylı olarak verilmektedir. Evraklar, kişinin kalış amacı, mesleği, yaşı, uyruğu ve diğer durumlara göre belirlenmektedir. Detaylı bilgi almak için Tel: +90 212 970 02 88 arayarak ya da [email protected] adresine yazarak ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Aile İkamet İzni

Aile ikamet izni, Türkiye’de evlilik/ aile sebebiyle ikamet edecek kişilere oturma izni tanıyan bir belgedir. Her defasında 3 yıla kadar düzenlenebilir, destekleyicinin ikamet süresini aşmamaktadır. Belgenin düzenlenebilmesi için başvuru yapılması gerekmektedir. İlk başvurular ve uzatma başvuruları aynı şekilde yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için Vize Merkezi uzmanları bir ön kayıt oluşturarak randevu tanımlamaktadır. Randevu günü ve saatine kadar evrakların istenen şekillerde hazırlanması gerekmektedir.

Evraklar ibraz edilerek başvuru işlemleri tamamlanır. Gaziantep aile ikamet izni başvurularında sunulan evrakların en doğru şekilde hazırlanması için başvuru sahibi ve destekleyici bilgilerinin Türkiye Vize Merkezi Gaziantep temsilcilerine aktarılması gerekmektedir. Zaman zaman ek evrak talep edilebilir. Başvuru sahibine iletilen evrak listesinde, hangi evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiği bilgisi detaylı olarak bulunmaktadır. Detaylı bilgi için +90 212 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Öğrenci İkamet İzni

Öğrenci ikamet izni, Türkiye’de öğrenim gören yabancılara oturma izninin tanınabilmesi için düzenlenen bir belgedir. Gaziantep öğrenci ikamet izni başvurularına, aile ikamet izni olmayan ilk/orta öğretim öğrencileri ve yükseköğrenim öğrencileri başvuru yapabilmektedir. Aile ikamet izni olan 18 yaşından küçük yabancıların öğrenci ikamet izni başvurusu yapmasına gerek yoktur. Aile ikamet izni ile öğrenimlerine 18 yaşına kadar devam edebilirler.

Başvuru sahipleri, istenen bilgi ve belgeleri Türkiye Vize Merkezi Gaziantep temsilcilerine ileterek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Vize Merkezi uzmanları başvuru sürecine ilişkin bilgilendirmeler, hazırlanması gereken evrak listesi, randevu gün, saatinin belirlenmesi ve başvuru işlemlerinin tümünün en doğru şekilde gerçekleştirilmesi adına hizmet vermektedir. Başvuru evrakları İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne ibraz edildikten sonra başvuru tamamlanmaktadır. Başvuruda bulunmak veya detaylı bilgi almak için +90 212 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancıların Türkiye’de çalışabilmeleri için çalışma izni gerekmektedir. Bu belgenin düzenlenebilmesi için başvurunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Gaziantep çalışma izni başvurularında yabancı ile işveren arasında yapılmış bir sözleşme bulunmalıdır. Herhangi bir işletme/işveren olmadan başvuru yapılması söz konusu değildir. Çalışma izni olmaksızın çalıştığı tespit edilen yabancılar ve işverenlere cezai işlem uygulandığı unutulmamalıdır.

Başvuru sahibi tarafından ibraz edilmesi gereken belgeler, şu şekildedir;

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

İşletme/işveren ise aşağıdaki belgeleri hazırlamalıdır;

 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • İşyeri bilançosu

Gaziantep Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlık, doğuştan ya da sonradan kazanılabilir. Türkiye’de doğan (belirli koşullar doğrultusunda), Türkiye’de bulunan ve Türk anne/baba birlikteliğinden olan çocuk Türk vatandaşıdır. Soy bağı ve doğum yeri esası, kişiye Türk vatandaşlığı kazandırabilir. Doğuştan vatandaşlık kazanamayan kişilerin evlilik, evlat edinilme ya da ikamet şartına bağlı sonradan vatandaşlık kazanabilmesi de mümkündür. Gaziantep vatandaşlık işlemleri için gereken şartları sağlayan kişilerin gerekli bilgi ve belgelerinin ibraz edilmesi ile başvurular alınmaktadır. Başvuru süreci, kişinin durumuna ve başvuru türüne göre değişiklik gösterir. İbraz edilmesi gereken belgelerde de buna bağlı değişiklikler söz konusudur.

Türkiye Vize Merkezi Gaziantep şubesi aracılığıyla yapılan vatandaşlık işlemleri, prosedürlerin takibini güncel olarak yapan deneyimli ve uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlık işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi için +90 212 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden Vize Merkezi Gaziantep şubesine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.