Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 67

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Kayseri

Türkiye Vize Merkezi Kayseri şubesine hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak vize, ikamet izni, çalışma izni ve vatandaşlık başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bu sayfa Kayseri’den başvuru yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Yazının devamında yer alan başvuru sürecine ilişkin konuları okumanızı tavsiye ederiz.

Başvuru işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve  başvuruda bulunmak için +90 (850) 460 15 67 numaralı hattı arayabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com e-mail adresine yazarak Vize Merkezi Kayseri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Kayseri E-Vize Nasıl Alınır?

Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yapabilmesi için geçerli bir vizeye sahip olması gerekir. Vizeden muaf olan yabancılar, vize muafiyeti kapsamında vizesiz seyahat edebilmektedir, vize almalarına gerek yoktur. E-vize konsolosluğun pasaporta etiket olarak bastığı vizelere alternatif olarak uygulanmaya başlanmıştır. Turistik ve ticari amaçlı seyahatlerde e-vize ile seyahat edilebilir. Vizenin müteaddit ya da tek giriş bilgisi, kalış sayısı başvuru sahibinin uyruğuna göre değişiklik gösterir.

E-vize elektronik bir belgedir ve başvurular internet üzerinden yapılır. Kayseri’den e-vize almak isteyen kişilerin, başvuru evraklarının taramalarını kayseri@vizemerkezi.com adresine iletmeleri gerekmektedir. Başvuru evraklarına istinaden Vize Merkezi uzmanları gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirerek başvuruyu konsolosluğa sunmaktadır. Türkiye Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığıyla Kayseri’den Türkiye vizesi başvurusunda bulunan kişilerin konsolosluk tarafından onaylanan vizesi e-mail olarak iletilir.

E-vize dış temsilciliklere yapılan başvurudan daha az evrakla başvuru kolaylığı sağlar. Mesleki evraklar ve banka hesap dökümü gibi evrakların sunulmasına gerek yoktur. Evraklar ile vize ücretleri başvuru sahibinin uyruğuna ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir.  E-vize hakkında bilgi almak ya da başvuruda bulunmak için kayseri@vizemerkezi.com e-mail adresinden ya da +90 (850) 460 15 67 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Kayseri İkamet İzni Nasıl Alınır?

Vize ya da vize muafiyeti dışında Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların ikamet izni alması gerekmektedir. İkamet izni, yabancıya Türkiye’de ikamet etme hakkı tanır. Kayseri ikamet izni başvurularının doğru yapılabilmesi için öncelikle başvuru türü belirlenmektedir. Kısa Dönem İzni, Uzun Dönem İzni, İnsani İkamet İzni, Öğrenci İkamet İzni, Aile İkamet İzni ve İnsan Ticareti Mağdurları için ikamet izni olmak üzere 6 farklı başvuru türü bulunur.

İkamet izni Kayseri başvuru süreçleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Türkiye Vize Merkezi Kayseri şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi türde başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, kayseri@vizemerkezi.com adresine yazarak veya +90 (850) 460 15 67 numaralı hattan Vize Merkezi’ne ulaşarak öğrenebilirsiniz.     

Kayseri Kısa Dönem İkamet İzni

Kayseri ikamet izni türlerinden biri olan Kayseri kısa dönem ikamet izni turistik, ticari, yatırım, bilimsel araştırma, staj, Türkçe kursu gibi amaçlarla Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancılara verilen bir izin belgesidir. Başvuru şartlarını taşıyan yabancıların gerekli başvuru evraklarını ibraz etmesi halinde başvurular alınmaktadır. Her başvuruda ibraz edilmesi gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • İkamet İzni Başvuru Formu
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası (İkamet Boyunca Geçerli)

Eksik ya da hatalı evraklar ile yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır. Bu sebeple başvurudan önce danışmanlık alınmasında fayda vardır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurular, prosedürlere en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için Vize Merkezi uzmanları ile iletişime geçerek evrak listesi talep edebilirsiniz. Evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiğine ilişkin bilgilendirmeler Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Detaylı bilgi için +90 (850) 460 15 67 numaralı hattı arayarak ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Kayseri şubesine ulaşabilirsiniz.

Kayseri Uzun Dönem İkamet İzni

Bir diğer ikamet türü olan uzun dönem ikamet izni, yabancılara süresiz ikamet hakkı tanıyan bir belgedir. Yalnızca başvuru şartlarını sağlayan ve gerekli belgeleri ibraz eden kişiler başvuru yapabilir. Başvuru sahibinin en az sekiz yıl kesintisiz olarak kalmış olması, gelir düzeyinin yeterli olması, son üç yıl içerisinde sosyal yardım almamış olması ve sağlık sigortasının olması gibi şartlar aranmaktadır. Başvurudan önce Vize Merkezi uzmanları başvuru sahibini başvuru sürecinde gerekli hususlarda bilgilendirmektedir. Vize Merkezi tarafından çevrimiçi ön kayıt yapılarak randevu oluşturulmaktadır. Vize Merkezi uzmanları eşliğinde hazırlanan evraklar, ilgili makamlara ibraz edilerek başvuru gerçekleştirilir.

Kayseri uzun dönem ikamet izni başvurusunda bulunmak ya da ayrıntılı bilgi almak için +90 (850) 460 15 67 numaralı hattan ya da kayseri@vizemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kayseri Aile İkamet İzni

Kayseri oturma izni türlerinden biri olan aile ikamet izni aile/evlilik amacıyla Türkiye’de ikamet edecek yabancılara düzenlenmektedir. Türkiye Vize Merkezi Kayseri uzmanları aracılığıyla yapılan bir başvurularda, başvuru sahibi gerekli evraklar, başvuru şartları, randevu, ücretler ve benzeri hususlarda bilgilendirme yapmaktadır. Uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen bütün işlemler prosedürlere uygun olarak yapılmaktadır.

 • Türk vatandaşları
 • Oturum izni ile Türkiye’de yaşayan kişiler
 • Mülteciler
 • İkincil koruma statüsündeki kişiler
 • 5901. Kanun 28. Maddede bahsedilen kişilerin

Eşi, çocukları ve eşinin çocukları başvuru yapabilmektedir. Çocukların başvuru yapabilmesi için 18 yaşından küçük ya da bağımlı olması gerekir. Evraklar hazırlandıktan sonra ibraz edilerek başvuru gerçekleştirilir. Gerekli belgeler başvuru sahibinin statüsüne göre değişiklik göstermektedir. Kayseri aile ikamet izni başvuru evrakları hakkında bilgi almak için +90 (850) 460 15 67 arayabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com adresinden Vize Merkezi Kayseri şubesine ulaşabilirsiniz.

Kayseri Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de ilk/orta öğrenim, yükseköğrenim öğrencisi olan yabancılara düzenlenen oturum iznidir. Aile ikamet izni ile Türkiye’de yaşayan yabancılar, 18 yaşına kadar ilk/orta öğretime devam edebilmektedir. Dolayısıyla aile ikameti olan yabancıların 18 yaşına kadar öğrenci ikamet izni almasına gerek yoktur.

Kayseri öğrenci ikamet izni başvurusunda bulunmak için Türkiye Vize Merkezi Kayseri şubesi kişi adına çevrimiçi kayıt yaparak randevu oluşturmaktadır. Kişinin hazırlaması gereken belgeler ile diğer hususlar hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra hazırlanan evraklar randevu günü ibraz edilerek başvuru yapılmaktadır. Başvuru işlemleri uzman eşliğinde en doğru şekilde gerçekleşmektedir. Hazırlanması gereken evraklar ise aşağıdaki gibidir.

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalı)
 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama belgeleri
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Başvurularda zaman zaman ek evrak talep edilmektedir. Evraklar ve başvuru hakkında daha fazla bilgi almak için +90 (850) 460 15 67 numaralı hattan ulaşabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Kayseri Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’de çalışmak isteyen yabancıların çalışma izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Adına çalışma izni düzenlenmemiş kişinin yasal olarak çalışması mümkün değildir. Yabancıya ve işverene cezai yaptırımlar uygulanır. Bu gibi olumsuzlukların yaşanmaması adına prosedürlere uygun bir başvuruda bulunmak gerekmektedir. Çalışma izni başvurusunda, başvuru sahibinin ibraz etmesi gereken bir sözleşmesi olmalıdır. İşletme ya da işveren ile yapılmış sözleşme olmadan başvurular alınmamaktadır.

Türkiye Vize Merkezi Kayseri temsilcileri, başvuru sahibini gerekli her hususta bilgilendirerek işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. İşletmenin hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Ön izin belgesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri bilançosu

Kayseri çalışma izni başvurusu için yabancının hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

Çalışma izni başvurusunda bulunmak ya da ayrıntılı bilgi almak için +90 (850) 460 15 67 numaralı hattan ya da kayseri@vizemerkezi.com adresinden Vize Merkezi Kayseri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kayseri Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Türk vatandaşlığı doğuştan ya da sonradan vatandaşlık başvurusu ile kazanılabilir. Türkiye’de bulunan ya da Türk anne veya babadan olan çocuk Türk vatandaşıdır. Vatandaşlık işlemleri doğru bir şekilde yapıldığında Türk vatandaşlığının sonradan kazanılması mümkündür. Evlat edinilme, evlenme yoluyla ya da ikamet şartına bağlı vatandaşlık sonradan kazanılabilir. Vatandaşlık işlemleri valiliğe yapılan bir başvuru ile Vize Merkezi uzmanları eşliğinde en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Kayseri vatandaşlık başvurularında aranan şartları taşıyan ve gerekli evrakları ibraz eden kişilerin başvuruları alınır.

Başvuru türüne göre gerekli evraklar da değişiklik göstermektedir. Başvuru şartları, evraklar ve başvuru işlemlerine ilişkin detaylı bilgi için +90 (850) 460 15 67 numaralı hattı arayabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Kayseri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz